• Посилання скопійовано

Щодо дати відображення податкових накладних у реєстрі (витяг)

Лист Державної податкової служби України від 15.01.2013 р. №413/5/15-3116

Щодо дати відображення податкових накладних у реєстрі (витяг)

Суттєво. Якщо ПН зареєстрована в ЄРПН наступного місяця після місяця виписування, але у межах 15 к. д. з моменту виписування, така ПН дає покупцеві право на податковий кредит у місяці її виписування.

! Платникам ПДВ

<...>

Стосовно питання першого щодо правомірності формування податкового кредиту на підставі податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, слід зазначити наступне.

Згідно з пунктом 198.2 статті 198 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

  • дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
  • дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Кодексу податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що належать до податкового кредиту.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (у редакції до 01.07.2012 р.).

Відсутність факту реєстрації платником податку — продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної у податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних до 01.07.2012 р. здійснювалася не пізніше двадцяти календарних днів, наступних за датою їх виписування (з 01.07.2012 р. — не пізніше п'ятнадцяти календарних днів).

Таким чином, якщо податкова накладна та/або розрахунок коригування до податкової накладної зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних у місяці, наступному за їх виписуванням (але протягом строку, передбаченого Кодексом для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних), то підприємство — покупець товарів (послуг) має право відобразити таку податкову накладну та/або розрахунок коригування до податкової накладної у складі податкового кредиту у місяці їх виписування та включити їх до реєстру отриманих податкових накладних у цьому місяці, за умови що такі товари (послуги) придбані з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності підприємства.

Одночасно повідомляємо, що аналогічна позиція була викладена у Методичних рекомендаціях щодо документальної перевірки платників, які включили до складу податкового кредиту податкові накладні, що підлягають реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних, але не зареєстровані, та порядку оформлення їх результатів (лист ДПС України від 23.09.2011 р. №1332/7/22-1417/462).

<...>

Заступник голови А. IГНАТОВ

До змісту номеру