Суттєво. Зазначення у фіскальному касовому чеку, що прийнята від покупця сума коштів є «авансом згідно із замовленням №1», буде достатнім для виконання вимог Положення №13.
! СГ, які застосовують РРО/ПРРО
<…>
У своєму звернені Товариство повідомило, що здійснює діяльність щодо роздрібного продажу товару за допомогою мережі Інтернет. Товар реалізовуватиметься на сайті Товариства. Реалізація відбуватиметься у два етапи. Перший етап — заказ орієнтовного переліку товару та передоплата частини коштів за нього. Другий етап — формування остаточного переліку товарів за погодженням покупця, сплата залишку грошових коштів, видача розрахункового документа та видача товару.
Відповідно до тексту звернення, Товариство отримало індивідуальну податкову консультацію від … №…, в якій зазначено, що при отримані авансу за товар у рядку розрахункового документа з назвою товару Товариство може вказувати, що це «аванс за договором…» чи «аванс за замовленням…», чи напрацювати власні варіанти.
Враховуючи викладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань (у контексті звернення):
1. Чи є розрахунковим документом фіскальний чек, виданий на аванс/попередню оплату, якщо у рядку з назвою товару буде зазначено «аванс за замовленням…»?
2. Чи є розрахунковим документом та відповідає нормам Положення №13 від 21.01.2016 Про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів зразок фіскального чека, що додається?
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО/ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон №265) та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.
Відповідно до визначень, наведених у статті 2 Закону 265, розрахунковий документ — це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, отримання (повернення) коштів, торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, створений в паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) у випадках, передбачених цим Законом, зареєстрованим у встановленому порядку РРО/ПРРО, чи заповнений вручну.
Форму та зміст розрахункового документа визначено Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 (далі — Положення №13).
Відповідь на питання 1.
Вказання у фіскальному касовому чеку, що прийнята від покупця сума коштів є «авансом згідно із замовленням №1» буде, достатнім для виконання вимог Положення №13.
Відповідь на питання 2.
Доданий до звернення приклад візуального відображення імітації фіскального чека (зразок фіскального чека — в контексті звернення) не є розрахунковим документом, не створювався належним чином зареєстрованим та фіскалізованим РРО/ПРРО, містить в собі реквізити розрахункового документа створеного не ТОВ «…», а іншим суб’єктом господарювання. Водночас надана імітація фіскального касового чека містить встановленні Положенням №13 реквізити та за формою і змістом відповідає його вимогам.
<…>