• Посилання скопійовано

Туристичний збір

Сплата авансових внесків з туристичного збору за поточний місяць здійснюється до 30 числа (включно) цього місяця

Як сплачуються авансові внески з туристичного збору?

Відповідно до пп. 268.7.1 ПКУ туристичний збір сплачується до місцевих бюджетів авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому до 28 (29) включно). Суми нарахованих щомісячних авансових внесків відображаються у квартальній податковій декларації. Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується у строки, визначені для квартального податкового періоду.

Наприклад, за II квартал 2011 звітного (податкового) року сплата авансових внесків здійснюється так: за квітень авансовий внесок сплачується до 29 квітня (включно), за травень — до 30 травня (включно), за червень — до 30 червня (включно). Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації туристичного збору за II (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується у строки, визначені для квартального податкового періоду, тобто протягом 50 днів (за II квартал — до 19 серпня включно).

Максим ВОЙЦЕХОВСЬКИЙ, «Дебет-Кредит»


Iз суми передоплати за послуги з проживання (бронювання місць) туристичний збір не справляється

Чи передбачено сплату туристичного збору податковим агентом при зарахуванні попередньої оплати (авансу) за проживання?

Ні, із сум авансів сплачувати туристичний збір не потрібно. Відповідно до пп. 268.6.1 ПКУ податкові агенти справляють туристичний збір під час надання послуг, пов'язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

Підпунктом 268.5.1 ПКУ передбачено, що згідно з рішенням сільської, селищної та міської ради справляння туристичного збору може здійснюватися:

1) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

2) квартирно-посередницькими організаціями, які спрямовують неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізособам на праві власності або на праві користування за договором найму;

3) юридичними особами або фізичними особами — підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Так, наприклад, п. 3.6 Правил користування готелями й аналогічними засобами розміщення та надання готельних послуг, затверджених наказом Державної туристичної адміністрації від 16.03.2004 р. №19 (далі — Правила) передбачено, що договір про надання основних готельних послуг споживачу вважається укладеним після оформлення документів на проживання (заповнення анкети, реєстрації) та засвідчується розрахунковою квитанцією або іншим розрахунковим документом, що підтверджує укладення договору. При бронюванні номера (місця) готель може зажадати передоплату за надання готельних послуг (п. 3.2 Правил). Передоплата враховується в оплату готельних послуг при остаточному розрахунку, якщо інше не обумовлено укладеним із замовником договором.

Отже, доходимо висновку, що оскільки податкові агенти справляють туристичний збір під час надання послуг проживання (ночівлі) та факт надання таких послуг підтверджується відповідними документами на проживання (заповнені анкети, реєстрація тощо), то з коштів, отриманих у вигляді передоплати за проживання (бронювання місця для проживання), туристичний збір не справляється.

Максим ВОЙЦЕХОВСЬКИЙ, «Дебет-Кредит»

До змісту номеру