Лист Держархбудінспекції України від 04.07.2013 р. №40-11-3218
Щодо процедури видачі дозволу на виконання будівельних робіт
Суттєво. Держархбудінспекція нагадала про процедуру видачі дозволу на виконання будівельних робіт.
! Замовникам будівельних робіт
Загальні засади видачі дозволу на виконання будівельних робіт визначені статтею 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Процедура видачі дозволу на виконання будівельних робіт та його форма визначені Порядком виконання будівельних робіт, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 р. №466 (далі — Порядок).
Відповідно до пункту 18 Порядку для отримання дозволу замовник (його уповноважена особа) має право подати особисто або надіслати рекомендованим листом з описом вкладення до Держархбудінспекції або її територіальному органу за місцезнаходженням об'єкта заяву про отримання дозволу.
До заяви додаються:
копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію;
проектна документація на будівництво, розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку;
копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або письмова згода його власника на проведення будівельних робіт у разі реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єкта;
копія ліцензії, яка дає право на виконання будівельних робіт, засвідчена в установленому порядку (подається у разі потреби);
копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд;
копії кваліфікаційних сертифікатів, засвідчені в установленому порядку, подаються з 1 червня 2012 р. (крім сертифікатів інженерів технічного нагляду, які подаються з дня набрання чинності цим Порядком).
Згідно із пунктом 30 Порядку виконання будівельних робіт без відповідного документа, який дає право виконувати такі роботи, вважається самочинним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законом.
Звертаємо увагу, що листи Держархбудінспекції України не є нормативно-правовими актами, вони мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм та діють до дня набрання чинності нормативно-правовими актами, що змінюють відповідні правовідносини.
Заступник голови В. СТАШЕНКО