Які передбачено податкові зобов'язання боржника при укладенні мирової угоди підприємства (процедура санації) з кредиторами згідно з реєстром, за умови списання кредиторської заборгованості?
Відповідно до ст. 35 Закону України від 14.05.92 р. №2343-XII «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі — Закон України №2343) під мировою угодою у справі про банкрутство розуміється домовленість між боржником та кредиторами стосовно відстрочення та/або розстрочення, а також прощення (списання) кредиторами боргів боржника, яка оформляється угодою сторін. Не підлягає прощенню (списанню) за умовами мирової угоди заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Якщо дотримано всіх умов укладення мирової угоди (ст. 36 Закону України №2343), то за умови прощення (списання) кредиторами боргів у боржника не виникають податкові зобов'язання.
При цьому податковий борг, який виник у строк, що передував трьом повним календарним рокам до дня подання заяви про порушення справи про банкрутство до господарського суду, визнається безнадійним та списується, а податкові зобов'язання чи податковий борг, які виникли протягом трьох останніх перед днем подання заяви про порушення справи про банкрутство до господарського суду календарних років, розстрочується (відстрочується) або списується на умовах мирової угоди. Зазначену мирову угоду підписує керівник відповідного податкового органу за місцезнаходженням боржника.
«Черговий по країні» — діалог податківців Київщини з платниками податків