Лист Міністерства доходів і зборів України від 14.04.2014 р. №8731/7/99-99-19-03-02-17
Про сплату авансового внеску з податку на прибуток
Суттєво. Платник податку, який за підсумками I кварталу не отримав прибутку або отримав збиток, визначає податкові зобов'язання на підставі декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік.
! Платникам податку на прибуток
Міністерство доходів і зборів України розглянуло лист <...> стосовно сплати авансового внеску з податку на прибуток у січні — лютому 2014 року і повідомляє.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
У складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися наступні дванадцять місяців. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.
При цьому дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з березня поточного звітного (податкового) року до лютого наступного звітного (податкового) року включно.
У разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку авансових внесків у другому — четвертому кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до контролюючого органу в порядку, передбаченому Кодексом.
Таким чином, якщо платник авансових внесків з податку на прибуток задекларував відсутність отриманого прибутку або збитковий результат за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року, то такий платник припиняє сплату авансових внесків з податку на прибуток починаючи з другого кварталу звітного (податкового) року та визначає податкові зобов'язання на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до контролюючого органу в порядку, передбаченому Кодексом.
Тобто починаючи з квітня звітного (податкового) року такий платник не підпадає під вимоги, передбачені п. 57.1 ст. 57 Кодексу, щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, та не є платником авансових внесків (у тому числі у січні — лютому наступного року).
Перший заступник міністра І. БІЛОУС