• Посилання скопійовано

Суть справи

Новий порядок опломбування РРО
У «ДК» №43/2013 ми вже аналізували оновлення Держреєстру РРО та низки нормативних актів, що регулюють реєстрацію та застосування РРО при розрахунках за товари, послуги та в операціях купівлі-продажу іноземної валюти. Зараз проаналізуємо новий порядок опломбування РРО.

Чи будуть витрати на паливо без ТТН?
Наше підприємство (платник податку на прибуток на загальних підставах та платник ПДВ) займається внутрішніми вантажними перевезеннями. Податківці під час перевірки зняли з податкових витрат усе придбане і списане згідно з нормами та за подорожніми листами дизпаливо, використане під час перевезень товарів за замовленням, через відсутність товарно-транспортної накладної. Зауважимо, що замовникам перевезень ТТН не видавались. Але у нас є складені належним чином акти виконаних робіт, в яких обома сторонами договору перевезення зафіксовано конкретні дати здійснення перевезень, зазначено маршрут перевезення. Ну і, звісно, у нас є подорожні листи, які підтверджують списання пального. При цьому податківці взагалі погрожують зняти витрати й у замовника послуг на підставі того, що немає ТТН. Чи правомірні дії податківців?

Річний перерахунок з ПДФО
Грудень — це не лише пора підготовки до новорічних свят, а й час підбиття підсумків за рік, що минає. Одним із обов'язкових заходів, які випадають цього місяця на долю роботодавця — податкового агента, є річний перерахунок ПДФО. Тож з'ясуймо, як він проводиться та які зміни до порядку проведення перерахунку вніс Закон №657.

Зняли рядок 24 у декларації з ПДВ
Після перевірки податкова вимагає, щоб ми забрали рядок 24 декларації з ПДВ, бо за даними перевірки виходило, що ми неправильно сформували ПК з ПДВ і відповідно завищили значення у рядку 24 (ми отримали відповідне податкове повідомлення-рішення). Чи має право податкова вимагати забрати цей рядок, якщо ми оскаржуємо повідомлення-рішення у судовому порядку? Наразі невідомо, чи буде позитивне рішення суду з нашого питання. Але у поточних податкових періодах у нас є зобов'язання з ПДВ до сплати до бюджету, які покриваються сумами з рядка 24 декларації з ПДВ. То чи варто використовувати показник рядка 24? Якщо ми все ж таки знімемо цей рядок на період оскарження, то чи зможемо ми відновити цей рядок у декларації з ПДВ у разі позитивного рішення суду?

Фінансування з Фонду зайнятості
Законом про зайнятість передбачено заходи зі стимулювання працевлаштування деяких категорій громадян і створення нових робочих місць. Ці заходи полягають у компенсації працедавцям сум ЄСВ, нарахованих на заробітну плату певних категорій працівників. Тут ми розповімо, за яких умов проводиться така компенсація та як її обліковувати.

Нестача імпортованого товару
Наше підприємство — платник ПДВ та податку на прибуток на загальних засадах — імпортувало товар, попередньо оплативши його. Після розмитнення при розвантаженні на складі було виявлено нестачу товару — всього на 10 одиниць на суму в еквіваленті 8000 грн. Як бути? Що слід робити? Як показати таку нестачу в обліку?

Митні платежі при імпорті
Статтею 74 МКУ встановлено, що іноземні товари при імпорті випускаються у вільний обіг на митній території України після сплати всіх належних митних платежів. Тож з'ясуймо, які це платежі та як вести їх бухгалтерський та податковий облік.

Пільги з податку на прибуток
Хоч як би не було важко бюджету України, а деякі пільги з оподаткування у вітчизняних підприємств залишилися (зокрема передбачені підрозділом 4 розділу ХХ ПКУ, які, власне, і розглянемо далі). Крім позитиву від користування цими пільгами з податку на прибуток, слід пам'ятати і про цільовий порядок їх використання та подання звітності щодо них.

До змісту номеру