• Посилання скопійовано

Про оподаткування ПДВ [щодо можливості включення до податкового кредиту податкової накладної, у якій показник графи 7 «Ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування податку на додану вартість» відображений зі знаками більше двох після коми]

Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 30.10.2017 р. №2442/6/99-99-15-03-02-15/IПК

Про оподаткування ПДВ [щодо можливості включення до податкового кредиту податкової накладної, у якій показник графи 7 «Ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування податку на додану вартість» відображений зі знаками більше двох після коми]

Суттєво. Зареєстрована в ЄРПН ПН, у якій зазначено ціну постачання одиниці товару/послуги, що містить після коми більше ніж два знаки, є підставою для формування ПК за умови відповідності іншим вимогам, визначеним у ПКУ.

! Платникам ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо можливості включення до податкового кредиту податкової накладної, у якій показник графи 7 «Ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування податку на додану вартість» відображений зі знаками більше двох після коми, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), повідомляє.

Відповідно до пункту 198.6 статті 198 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 ПКУ.

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПКУ податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Реквізит «Ціна постачання без урахування податку» є одним з обов'язкових реквізитів податкової накладної, визначених пунктом 201.1 статті 201 ПКУ.

Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. №1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 року за №137/28267 (далі — Порядок №1307).

Відповідно до пункту 16 Порядку №1307 у графі 6 податкової накладної зазначається кількість (об'єм, обсяг) постачання товарів/послуг, у графі 7 — ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ, у графі 10 — обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ (значення графи 10 обраховується шляхом множення значення графи 6 на значення графи 7).

Пунктами 4 та 16 Порядку №1307 передбачено, що усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками (крім показника графи 7, у разі якщо для нього інше передбачено чинним законодавством). При цьому в кількісному показнику податкової накладної необхідною кількістю знаків після коми вважається така кількість, якої достатньо для правильного розрахунку вартісного показника у графі 10 податкової накладної.

Отже, зареєстрована в ЄРПН податкова накладна, в якій зазначено ціну постачання одиниці товару/послуги, яка містить після коми більше ніж два знаки, є підставою для формування податкового кредиту за умови відповідності іншим вимогам, що визначені в ПКУ.

До змісту номеру