Лист Міністерства оборони України від 31.03.2017 р. №116/9/5/2807
Щодо персонального обліку призовників і військовозобов'язаних (витяг)
Суттєво. Підприємства, установи та організації повинні щомісяця до 5 числа надсилати повідомлення про зміну облікових даних призовників і військовозобов'язаних до районних (міських) військових комісаріатів за місцем реєстрації.
! Роботодавцям
<...> Відповідно до п. 24 та 31 Порядку №9211 державні органи проводять звіряння не менше одного разу на рік облікових даних карток первинного обліку призовників і військовозобов'язаних, які перебувають на військовому обліку, з їх обліковими даними, що містяться в особових картках призовників і військовозобов'язаних підприємств, установ, організацій, в яких вони працюють (навчаються), що перебувають на території відповідальності сільських, селищних та міських рад, а також із будинковими книгами (даними реєстраційного обліку), іншими документами з питань реєстрації місця проживання фізичних осіб, а також з фактичним проживанням (перебуванням) призовників і військовозобов'язаних шляхом подвірного обходу.
1 Порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, затверджений постановою КМУ від 07.12.2016 р. №921. — Прим. ред.
Крім того, під час звіряння перевіряються наявність та стан військово-облікових документів призовників і військовозобов'язаних.
Державні органи вносять до карток первинного обліку призовників і військовозобов'язаних зміни облікових даних, які виявлені під час звіряння, та надсилають щомісяця до 5 числа до районних (міських) військових комісаріатів повідомлення про зміну облікових даних.
Пунктом 37 Порядку №921 на підприємства, установи та організації покладається виконання низки заходів щодо ведення персонального обліку призовників і військовозобов'язаних, серед яких мають місце внесення до особових карток призовників і військовозобов'язаних змін щодо їх сімейного стану, місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади та надсилання щомісяця до 5 числа до районних (міських) військових комісаріатів повідомлень про зміну облікових даних.
Обов'язковою є перевірка у громадян під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікових документів (у військовозобов'язаних — військових квитків або тимчасових посвідчень, а у призовників — посвідчень про приписку до призовних дільниць). Приймання на роботу (навчання) призовників і військовозобов'язаних здійснюватиметься тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) військових комісаріатах, а також у разі перебування на військовому обліку в Службі безпеки України та Службі зовнішньої розвідки.
Персональний облік призовників і військовозобов'язаних на підприємствах, в установах та організаціях й надалі буде вестися згідно з типовою формою первинного обліку №п-2 «Особова картка працівника», в якій у частині «Назва райвійськкомату за місцем реєстрації» розділу II дані заповнюються на підставі подання військово-облікових документів, а в частині «Назва райвійськкомату за місцем фактичного проживання» дані заповнюються відповідно до інформації, отриманої у військовому комісаріаті після проведення перевірки державними органами відповідно до п. 31 Порядку №921.
Враховуючи зазначене, підприємства, установи та організації, в яких працюють призовники і військовозобов'язані, повинні у п'ятиденний строк з дня подання відповідних документів вносити до особових карток призовників і військовозобов'язаних зміни щодо їх сімейного стану, місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади та надсилати щомісяця до 5 числа повідомлення про зміну облікових даних до районних (міських) військових комісаріатів за місцем реєстрації, про що зазначено в військово-обліковому документі.
Тимчасово виконуючий обов'язки начальника управління персоналу — заступника начальника штабу
Командування Сухопутних військ Збройних сил України полковник С. СКОРИНІН