• Посилання скопійовано

Щодо зберігання алкогольної продукції до початку процедури митного оформлення і відвантаження замовнику на складі підприємства, що є місцем зберігання алкогольних напоїв (витяг)

Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 15.06.2023 №1406/ІПК/99-00-09-04-03-06

Суттєво. Виробники підакцизної продукції можуть зберігати її до початку процедури митного оформлення та відвантаження за ЗЕД-контрактами на складі підприємства, що є місцем зберігання, внесеним до Єдиного реєстру.

!  Виробникам алкогольних напоїв і тютюнових виробів — експортерам

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства щодо виробництва та обігу алкогольних напоїв, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), в межах компетенції повідомляє таке.

У своєму зверненні платник податків повідомив, що Товариство є виробником напоїв, одним з напрямків його діяльності є виробництво пива,  у т.ч. пива з вмістом спирту етилового понад 8,5% об’ємних.

Алкогольні напої, вироблені Товариством з метою експорту, відповідно до вимог статті 11 Закону України від 19 грудня 1995 року   №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі — Закон №481) розливаються у тару та маркуються згідно з умовами, зазначеними у складених експортних контрактах.

Відповідно до статті 15 Закону №481 склади Товариства, на яких зберігаються алкогольні напої, є місцями зберігання алкогольних напоїв, внесеними до Єдиного державного реєстру місць зберігання згідно із Порядком ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання, затвердженим наказом ДПА України від 28.05.2002 №251 (далі — Порядок).

Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного запитання: чи має воно право як виробник пива з вмістом спирту етилового понад 8,5% об’ємних одиниць, що вироблено на експорт і марковане відповідно до укладених з суб’єктами ЗЕД контрактів (без українських марок акцизного податку), зберігати зазначену продукцію до початку процедури митного оформлення і відвантаження замовнику на складі підприємства, що є місцем зберігання алкогольних напоїв, внесеним до Єдиного державного реєстру місць зберігання відповідно до Порядку?

Щодо зазначеного запитання.

Відповідно до абзацу п’ятнадцятого частини першої статті 11 Закону   №481 продукція, призначена для експорту, розливається у тару та маркується згідно з умовами відповідної угоди на експорт.

Алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством (частина четверта статті 11 Закону   №481).

Згідно із абзацом двадцять першим статті 1 Закону №481 місце зберігання — місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) — перелік місць зберігання, який ведеться податковими органами і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників (абзац двадцять другий статті 1 Закону №481).

Зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру (стаття 15 Закону №481).

Відповідно до п. 1.4 Порядку у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, до суб’єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у порядку, установленому чинним законодавством.

Таким чином, Товариство як виробник пива з вмістом спирту етилового понад 8,5% об’ємних одиниць, що вироблено на експорт і марковане відповідно до укладених з суб’єктами ЗЕД контрактів (без українських марок акцизного податку), може зберігати зазначену продукцію до початку процедури митного оформлення і відвантаження замовнику на складі підприємства, що є місцем зберігання алкогольних напоїв, внесеним до Єдиного реєстру.

<...>

До змісту номеру