• Посилання скопійовано

Особливості здійснення бартерних операцій (взаємозаліків) для фізосіб-«загальників»

Роз’яснення Головного управління ДПС у Черкаській області від 15.09.2022 р.

Суттєво. Обмежень щодо здійснення бартерних операцій (взаємозаліків) фізичними особами — підприємцями на загальній системі оподаткування не передбачено.

!  ФОПам на загальній системі

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що бартерна (товарообмінна) операція — господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору.

Норми передбачені пп. 14.1.10 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

Так, статтями 715 і 716 Цивільного кодексу України встановлено, що за договором міни (бартеру) кожна зі сторін зобов’язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар.

Кожна зі сторін договору міни є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який він одержує взамін.

До договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, договір контрактації або інші договори, елементи яких містяться в договорі міни, якщо це не суперечить суті зобов’язання.

Пунктом 177.2 ПКУ передбачено, що об’єктом оподаткування у фізичних осіб — підприємців на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручкою у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами.

Отже, враховуючи вищевикладене, обмежень щодо здійснення бартерних операцій (взаємозаліків) фізичними особами — підприємцями на загальній системі оподаткування не передбачено.

До змісту номеру