Лист Державної фіскальної служби України від 24.06.2015 р. №13196/6/99-99-19-02-02-15
Щодо виплати доходів нерезиденту (витяг)
Суттєво. Якщо нерезидент має офшорний статус, обмеження щодо формування податкових витрат платником податку на прибуток, установлені п. 161.2 ПКУ, застосовуються до вартості обладнання, що придбавається у такого нерезидента.
! Суб'єктам ЗЕД — платникам податку на прибуток
<...>
Обмеження щодо включення до складу витрат платником податку нарахувань у зв'язку з придбанням у нерезидента, що має офшорний статус, послуг (робіт) з інжинірингу встановлені пп. 139.1.15 ст. 139 Кодексу.
Водночас п. 161.2 ст. 161 Кодексу визначено, що у разі укладення договорів, які передбачають здійснення оплати товарів (робіт, послуг) на користь нерезидентів, що мають офшорний статус, чи при здійсненні розрахунків через таких нерезидентів або через їхні банківські рахунки, незалежно від того, чи здійснюється така оплата (у грошовій або іншій формі) безпосередньо або через інших резидентів чи нерезидентів, витрати платників податку на оплату вартості таких товарів (робіт, послуг) включаються до складу їхніх витрат у сумі, що становить 85 відсотків вартості цих товарів (робіт, послуг).
Правило, визначене цим пунктом, починає застосовуватися з календарного кварталу, що настає за кварталом, на який припадає офіційне опублікування переліку офшорних зон, установленого Кабінетом Міністрів України.
Перелік офшорних зон визначено розпорядженням КМУ від 23 лютого 2011 року №143-р.
Отже, якщо нерезидент має офшорний статус, обмеження щодо формування податкових витрат платником податку, встановлені п. 161.2 ст. 161 Кодексу, застосовуються до вартості обладнання, що придбавається у такого нерезидента.
Голова Р. НАСІРОВ