• Посилання скопійовано

Про затвердження форми Звіту про нарахування, обчислення та сплату внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю

Наказ Міністерства фінансів України (проєкт)

Суттєво. Нарешті довгоочікувана форма Звіту про внесок, який треба платити тим, хто не виконав норматив з працевлаштування осіб з інвалідності, з’явилася хоча б в проєкті. Однак порядку складання цього Звіту досі не розроблено

! Роботодавцям

Відповідно до другого речення абзацу одинадцятого підпункту 1 пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 15 січня 2025 року №4219-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення права осіб з інвалідністю на працю», підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року №375, наказую:

1. Затвердити форму Звіту про нарахування, обчислення та сплату внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю, що додається.

2. Департаменту податкової політики Міністерства фінансів України в установленому порядку забезпечити:

подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;

оприлюднення цього наказу.

3. Цей наказ набирає чинності через 30 днів з дня його офіційного опублікування, але не раніше 01 січня 2026 року.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра фінансів України Воробей Світлану та Голову Державної податкової служби України.

Міністр С. МАРЧЕНКО

Звіт про нарахування, обчислення та сплату внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю

Пояснювальна записка до проєкту наказу Мiнiстерства фiнансiв України «Про затвердження форми Звiту про нарахування, обчислення та сплату внеску на пiдтримку працевлаштування осiб з iнвалiднiстю»

1. Мета

Метою прийняття проєкту наказу Мiнiстерства фiнансiв України «Про затвердження форми Звiту про нарахування, обчислення та сплату внеску на пiдтримку працевлаштування осiб з iнвалiднiстю» (далi — Проєкт акта) є встановлення форми, за якою подається звітність про нарахування, обчислення та сплату внеску на підтримку працевлаштування осiб з iнвалiднiстю (далi — внесок).

2. Обгрунтування необхiдностi прийняття акта

Проєкт акта розроблено на виконання другого речення абзацу одинадцятого пiдпункту 1 пункту 2 роздiлу II «Прикiнцевi та перехiднi положення» Закону України вiд 15 сiчня 2025 року №4219-IX «Про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України щодо забезпечення права осiб з iнвалiднiстю на працю» (далi — Закон №4219).

3. Основнi положення проєкту акта

Згiдно з реченням першим абзацу одинадцятого пiдпункту 1 пункту 2 роздiлу II «Прикiнцевi та перехiднi положення» Закону №4219 роботодавцi / платники зобов’язанi подавати звiтнiсть про нарахування, обчислення та сплату внеску в розмiрах, визначених вiдповiдно до Закону №4219, до податкового органу за основним мiсцем облiку платника внеску у строки та в порядку, встановленi Законом №4219.

Згiдно з абзацем сорок сьомим пiдпункту 1 пункту 2 роздiлу II «Прикiнцевi та перехiднi положення» Закону №4219 платники внеску складають звiти про нарахування, обчислення та сплату внеску за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, подають їx протягом 40 календарних днiв, що настають за останнiм календарним днем звітного кварталу, до податкових органів та сплачують внесок протягом 10 календарних днiв, що настають за останнiм днем граничного строку подання звіту.

Проєктом акта затверджується форма Звiту про нарахування, обчислення та сплату внеску на пiдтримку працевлаштування осiб з iнвалiднiстю для можливостi практичної реалiзацiї платниками внеску обов’язку подання звiтностi про нарахування, обчислення та сплату внеску.

4. Правовi аспекти

Проєкт акта розроблено вiдповiдно до Закону №4219-IХ, пiдпунктiв 2, 3 пункту 4 Положення про Мiнiстерство фiнансiв України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 серпня 2014 року №375 (зi змiнами).

5. Фiнансово-економiчне обгрунтування

Реалiзацiя Проєкту акта не потребуватиме додаткових фiнансових витрат з державного чи мiсцевих бюджетiв.

6. Позицiя заiнтересованих сторiн

Проєкт акта не стосуєтьс.я питань функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого та регiонального розвитку, сфери наукової та науково-технiчної дiяльностi, соцiально-трудової сфери, функцiонування i застосування української мови як державної.

Проєкт акта пiдлягає державнiй реєстрацiї в Мiнiстерствi юстицiї України. Проєкт акта потребує погодження з Мiнiстерством соцiальної полiтики, ciм’ї та єдностi України, Мiнiстерством цифрової трансформацiї України, Державною регуляторною службою України, Державною податковою службою України, Пенсiйним фондом України.

7. Оцiнка вiдповiдностi

У Проєктi акта немає положень, що стосуються прав та свобод, гарантованих Конвенцiєю про захист прав людини i основоположних свобод, впливають на забезпечення рiвних прав та можливостей жiнок i чоловiкiв, мiстять ризики вчинення корупцiйних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією, створюють пiдстави для дискримiнацiї, стосуються iнших ризикiв та обмежень, якi можуть виникнути пiд час реалiзацiї акта.

Проєкт акта не потребує проведення громадської антикорупцiйної та громадської антидискримiнацiйної експертизи.

8. Прогноз результатiв

Реалізація Проєкту акта не матиме вплив на ринкове середовище; розвиток регіонів, підвищення чи зниження спроможності територіальних громад; ринок працi, рiвень зайнятостi населення; громадське здоров’я, покращення чи погiршення стану здоров’я населення або його окремих груп; еколоriю та навколишнє природне середовище, обсяг природних ресурсів, рівень забруднення атмосферного повітря, води, земель, зокрема забруднення утвореними відходами, інші суспільні відносини.

Реалiзацiя Проєкту акта матиме вплив на забезпечення захисту прав та iнтересiв суб’єктiв господарювання, громадян i держави.

Заiнтересована сторона Вплив реалiзацiї акта на заінтересовану сторону Пояснення очiкуваного впливу
Податковi органи
Платники внеску
Позитивний, забезпечить визначення форми, за якою подається звітність про нарахування, обчислення та сплату внеску Прийняття акта надає можливiсть платникам в.неску виконувати обов’язок подання звiтності про нарахування, обчислення та сплату внеску.

Мiнiстр фiнансiв України С. МАРЧЕНКО

До змісту номеру