• Посилання скопійовано

Щодо врахування сплачених відокремленим підрозділом авансових внесків платником консолідованого податку

Лист Міністерства доходів і зборів України від 15.04.2014 р. №6897/6/99-99-19-03-02-15

Щодо врахування сплачених відокремленим підрозділом авансових внесків платником консолідованого податку

Суттєво. Якщо платник консолідованого податку за підсумками I кварталу не отримав прибутку або отримав збиток, з квітня звітного року підстави для сплати авансових внесків у нього немає.

! СГ, які мають відокремлені підрозділи

Міністерство доходів і зборів України розглянуло лист <...> щодо врахування сплачених відокремленим підрозділом авансових внесків платником консолідованого податку, у разі якщо платник податку за підсумками I кварталу не отримував прибутку або отримав збитки, і повідомляє.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI <...> (далі — Кодекс) платники податку на прибуток, доходи яких, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період перевищують 10 млн грн, зобов'язані подавати у складі річної податкової декларації розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають ними сплачуватися наступні дванадцять місяців. При цьому визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.

У разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками I кварталу звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за I квартал. Такий платник податку авансових внесків у II — IV кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до контролюючого органу в порядку, передбаченому Кодексом.

З урахуванням норм п. 152.4 ст. 152 Кодексу авансовий внесок у розмірі 1/12 нарахованої до сплати загальної суми податку на прибуток за звітний (податковий) рік, що підлягатиме сплаті щомісяця платником податку за місцезнаходженням таких відокремлених підрозділів, розраховується пропорційно до питомої ваги суми витрат відокремлених підрозділів, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування відповідно до положень розд. III Кодексу, в загальній сумі таких витрат цього платника податку.

Розрахунок податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток (далі — Розрахунок), форму якого затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2013 р. №39, подається до контролюючого органу за місцезнаходженням відокремленого підрозділу.

Отже, якщо платник консолідованого податку, який сплачував авансові внески з податку на прибуток, за підсумками I кварталу звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, то такий платник припиняє сплату авансових внесків, у тому числі за місцезнаходженням відокремлених підрозділів, починаючи з квітня звітного року, та враховує суму сплачених авансових внесків за січень — березень звітного року при визначенні податкового зобов'язання за квартал, перше півріччя, три квартали та рік.

Разом з тим сума нарахованого авансового внеску платника консолідованого податку відображається у таблиці 1 додатка ЗП до рядка 13 податкової декларації з податку на прибуток підприємств (без урахування щомісячних авансових внесків, нарахованих за місцезнаходженням філій).

При заповненні Розрахунку за квартал, перше півріччя, три квартали та рік сума авансових внесків, нарахованих відокремленим підрозділом за січень — березень звітного року, відображається у рядку 5 та враховується при визначенні показника рядка 6 (для базового звітного періоду — календарний рік).

Перший заступник міністра І. БІЛОУС

До змісту номеру