Лист МГУ ДФС — Центрального офісу з обслуговування великих платників від 09.02.2016 р. №2801/10/28-10-06-11
Щодо сплати податків у разі зміни місця обліку
Суттєво. Подання звітності щодо податку на прибуток, податку на додану вартість та сплата цих податків відбуваються за новим місцем обліку з дати переходу до нового місця обліку.
! Юрособам
Міжрегіональне головне управління ДФС — Центральний офіс з ОВП розглянуло лист щодо сплати податків у разі зміни місця обліку та в межах своїх повноважень повідомляє таке.
Якщо відповідно до критеріїв, визначених підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 розділу I, та згідно з пунктом 64.7 статті 64 глави 6 розділу II Податкового кодексу України в установленому порядку платника податків включено/не включено до Реєстру великих платників податків на наступний рік, унаслідок чого змінюється основне місце обліку платника податків, контролюючі органи здійснюють переведення такого платника податків до/з контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків, з урахуванням особливостей, визначених п. 10.22 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. №1588, у редакції Наказу Міністерства фінансів України від 31.08.2015 р. №747 «Про внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.09.2015 р. за №1114/27559 (далі — Порядок №1588).
Відповідно до п. 63.3 ст. 63 Кодексу з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їхніх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Взяття на облік за неосновним місцем обліку платників податків здійснюється згідно з нормами розділу VII Порядку №1588.
Якщо відповідно до законодавства у платника податків, окрім обов'язків щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів на території адміністративно-територіальної одиниці за своїм місцезнаходженням, виникають такі обов'язки на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то такий платник податків зобов'язаний стати на облік за таким неосновним місцем обліку у відповідному контролюючому органі (п. 7.1 розд. VII Порядку №1588).
Згідно з Реєстром великих платників податків на 2016 рік (сформованим та затвердженим наказом ДФС України від 08.09.2015 р. №681) ТОВ з 1 січня 2016 року обліковується за новим місцем обліку — в Міжрегіональному головному управлінні ДФС — Центральному офісі з ОВП. Тобто подання звітності щодо податку на прибуток, податку на додану вартість та сплата цих податків відбуваються за новим місцем обліку з дати переходу до нового місця обліку.
Порядок сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб (далі — ПДФО) до бюджету передбачено ст. 168 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), відповідно до якої податок, утриманий із доходів платників податків, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України (далі — БКУ).
Податок на доходи фізичних осіб, який сплачується податковим агентом — юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента — юридичної особи, зараховується до місцевого бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що сплачуються фізичній особі (ст. 64 БКУ).
На підставі пп. 1.4 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ збір до бюджету нараховується, утримується та сплачується (перераховується) у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ для ПДФО.
Отже, ПДФО та військовий збір перераховуються юридичною особою до бюджету за своїм місцезнаходженням. Також податковий розрахунок за ф. №1ДФ має подаватися до контролюючого органу, що супроводжує великих платників податків.
Відповідно до п. 4 частини 2 ст. 6 Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску (далі — ЄВ) на загальнообов'язкове державне соціальне страхування зобов'язаний подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням із Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування. У разі надсилання звітності поштою вона вважається поданою в день отримання відділенням поштового зв'язку від платника єдиного внеску поштового відправлення із звітністю.
Згідно з п. 7 розд. III Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. №435, якщо страхувальник із числа страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 цього розділу, у звітному періоді змінює місцезнаходження, або місце реєстрації, або місце проживання (поза межами територіального обслуговування фіскального органу, в якому він перебував на обліку), Звіт за цей звітний період (з першого до останнього календарного числа звітного періоду) подається до фіскального органу за новим місцем взяття на облік.
Тобто подання звітності з ЄВ та сплата ЄВ відбуваються за новим місцем обліку з дати переходу до нового місця обліку, тобто з 1 січня 2016 року.