• Посилання скопійовано

Щодо коригування податкових зобов'язань у випадку повернення товару покупцем — неплатником ПДВ

Лист ДФСУ від 20.05.2015 р. №10562/6/99-99-19-03-02-15

Щодо коригування податкових зобов'язань у випадку повернення товару покупцем — неплатником ПДВ

Суттєво. У разі повернення неоплаченого товару постачальник — платник ПДВ має право скласти РК до ПН та зменшити нараховану суму ПЗ з ПДВ після реєстрації РК в ЄРПН.

! Платникам ПДВ

ДФС України розглянула звернення ТОВ щодо коригування податкових зобов'язань у разі повернення товару покупцем — неплатником ПДВ та повідомляє.

Згідно з п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 цього Кодексу.

Зменшення суми податкових зобов'язань платника податку — постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов'язаних з гарантійною заміною товарів, або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору (п. 192.2 ст. 192 Кодексу).

Відповідно до абзацу третього п. 201.10 ст. 201 Кодексу та п. 9 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МФУ від 22.09.2014 р. №957, податкові накладні у разі постачання товарів/послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник податку, реєструються в ЄРПН та не видаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг.

Пунктом 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. №1246, передбачено, що розрахунок коригування, складений платником податку до податкових накладних, які не видаються отримувачу (покупцю) товарів (послуг), підлягає реєстрації таким платником податку.

Як зазначено у зверненні платника, покупець повертає постачальнику товар, за який оплата не проводилася.

У такому випадку постачальник — платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної при здійсненні операцій з постачання такого товару, та зменшити нараховану суму податкових зобов'язань з ПДВ після реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН.

Розрахунок коригування, складений платником ПДВ до податкової накладної, яка не підлягає наданню покупцю (неплатнику ПДВ), також покупцю не надається та відображається у розділі I «Податкові зобов'язання» податкової декларації з ПДВ у відповідному рядку залежно від дати складання податкової накладної, до якої складається розрахунок коригування (до 01.02.2015 р. чи після 01.02.2015 р.).

Голова Р. НАСІРОВ

До змісту номеру