Лист ГУ ДФС у Рівненській області від 19.11.2015 р. №2394/10/17-00-15-01-07
Щодо виправлення помилки у випадку виписування податкової накладної без підстав та з порушенням ознаки першої події
Суттєво. У разі помилкового складання двох ПН на одну операцію з постачання товарів/послуг та реєстрації їх в ЄРПН платник податку має право скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) ПН.
! Платникам ПДВ
Головне управління ДФС у Рівненській області розглянуло <...> звернення від 27.10.2015 р. №346/15 щодо виправлення помилки у випадку виписування податкової накладної без підстав та з порушенням ознаки першої події та повідомляє.
Щодо виправлення помилки у випадку виписування податкової накладної без підстав (господарські операції у звітному місяці не проводилися).
Відповідно до п.192.1. ст. 192 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН).
Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.
Отже, у випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг (складення двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг) та реєстрації їх в ЄРПН платник податку, з метою виправлення допущеної помилки, має право скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) податкової накладної. Такий розрахунок коригування відповідно до п. 22 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 р. №957, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13.10.2014 р. за №1235/26012, зі змінами та доповненнями (далі — Порядок №957), підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг з дотриманням термінів реєстрації, визначених п. 198.6 ст. 198 ПКУ.