• Посилання скопійовано

Про надання роз'яснення

Лист МГУ ДФС — Центрального офісу з обслуговування великих платників від 06.11.2015 р. №24811/10/28-10-06-11

Про надання роз'яснення

Суттєво. Протягом звітного періоду можна скласти одну зведену податкову накладну не пізніше останнього дня такого періоду, або дві чи більше, якщо це передбачено договором із покупцем.

! Платникам ПДВ

Міжрегіональним головним управлінням ДФС — Центральним офісом з обслуговування великих платників розглянуто лист щодо складання зведеної податкової накладної в разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер, за результатами розгляду та в межах своїх повноважень повідомляємо таке.

Питання 1.

Відповідно до п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер:

— покупцям — платникам податку — можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом такого місяця;

— покупцям — особам, не зареєстрованим платниками податку, — можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер, протягом такого місяця.

Для цілей застосування норм ПКУ ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.

Періодичність складання зведених податкових накладних протягом звітного (податкового) періоду на одного контрагента-покупця може бути передбачена у цивільно-правовому договорі з таким покупцем.

Отже, протягом звітного (податкового) періоду платник податку має право на складання однієї зведеної податкової накладної, яка складається не пізніше останнього дня такого періоду, або двох або більше податкових накладних, виходячи з умов, передбачених у цивільно-правовому договорі.

Питання 2 та 3.

Згідно з п. 201.4 ст. 201 ПКУ, у разі якщо станом на дату складання зведених податкових накладних сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.

Питання 4.

Відповідно до п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 року №957, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 13 жовтня 2014 року за №1235/26012, у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до ст. 192 ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі — розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних аналогічний до порядку, передбаченого для податкових накладних.

Питання 5.

Згідно з п. 201.10 ст. 201 ПКУ, у разі порушення продавцем/покупцем товарів/послуг порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додавати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого продавця/покупця.

Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі.

До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

До змісту номеру