Про податок на додану вартість

Лист Державної фіскальної служби України від 28.01.2015 р. №2394/7/99-99-19-03-02-17

Про податок на додану вартість

Суттєво. Якщо вартість послуги визначається із застосуванням одиниць обліку, які відображаються у первинних документах, регістрах бухобліку, то у графах 5.1 та 5.2 ПН зазначаються одиниці виміру згідно з КСПОВО.

! Платникам ПДВ

Державна фіскальна служба України у зв'язку з набранням чинності 1 січня 2015 року Наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 р. №1129 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 року №957» повідомляє.

Починаючи з 1 січня 2015 року при постачанні товарів/послуг на митній території України податкова накладна складається за формою та в порядку, що затверджені наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 р. №957, зі змінами та доповненнями, внесеними Наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 р. №1129 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 року №957» (далі — Порядок №957).

Порядком №957 передбачено, що з 1 січня 2015 року податкова накладна та додатки до неї складатимуться і надаватимуться виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Для розпізнавання електронною системою ідентичності зазначених платниками податків показників, наведених у графі 5 податкової накладної, додатка до податкової накладної та розрахунку коригування, у цих графах передбачено зазначення коду одиниці виміру об'єкта операції відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (далі — КСПОВО).

Разом з цим зазначаємо, що згідно з пунктом 44.1 статті 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Таким чином, у разі якщо вартість послуги визначається із застосуванням одиниць обліку, які відображаються у первинних документах, регістрах бухгалтерського обліку, то у графах 5.1 та 5.2 податкової накладної зазначаються одиниці виміру (умовне позначення і код) згідно з КСПОВО.

У разі якщо послуга, що надається, не має одиниці обліку, у графі 5.1 зазначається «послуга», а графа 5.2 не заповнюється.

Щодо порядку заповнення графи 6 податкової накладної «кількість (об'єм, обсяг)» при постачанні послуг повідомляємо таке.

У разі складення податкової накладної на повне постачання послуги або на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) у повному обсязі, у графі 6 податкової накладної зазначається «1».

У разі складення податкової накладної на часткове постачання послуги або на суму попередньої оплати частини вартості послуги у графі 6 зазначається відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у разі постачання частини послуги, яка відповідає половині обсягу, зазначеного у договорі, або у разі отримання суми попередньої оплати у розмірі половини договірної вартості послуги у графі 6 наводиться число «0,5».

У графі 7 податкової накладної зазначається ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування податку на додану вартість. Графа 7 заповнюється у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством.

Головним управлінням ДФС в областях, м. Києві та Міжрегіональному головному управлінню ДФС — Центральному офісу з обслуговування великих платників довести зазначений лист до відома платників податку і підпорядкованих підрозділів та забезпечити його врахування під час прийняття звітності, при проведенні контрольно-перевірочної роботи та апеляційних процедур.

Голова І. БІЛОУС