• Посилання скопійовано

Щодо особливостей складання зведеної податкової накладної у випадку здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер

Лист Головного управління ДФС у м. Києві від 17.09.2015 р. №14401/10/26-15-15-01-18

Щодо особливостей складання зведеної податкової накладної у випадку здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер

Суттєво. При ритмічних поставках на суму перевищення оплати постачальнику не пізніше останнього дня місяця складається окрема ПН як на передоплату.

! Платникам ПДВ

Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист <…> щодо особливостей складання зведеної податкової накладної у випадку здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер, якщо станом на початок місяця, в якому здійснено такі постачання, мала місце попередня оплата (аванс) за такі товари/послуги, на суму якої була складена податкова накладна у загальному порядку останнього дня місяця, який передував звітному місяцю, і в межах своїх повноважень повідомляє.

У зв'язку з прийняттям Закону України від 16 липня 2015 року №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі — Закон №643) з 29.07.2015 р. унесено зміни до порядку складання та реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Законом №643 також унесено зміни до пункту 201.4 статті 201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі — Кодекс), та визначено порядок складання податкових накладних платниками податку при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, що мають безперервний або ритмічний характер.

Так, відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу з урахуванням унесених змін платники податку в разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер:

покупцям — платникам податку — можуть скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом такого місяця;

покупцям — особам, не зареєстрованим платниками податку, — можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер, протягом такого місяця.

Якщо протягом місяця постачальник отримав у рахунок оплати вартості товарів/послуг більше коштів, ніж було фактично поставлено протягом такого місяця товарів/послуг, то таке перевищення вважається попередньою оплатою, на яку складається окрема податкова накладна у загальному порядку.

Така податкова накладна складається не пізніше останнього дня відповідного звітного періоду.

Для цілей застосування норм Кодексу ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.

Згідно зі статтею 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

В. о. заступника начальника ГУ ДФС у м. Києві Е. ПРУДНІКОВА

До змісту номеру