• Посилання скопійовано

Щодо правових засад застосування РРО та/або ПРРО

Iндивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 14.07.2021 р. №2754/IПК/99-00-07-05-01-06

Щодо правових засад застосування РРО та/або ПРРО

Суттєво. Продавати продукцію власного виробництва можна без застосування РРО та/або ПРРО при отриманні оплати як у готівковій, так і в безготівковій формі.

! Виробничим СГ — платникам ЄП

Державна податкова служба України розглянула звернення (далі — Підприємець) щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій (далі РРО та/або ПРРО) та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення, Підприємець перебуває на спрощеній системі оподаткування (платник єдиного податку другої групи без ПДВ) та проводить діяльність у сфері торгівлі, здійснює реалізацію меблів власного виробництва.

Підприємець просить надати роз'яснення щодо правових засад застосування РРО та/або ПРРО.

Щодо правових засад застосування РРО та/або ПРРО.

Встановлення норм щодо незастосування РРО та/або ПРРО допускається тільки Кодексом.

Згідно з пунктом 296.10 статті 296 Кодексу, РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

Пунктом 61 підрозділу 10 інших перехідних положень розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу встановлено, що з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку другої — четвертої груп (фізичними особами — підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

У разі перевищення платником єдиного податку другої — четвертої груп (фізичною особою — підприємцем) у календарному році обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, застосування РРО та/або ПРРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО та/або ПРРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

З урахуванням викладеного повідомляємо, що за умови здійснення розрахункових операцій у розумінні Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» обов'язок застосовувати РРО та/або ПРРО платником єдиного податку другої — четвертої груп виникає у разі перевищення таким платником в календарному році граничного обсягу доходу, встановленого Кодексом, та/або здійснення визначених пунктом 61 підрозділу 10 розділу XX «Iнші перехідні положення» Кодексу видів діяльності.

Водночас здійснення розрахунків за товари через:

— установу банку шляхом перерахування коштів з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок (IBAN, онлайн-банкінг);

— безпосереднє внесення готівки через касу банку для подальшого перерахування на розрахунковий рахунок;

— платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку,

не відноситься до розрахункових операцій у розумінні Закону №265.

Враховуючи наведений у зверненні вид діяльності (реалізація меблів власного виробництва) та обсяг доходу, що не перевищує визначений Кодексом для цілей застосування РРО та/або ПРРО, Ви можете здійснювати свою господарську діяльність без застосування РРО та/або ПРРО при отриманні оплати як в готівковій, так і безготівковій формі.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію, та діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації.

До змісту номеру