Суттєво. Підприємства, які використовують державне чи комунальне майно, закріплене за ними на праві господарського відання, не є платниками податку на нерухомість за таке майно.
! Державним і комунальним підприємствам
Щодо справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки Головне управління ДПС у м. Києві на звернення Підприємства щодо справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — Податок), керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, зі змінами (далі — Кодекс) та в межах повноважень повідомляє.
Підприємство поінформувало, що на праві господарського відання відає об’єктами нежитлової нерухомості <...> та відповідно до п. 4.2 Статуту <...> майно Підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві господарського відання.
Підприємство, посилаючись на пп. 265.1.1 п. 265.1 ст. 265 Кодексу, запитує про виникнення у нього податкових зобов’язань з Податку.
Право господарського відання є речовим правом суб’єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених Господарським кодексом України та іншими законами (ст. 136 Господарського кодексу України).
Оскільки платниками Податку визначені власники об’єктів нерухомості (пп. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу), то у Підприємства не виникає податкового обов’язку зі справляння Податку в частині об’єктів нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади та закріплені за ним на праві господарського відання.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).