• Посилання скопійовано

Щодо використання переплати з авансових внесків для сплати податкових зобов'язань за іншими податками, зборами

Лист Державної фіскальної служби України від 11.02.2016 р. №2868/6/99-99-19-02-02-15

Щодо використання переплати з авансових внесків для сплати податкових зобов'язань за іншими податками, зборами

Суттєво. Обов'язковою умовою повернення переплати авансових внесків з податку на прибуток є подання заяви про таке повернення протягом 1095 днів з дня виникнення переплати.

! Платникам податку на прибуток

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо використання переплати з авансових внесків для сплати податкових зобов'язань за іншими податками, зборами та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.

Законом України від 17 липня 2015 року №652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» (далі — Закон №652), який набрав чинності з 13.08.2015 р., унесено зміни до п. 57.1 ст. 57 Кодексу.

Зокрема, згідно з абзацом дев'ятим п. 57.1 ст. 57 Кодексу у редакції, що діяла до 01.01.2016 р., платник податку, який за підсумками першого кварталу (півріччя, трьох кварталів) звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал (півріччя, три квартали) звітного (податкового) року та не сплачувати авансові внески: за підсумками першого кварталу — з червня — грудня звітного (податкового) року та січня — травня наступного звітного (податкового) року; за півріччя — з вересня — грудня звітного (податкового) року та січня — травня наступного звітного (податкового) року; за три квартали — з грудня звітного (податкового) року та січня — травня наступного звітного (податкового) року. Податкові зобов'язання визначаються на підставі поданих податкових декларацій.

Враховуючи те, що Закон №652 набрав чинності 13.08.2015 р., першим звітним (податковим) періодом, з якого платники податку на прибуток мають право застосовувати норми абзацу дев'ятого п. 57.1 ст. 57 Кодексу, є звітний (податковий) період — три квартали 2015 року. Тобто платник податку на прибуток, який сплачує авансовий внесок та за підсумками трьох кварталів 2015 року не отримав прибуток або отримав збиток, має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за три квартали 2015 року та не сплачувати авансові внески з грудня 2015 року.

Порядок повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань установлено ст. 43 Кодексу.

Помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу (п. 43.1 ст. 43 Кодексу).

Обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми (п. 43.3 ст. 43 Кодексу).

Платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів, зокрема, на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету (п. 43.4 ст. 43 Кодексу).

До змісту номеру