• Посилання скопійовано

Про затвердження Методичних рекомендацій щодо складання плану проведення планових виїзних документальних перевірок підприємств

Чинний з 26.04.2011 р.

Наказ Держмитслужби України від 26.04.2011 р. №338

Про затвердження Методичних рекомендацій щодо складання плану проведення планових виїзних документальних перевірок підприємств

Суттєво. Заміна об'єктів у планах та зміни термінів перевірок забороняються, крім наявності об'єктивних обставин (ліквідація, банкрутство підприємства, припинення його діяльності на тривалий час, обставини непереборної сили тощо).

! Суб'єктам ЗЕД

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1234 «Про затвердження Порядку координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів» та з метою забезпечення єдиного підходу до планування виїзних документальних перевірок суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності наказую:

1. Затвердити Методичні рекомендації щодо складання плану проведення планових виїзних документальних перевірок підприємств.

2. Установити, що цей наказ набуває чинності з дня його підписання.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника голови Державної митної служби України Дериволкова С. Д.

Голова Служби I. КАЛЄТНIК

Методичні рекомендації щодо складання плану проведення планових виїзних документальних перевірок підприємств

Методичні рекомендації щодо складання плану проведення планових виїзних документальних перевірок підприємств (далі — Методичні рекомендації) розроблені з метою забезпечення єдиного порядку щоквартального формування плану проведення митними органами планових виїзних перевірок підприємств (далі — план).

Формування квартального плану митними органами здійснюється відповідно до пріоритетних напрямів контрольно-перевірочної роботи, які доводяться до відома митних органів вповноваженим митним органом, який координує діяльність митних органів при плануванні, проведенні перевірок та реалізації їх матеріалів (далі — Вповноважений митний орган).

Сформований проект плану за формою, наведеною у додатку 1 даних Методичних рекомендацій, у термін до 1 числа другого місяця кварталу, який передує кварталу, на який здійснюється формування плану, направляється до Вповноваженого митного органу.

Проект плану супроводжується пояснювальною запискою, яка в обов'язковому порядку містить такі відомості за попередні три роки зовнішньоекономічної діяльності підприємства, яке пропонується внести до плану:

— інформація про попередні перевірки (планові виїзні документальні, позапланові виїзні документальні, невиїзні документальні);

— відомості стосовно кількості та характеру зовнішньоекономічних операцій за період, який підлягає перевірці (кількість митних декларацій із зазначенням загальної фактурної та митної вартості, умов поставки, характеру угоди (у розрізі митних режимів), податкових пільг, типових товарів, стосовно яких здійснювались зовнішньоекономічні операції;

— відомості стосовно обґрунтування необхідності включення підприємства до плану тощо.

За результатами опрацювання проекту плану Вповноваженим митним органом приймається рішення про погодження проекту плану з переліком підприємств, направлених митними органами, або з урахуванням змін, внесених Вповноваженим митним органом. Про погодження проекту плану регіональні митниці, митниці повідомляються Вповноваженим митним органом у термін до 1 числа місяця, який передує кварталу, на який здійснюється формування плану.

З метою узгодження плану на предмет одночасного проведення перевірок, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 р. №1234 «Про затвердження Порядку координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків і зборів», погоджений Вповноваженим митним органом проект плану у термін до 5 числа місяця, який передує кварталу, на який здійснюється формування плану, направляється митними органами до органів державної податкової служби для узгодження.

Погоджений органами податкової служби проект плану за формою, наведеною у додатку 2, у термін до 23 числа місяця, який передує кварталу, на який здійснюється формування плану, направляється митними органами до Вповноваженого митного органу для затвердження загального плану проведення митними органами планових виїзних перевірок (далі — Загальний план).

Загальний план затверджується керівником Вповноваженого митного органу за формою, наведеною у додатку 3.

Витяг із затвердженого Загального плану направляється до відповідного митного органу Вповноваженим митним органом України у термін до 28 числа місяця, який передує кварталу, на який здійснюється формування плану.

Керівник митного органу зобов'язаний забезпечити участь необхідної кількості службових осіб у проведенні таким митним органом планової виїзної документальної перевірки підприємства.

Не підлягають включенню до Загального плану підприємства, дата акта останньої планової перевірки яких припадає на поточний рік.

Проведення митними органами планових виїзних документальних перевірок здійснюється за період діяльності підприємства з урахуванням граничних термінів визначення податкового зобов'язання платника податків, установлених Податковим кодексом України.

Планові виїзні документальні перевірки, які проводяться митними органами, мають комплексний характер. Проведення митними органами планових виїзних документальних перевірок за окремими напрямами здійснення зовнішньоекономічних операцій не допускається.

Заміна об'єктів у планах та зміни термінів перевірок забороняються, крім наявності об'єктивних обставин (ліквідація, банкрутство підприємства, припинення його діяльності на тривалий час, обставини непереборної сили тощо).

Протягом 3-х робочих днів від дати інформування органами державної податкової служби митного органу про внесення змін до плану стосовно підприємств, проведення перевірки яких заплановано в одночасному порядку, митним органом про зазначений факт письмово інформується Вповноважений митний орган.

Зміни до плану затверджуються Вповноваженим митним органом за власною ініціативою або за поданням митних органів коригувань до плану з урахуванням плану, погодженого Державною податковою службою України. Вповноважений митний орган протягом 3-х робочих днів надсилає митному органу затверджені зміни до плану. Такі зміни до плану підлягають погодженню митними органами із органами державної податкової служби на предмет одночасного проведення перевірок. Про здійснення відповідного погодження змін до планів планових виїзних перевірок митні органи інформують Вповноважений митний орган.

Листування митних органів з Вповноваженим митним органом та органами державної податкової служби стосовно формування плану здійснюється під грифом «Для службового користування».

Начальник Департаменту боротьби з контрабандою, аналізу ризиків та протидії корупції В. ЛИСИЙ

До змісту номеру