• Посилання скопійовано

Щодо обкладення ПДВ операцій з постачання робіт по будівництву доступного житла

Лист Міністерства доходів і зборів України від 17.12.2013 р. №20121/5/99-99-19-04-02-16

Щодо обкладення ПДВ операцій з постачання робіт по будівництву доступного житла

Суттєво. Право на пільгу з ПДВ мають лише забудовники, які визначені виконавцями регіональної цільової програми будівництва доступного житла у відповідному регіоні та безпосередньо здійснюють будівельно-монтажні роботи.

! Забудовникам

Міністерство доходів і зборів України на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 13.11.2013 р. №43777/1/1-13 розглянуло лист Державної фінансової інспекції України від 31.10.2013 р. №06-12/1456 про результати ревізії ДСФУ «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» та в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до пункту 197.15 статті 197 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва доступного житла та житла, що будується за державні кошти.

Відповідно до пункту 1 статті 4 Закону України від 25 грудня 2008 року №800-VI «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» (далі — Закон №800), доступне житло — збудовані і ті, що будуються за державної підтримки, житлові будинки (комплекси) та квартири.

Пунктом 7 статті 4 Закону №800 визначено, що державна підтримка будівництва (придбання) доступного житла здійснюється за рахунок коштів державного та/або місцевих бюджетів.

Таким чином, застосовувати податкову пільгу щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва доступного житла, встановлену пунктом 197.15 статті 197 Кодексу, мають право лише ті суб'єкти господарювання — платники податку на додану вартість, які є забудовниками та визначені виконавцями регіональної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла у відповідному регіоні (вказані у паспорті такої програми) і безпосередньо здійснюють будівельно-монтажні роботи.

При цьому земельні ділянки, на яких здійснюється таке будівництво, мають бути включені до відповідного переліку, а саме: будівництво має відповідати всім перерахованим вище вимогам щодо фінансування, технічних та інших умов, визначених як Законом №800, так і відповідними нормативно-правовими актами, розробленими на виконання цього Закону.

Інші суб'єкти господарювання — платники податку на додану вартість, які виконують роботи для забезпечення будівництва доступного житла за договорами субпідряду з виконавцями регіональної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла, права на використання пільги з оподаткування не мають та надають послуги виконавцям з нарахуванням податку на додану вартість за повною ставкою за загальновстановленими правилами.

З метою попередження випадків нецільового використання бюджетних коштів та однозначного тлумачення норм Кодексу Міністерство доходів і зборів України пропонує доручити Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробити проект змін до Податкового кодексу України, яким передбачити можливість затвердження Кабінетом Міністрів України Порядку практичного застосування пункту 197.15 статті 197 Кодексу відповідним рішенням. У разі надходження на розгляд відповідного проекту змін до Кодексу та/або проекту постанови Кабінету Міністрів України Міністерство доходів і зборів України розгляне їх у встановленому порядку.

Заступник міністра А. ІГНАТОВ

До змісту номеру