ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ
Довідка від нерезидента має бути на момент виплати, а не на дату договору
З нерезидентом-підприємцем (Республіка Білорусь) укладено договір про надання маркетингових та консультаційних послуг. Акт наданих послуг склали у м. Мінську та надіслали електронною поштою 28.02.2014 р. На виконання вимоги п. 103.4 ПКУ ми просили надати довідку — вона датована 25.03.2014 р. Остаточно дохід плануємо виплатити у травні. Податкові органи надали нам письмову консультацію, в якій зазначили, що довідка має бути на момент укладення договору — інакше потрібно утримати ПДФО. Чи правильна позиція податкового органу?
Зміна класу професійного ризику в середині року
У квітні 2014 р. підприємство пройшло планову перевірку ФСС НВВ. Виявилося, що у січні — березні 2014 року воно сплачувало ЄСВ за ставкою, що не відповідає його класу професійного ризику. Підприємство помилилося з визначенням виду основної діяльності під час подання річного звіту за 2013 р., на підставі якого було помилково визначено клас професійного ризику та застосовувалася відповідна ставка ЄСВ. Які будуть наслідки такого порушення?
Розрахунок держдивідендів не є податковою звітністю
Чи може бути застосовано передбачену ПКУ фінансову санкцію за неподання податкової звітності в разі неподання розрахунку держдивідендів державним (комунальним) підприємством?
Оподаткування ПДФО суми компенсації вартості комунальних послуг
ФОП на загальній системі оподаткування орендує приміщення для ведення підприємницької діяльності у фізособи. За договором оренди ФОП виплачує фізособі вартість оренди з утриманням ПДФО. Крім того, ФОП окремою виплатою відшкодовує фізособі вартість сплачених комунальних платежів, платежів за телефонний зв'язок, Інтернет, а також за інші послуги, пов'язані з функціонуванням приміщення, на підставі копій чеків та квитанцій, за якими ця фізособа оплачувала відповідні послуги. Чи утримується з таких сум ПДФО?
Повернення помилково перерахованих коштів — це не дохід платника єдиного податку
Наше підприємство — платник єдиного податку сплатило рахунок постачальника за товари, але при цьому була допущена помилка в банківських реквізитах постачальника. Відповідно платіж не надійшов на поточний рахунок постачальника, а був повернений банком на рахунок підприємства. Чи буде ця сума доходом підприємства-«єдинника»?
Податкова соціальна пільга інвалідові
Підприємство прийняло на роботу інваліда ІІІ групи, який одержує пенсію по інвалідності. Чи має цей працівник право на податкову соціальну пільгу?