• Посилання скопійовано

Щодо наказу ДПА України від 21.12.2010 р. №969

Лист ДПАУ від 11.01.2011 р. №547/7/16-1117

Щодо наказу ДПА України від 21.12.2010 р. №969

Суттєво. Якщо Розрахунок коригування складається платником ПДВ до ПН, яка підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, такий розрахунок надається покупцю тільки після його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

! Платникам ПДВ

Державною податковою адміністрацією України з метою забезпечення практичного застосування статті 201 розділу V Податкового кодексу України (далі — Кодекс) було розроблено Наказ Державної податкової адміністрації України від 21.12.2010 р. №969 «Про затвердження форми Податкової накладної та порядку її заповнення», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29.12.2010 р. за №1401/18696 (далі — Наказ №969), який набирає чинності з дня офіційного опублікування 10 січня 2011 року («Офіційний вісник України» №101, 2010).

Наказом №969 затверджено в новій редакції форму податкової накладної та додатки до неї, а також Порядок заповнення податкової накладної (далі — Порядок).

Крім того, Наказом №969 визнано таким, що втратив чинність, наказ Державної податкової адміністрації України від 30.05.97 р. №165 (далі — Наказ №165), яким було затверджено попередню форму податкової накладної та Порядок її заповнення, а також накази Державної податкової адміністрації України, якими були внесені зміни до зазначеного наказу.

Форма податкової накладної, розрахунок коригування кількісних і вартість показників до неї (далі — Розрахунок коригування) та Порядок її заповнення зазнали деяких змін на відміну від редакції, затвердженої Наказом №165 (зі змінами та доповненнями).

Зокрема, у зв'язку з тим, що податкові накладні, які відповідають вимогам пункту 11 підрозділу 2 розділу XX Кодексу, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, у верхній лівій частині податкової накладної та Розрахунку коригування введено нове поле «Включено до ЄРПН», у якому робиться відповідна відмітка.

У випадку коли оригінал податкової накладної залишається у продавця, у полі «Залишається у продавця» робляться відповідні відмітки — проставляється позначка «Х» та тип причини відповідно до пункту 8 Порядку (наприклад: 01 — Виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною; 02 — Постачання неплатнику податку і т. д.

Оригінал Видається покупцю  
Включено до ЄРПН  
Залишається у продавця (тип причини)
Х
0
2
Копія (залишається у продавця)  

(Потрібне виділити поміткою «Х») ).

Звертаємо увагу на те, що на відміну від форми податкової накладної та додатків до неї, затверджених Наказом №165, відповідно до яких непотрібне виділялось позначкою «Х», в новій редакції Наказу №969 позначкою «Х» виділяються потрібні поля.

Крім того, у випадках, коли всі примірники податкових накладних залишаються у особи, що їх виписала (пункти 8.1 — 8.4 Порядку), у рядках «Iндивідуальний податковий номер покупця» та «Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (покупця)» проставляється нуль.

У разі постачання товарів/послуг, оподаткування яких передбачено за нульовою ставкою, у розділі III та графах 8 і 9 податкової накладної також проставляється нуль.

Слід зазначити, що платники податку на додану вартість складають окремі податкові накладні за видами діяльності, що передбачають спеціальний режим оподаткування, та зазначають у порядковому номері накладної після дробу код відповідної діяльності — 2, 3 або 4, відповідно до пункту 3 Порядку (наприклад, податкова накладна, складена платником податку за діяльністю у сфері сільського, лісового господарства, а також рибальства відповідно до статті 209 Кодексу, що має код діяльності 2, матиме такий порядковий номер

       
1
2
3
/
2
     
).

При цьому в разі складання окремих податкових накладних за видами діяльності, що передбачають спеціальний режим оподаткування, філією чи структурним підрозділом платника податку порядковий номер податкової накладної встановлюється з урахуванням присвоєного числового номера філії (структурного підрозділу) і визначається виключно числовим значенням після коду діяльності (наприклад, податкова накладна, складена за вищезазначеним видом діяльності філією, якій платником податку присвоєно числовий номер «12», матиме порядковий номер

       
1
2
3
/
2
0
1
2
).

У разі складання податкових накладних філією чи структурним підрозділом платника податку за операціями із загальних видів діяльності порядковий номер податкової накладної встановлюється за вищезазначеним принципом, при цьому у клітині, передбаченій для коду діяльності, значення будуть відсутні (наприклад, податкова накладна, складена філією, якій платником податку присвоєно числовий номер «12», матиме порядковий номер

       
1
2
3
/
 
0
1
2
).

Аналогічне стосується і Розрахунку коригування.

Відповідно до Наказу №969 з форми податкової накладної вилучено розділ «Товаротранспортні витрати» як такі, що повинні зазначатися в розділі I податкової накладної, розділ «Надано покупцю: надбавка(+)/ знижка (-)» та відповідно розділ «Усього по розділах I + II ± IV».

Крім того, з Розрахунку коригування вилучено графи 12 — 15.

Одночасно звертаємо увагу на те, що в разі, якщо Розрахунок коригування складається платником податку до податкової накладної, яка відповідно до пункту 201.10 статті 201 розділу V та пункту 11 підрозділу 2 розділу XX Кодексу підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — Реєстр), такий розрахунок надається покупцю тільки після його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

У разі коли продавець складає Розрахунок коригування до податкової накладної, що не підлягає реєстрації, у зв'язку з чим загальна сума податку за операцією з постачання товарів (послуг) досягає обсягу, визначеного пунктом 11 підрозділу 2 розділу XX Кодексу, до Реєстру в обов'язковому порядку вносяться відомості, що містяться у такому розрахунку.

При цьому Розрахунок коригування до податкової накладної, відомості якої не внесено до Реєстру, реєструється після реєстрації такої накладної незалежно від дати її складення.

Заступник голови О. ЛЮБЧЕНКО

До змісту номеру