Чи потрібно одночасно підвищувати оклади усім працівникам на однаковий відсоток для зміни базового місяця з метою індексації?
Відповідно до п. 5 Порядку №10781, у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначених у п. 2 Порядку №1078, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100%.
1 Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.2003 р. №1078.
Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.
Сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у п. 2 Порядку №1078, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, яка склалася у місяці підвищення доходу.
Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, яка склалася у місяці підвищення доходу, то сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.
Отже, як бачимо, в Порядку №1078 немає вимоги щодо одночасного підняття окладів усім працівникам на однаковий відсоток для зміни базового місяця.
На базовий місяць впливає лише підвищення окладу за кожною конкретною посадою незалежно від розміру підвищення.
Галина КАЗНАЧЕЙ, «Дебет-Кредит»