• Посилання скопійовано

Про право ФО — іноземців або осіб без громадянства, які зареєстровані як СПД, застосовувати спрощену систему оподаткування

Роз’яснення Головного управління ДПС у Вінницькій області від 01.06.2023

Суттєво. Фізособи-іноземці або особи без громадянства, зареєстровані як СГ, можуть обрати спрощену систему оподаткування, якщо вони відповідають вимогам.

!  Іноземцям або особам без громадянства

Управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Вінницькій області повідомляє, що відповідно до п. 177.12 ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі — ПКУ) іноземці та особи без громадянства, які зареєстровані підприємцями згідно із законодавством України, є резидентами.

Підпунктом 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що резидент — це фізична особа, яка має місце проживання в Україні. У разі якщо особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні. Якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні.

У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

Згідно із п. 291.3 ст. 291 ПКУ фізична особа — підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розд. XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному главою 1 розд. XIV ПКУ.

Враховуючи вищезазначене, фізичні особи — іноземці або особи без громадянства, які зареєстровані суб’єктами господарської діяльності, можуть обрати спрощену систему оподаткування, якщо вони відповідають сукупності критеріїв, що передбачені гл. 1 р. XIV ПКУ.

Чи застосовуються штрафні (фінансові) санкції до податкового агента, якщо під час подання уточнюючого розрахунку додаються рядки стосовно виплачених доходів, які не підлягають оподаткуванню у джерела виплати, що не призводить до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та не відбувається зміна платника?

У разі якщо під час подання уточнюючого податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску додаються рядки стосовно виплачених доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, що не призводить до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку, по яких відсутній обов’язок у фізичної особи щодо подання податкової декларації та не відбувається зміна платника, тобто номер облікової картки платника — отримувача доходу вказано вірно, то штрафні (фінансові) санкції до такого податкового агента не застосовуються.

До змісту номеру