- Поворотна та безповоротна фінансова допомога у платників на загальній системі оподаткування
- Як відображається в податковому обліку підприємства безповоротна фінансова допомога?
- Підприємство, що є платником податку на прибуток, отримало поворотну фіндопомогу від юридичної особи — «єдиноподатника». Як слід відобразити таку допомогу в податковому обліку одержувача?
- Як відобразити в податковому обліку підприємства — платника податку на прибуток на загальних підставах суму поворотної фінансової допомоги, отриманої від засновника?
- Чи враховується згідно з нормами ПКУ у складі витрат сума поворотної фінансової допомоги, отриманої до 01.04.2011 від засновника, якщо дата повернення такої поворотної допомоги з дня отримання є більшою ніж 365 днів?
- Чи підлягає оподаткуванню неповернена сума поворотної фінансової допомоги, якщо така допомога отримана від засновника, який виходить зі складу засновників протягом 365 календарних днів з дня її надання?
- Чи передбачено повернення підприємством фінансової допомоги через касу підприємства, якщо фінансова допомога була надана працівником шляхом внесення готівки на розрахунковий рахунок юрособи?
- Як оподатковується поворотна фінансова допомога, отримана платником податку на прибуток від платника податку на прибуток на загальних підставах?
- Як у податковому обліку боржника відображається взаємозалік неповерненої суми поворотної фінансової допомоги та дебіторської заборгованості, яка виникла внаслідок відвантаження позикодавцю товарів (робіт, послуг)?
- Чи зміниться податковий облік позичальника за отриманою поворотною фінансовою допомогою від позикодавця — платника податку на прибуток, якщо такий позикодавець перейде на спеціальний режим оподаткування (ЄП або ФСП)?
- Чи може фізична особа — резидент надати поворотну фінансову допомогу підприємству валютними коштами шляхом внесення її на рахунок підприємства у банку?
- Підприємство на загальній системі оподаткування надало поворотну фінансову допомогу. Чи можна включити суму такої допомоги до складу податкових витрат?
- Чи включаються до складу податкових витрат суми коштів, добровільно перераховані (передані) як допомога до неприбуткових організацій, до Державного бюджету України або бюджетів місцевого самоврядування?
- За наявності яких первинних документів платник податку на прибуток може врахувати у складі податкових витрат суми коштів або вартість товарів (робіт, послуг), що добровільно перераховані (передані) протягом звітного року до неприбуткових організацій як до
- Як у податковому обліку відображається сума поворотної фінансової допомоги (отриманої від платника податку на прибуток), якщо термін дії договору закінчився, а суму такої допомоги не повернуто?
- Як відображається в податковому обліку платника податку на прибуток підприємства надання безповоротної фінансової допомоги особі, що не має статусу неприбуткової організації?
- Чи має право платник податку на прибуток — підприємство у разі здійснення витрат за рахунок сум отриманої міжнародної технічної допомоги (гранту), врахувати такі витрати у складі витрат або амортизувати їх?
- Поворотна фінансова допомога надійшла від юрособи і повернута в одному податковому періоді. Чи показувати її у декларації з податку на прибуток?
- Який порядок оподаткування податком на прибуток підприємств операцій з повернення поворотної фінансової допомоги ОЗ або товарно-матеріальними цінностями (ТМЦ)?
- Поворотна фінансова допомога у платників, що перебувають на спеціальних податкових режимах
- Як «єдиноподатнику» (юридичній або фізичній особі) відобразити суму отриманої фінансової допомоги? Чи слід суму такої допомоги оподатковувати ЄП?
- Як «єдиноподатнику» слід відобразити в обліку суму не повернутої протягом 12 місяців після отримання суму поворотної фінансової допомоги?
- Чи здійснює юридична особа — платник єдиного податку нарахування сум умовних процентів на суму поворотної фінансової допомоги, що залишається неповерненою на кінець звітного періоду, з метою включення цих сум до складу доходу платника єдиного податку?
- Чи є об'єктом оподаткування сума поворотної фінансової допомоги (позики), отримана ФОП на загальній системі оподаткування?
- Чи включаються до загальної суми доходу при визначенні частки сільськогосподарського товаровиробництва такі надходження коштів на поточний рахунок платника податку, як відсотки за депозитом, поворотна (безповоротна) фінансова допомога?
- За якою ознакою доходу відображається у податковому розрахунку за ф. №1ДФ сума поворотної фінансової допомоги, яка надається на адресу ФОП?
- Позики від нерезидентів
- Що розуміє ПКУ під поняттями позики та кредиту, отриманих від нерезидентів?
- Які дозволи необхідні для отримання позики від нерезидента? Чи є відмінності між отриманням позики та кредиту від нерезидента?
- Чи передбачена відповідальність за отримання кредиту чи позики від нерезидента без реєстраційного свідоцтва?
- Як у податковому обліку відображається позика (кредит), отримана від нерезидента?
- Як в податковому обліку відображається нарахування та сплата процентів за отриманими позиками (кредитами) від нерезидентів?
- Нерезидент-засновник надав підприємству, що перебуває на загальній системі оподаткування, відсоткову позику. Чи є особливості щодо відображення процентів у податковому обліку отримувача такої послуги?
- Чи можна отримати позику (кредит) від нерезидента, що має офшорний статус? Чи є особливості щодо відображення таких сум (відсотків) в податковому обліку?
- Чи можна включати до податкових витрат відсотки за позикою від нерезидента з офшорним статусом? А чи включається до витрат саме тіло такої позики?
- Чи слід із суми нарахованих відсотків на користь нерезидентів за отриманими від них позиками (кредитами) утримувати податок на репатріацію?
- Як відображаються кошти, залучені за договором процентної позики від нерезидента, який не має офшорного статусу, та проценти, нараховані за користування цими коштами?
- Матеріальна допомога та позики для працівників підприємства
- Підприємство систематично видає працівникам матеріальну допомогу перед відпусткою. Чи слід оподатковувати таку допомогу ПДФО та ЄСВ? І чи будуть податкові витрати під час таких виплат?
- Підприємство надало працівнику матеріальну допомогу через складні сімейні обставини. Чи слід оподатковувати її ПДФО та ЄСВ і чи будуть податкові витрати?
- Чи включається до складу витрат виплата одноразової допомоги працівнику при виході на пенсію, якщо це передбачено колективним договором?
- Чи включається до витрат платника податку, які враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, виплата матеріальної допомоги фізичній особі, що перебуває у трудових відносинах з платником податку?
- Підприємство оплатило лікування директора в приватній клініці. Чи слід з такої суми утримувати ПДФО та ЄСВ і чи матимуть місце податкові витрати?
- Підприємство надало працівнику матеріальну допомогу у натуральному вигляді, які податки при цьому слід заплатити?
- Підприємство надає родичам померлого працівника допомогу на поховання. Які податкові наслідки такої операції?
- Підприємство виплачує працівнику вихідну допомогу при звільненні. Чи слід утримувати з суми такої допомоги ПДФО та нараховувати (утримувати) ЄСВ?
- Чи оподатковується нецільова благодійна допомога, яка надана юридичною особою своєму керівнику?
- Чи відображається у ф. №1ДФ сума поворотної фінансової допомоги, яка була надана фізособою підприємству та повертається підприємством назад?
- Чи оподатковується ПДФО вихідна допомога у зв'язку зі звільненням працівника, у т. ч. при виході на пенсію?
- Які документи слід оформити, якщо підприємство хоче видати позику працівнику?
- Чи слід оподатковувати видану працівнику позику ПДФО?
- ФОП на загальній системі оподаткування 1 лютого 2013 року отримав поворотну фінансову допомогу. Як відобразити таку допомогу в обліку?
- Чи потрібно застосовувати РРО при поверненні працівником безвідсоткової позики?
- Чи оподатковується сума позики, отриманої фізособою, за якою минув термін повернення, передбачений договором, якщо строк позовної давності не минув?
- Цивільний кодекс україни
- Податковий кодекс україни
- Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів та застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства
- Положення про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам
- Перелік офшорних зон
на мiсяць безкоштовно!Спробувати
Головні новини
- Що там із врахуванням мобілізованих після 18 травня 2024 року для бронювання через Дію?
- Увага! З 31 березня – нові довідники податкових пільг
- Що змінилося у бронюванні працівників з 2 квітня?
- Про зміну облікових даних у березні потрібно повідомити ТЦК та СП (додаток 4) до 4 квітня
- За використання старої форми повідомлення про працевлаштування – штраф 8000 грн: роз'яснення Держпраці
Головне за тиждень
від редакції «Дебет-Кредит»
Останні консультації
- Як юрособи – платники ЄП ІІІ групи ведуть облік доходів та витрат?
Юрособи – платники ЄП ІІІ групи ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами
- Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
- Яка інформація зазначається в ряд 19 фіскального касового чека, якщо у ряд 18 вказано форму оплати» «ІНШЕ»?
Якщо у рядку 18 фіскального чека вказано форму оплати «ІНШЕ», то у полі «засоби оплати» рядка 19 госпсуб’єкт може зазначати лише розрахунки, здійснені із використанням електронних платіжних засобів, відмінних від картки, кредитні трансфери та прямі дебети
- Яка інформація зазначається в ряд 14 «сума комісійної винагороди еквайра (у разі наявності)» фіскального чека?
У рядку 14 фіскального чека зазначається сума комісійної винагороди, яка відраховується еквайру із суми проведеної операції в розмірі визначеному в договорі між таким еквайром і суб’єктом господарювання
- Нюанси подання декларації ФОПом на загальній системі оподаткування
ФОП на загальній системі оподаткування подає податкову декларацію про майновий стан i доходи, якщо взяття на облік в контролюючому органі та припинення підприємницької діяльність відбулося в лютому місяці 2025 року, в період з 01 по 20 березня 2025 року
Семінари для бухгалтерів
- Транспортна первинка та головні автодокументи, військова транспортна звітність: особливості та правила складання ТТН, подорожні листи, Положення про автотранспорт
Лектор: Губіна І.А.
8 квітня, вівторок - «Калейдоскоп» облікових питань: максимально доступно про те, що найбільше турбує: ПДВ, податок на прибуток, ПДФО. Зміни до ПКУ з 2025 року
Лектор: Самарченко О.Р.
8 квітня, вівторок - Облік витрат будівництва у інвестора, замовника та підрядника від А до Я: від планування до завершення проєкту нового будівництва&реконструкції
Лектор: Бірюченко В.В.
9 квітня, середа - Весняний податково-звітний калейдоскоп- 2025: облік, оподаткування, перевірки, штрафи
Лектор: Величко В.В.
9 квітня, середа
Перевір свого контрагента:
сервіс надано OpenDataBot