• Посилання скопійовано

Освоюємо Податковий кодекс

У конфігурації «Бухгалтерія 8 для України», платформа «1С:Підприємство» версії 8.2

Компанія «АБI Україна» (м. Київ) розробила нову редакцію (1.2) конфігурації «Бухгалтерія 8 для України» на платформі «1С:Підприємство» версії 8.2, в якій нарешті реалізовано можливість ведення податкового обліку відповідно до положень ПКУ.

Які найзначніші нововведення з'явилися у новій редакції конфігурації?

Облік податку на прибуток

У конфігурації реалізовано можливість ведення податкового обліку відповідно до розділу III і Перехідних положень ПКУ. Згідно зі ст. 135 і 138 ПКУ, доходи і витрати у бухгалтерському та податковому обліку нараховуються в одні і ті самі моменти й одними і тими самими документами.

У новій редакції «Бухгалтерії 8 для України» бухгалтерський та податковий облік ведеться у регістрі бухгалтерії на бухгалтерському плані рахунків. Доходи і витрати підприємства обліковуються у розрізі статей Декларації з прибутку та додатків до неї. Статті податкового обліку зазначаються:

  • для класифікації доходів — у довіднику «Статті доходів» (мал. 1);
  • для класифікації витрат — у довідниках «Статті витрат» (мал. 2), «Статті неопераційних витрат».

А для рахунка 90 «Собівартість реалізації» додано субконто «Статті витрат».

У конфігурації ведеться облік податкової собівартості запасів. Податкова собівартість не визначається під час придбання запасів у постачальників, придбання у яких не дає права на нарахування витрат, наприклад у фізосіб — платників єдиного податку, а також під час придбання запасів для використання у негосподарській діяльності. Калькулюється податкова собівартість готової продукції, при цьому загальновиробничі витрати до податкової собівартості продукції не включаються.

У новій редакції конфігурації тепер можна вести пооб'єктний податковий облік для всіх ОЗ та НМА, а амортизація для цих об'єктів нараховується паралельно і в бухгалтерському, і в податковому обліку.

Облік ПДВ

Конфігурація «Бухгалтерія 8 для України» дозволяє створювати і реєструвати всі необхідні податкові документи: податкові накладні та додатки до них.

У конфігурації реалізовано дві методики розрахунку податкової бази («першої події») з ПДВ: оперативний розрахунок при проведенні документів і відкладене визначення податкових зобов'язань/кредиту наприкінці періоду. Для контролю коректності податкового кредиту, показаного під час надходження, одночасно з бухгалтерським ведеться податковий облік запасів.

Облік цільового використання запасів та необоротних активів ведеться у регістрі бухгалтерії на бухгалтерському плані рахунків у розрізі податкових призначень.

У конфігурації реалізовано можливість пропорційного віднесення сум ПДВ на податковий кредит при придбанні запасів, ОЗ та послуг. Запаси, що мають податкове призначення Пропорц. обкл. ПДВ, можуть використовуватися як в оподатковуваних, так і в не оподатковуваних господарських операціях.

Бухгалтерський облік

Для плану рахунків додано ознаку обліку Податковий облік (мал. 3), а в регістрі бухгалтерії «Госпрозрахунковий» додано небалансове вимірювання Податкове призначення (мал. 4).

Для рахунків активів, доходів та витрат введено ознаку ведення податкового обліку (мал. 5). Якщо для рахунка встановлено ознаку податкового обліку, відповідні активи, доходи і витрати мають дві вартісні оцінки:

  • оцінка за даними бухгалтерського обліку;
  • оцінка, що визнається у податковому обліку.

Облік активів, доходів та витрат на рахунках, на яких встановлено ознаку ведення податкового обліку, ведеться у розрізі податкових призначень.

У конфігурації реалізовано зміни, внесені до П(С)БО 7 та П(С)БО 16 Наказом Мінфіну від 18.03.2011 р. №372. У зв'язку з цим додано налаштування облікової політики організацій Збільшувати вартість ОЗ у БО на суму поліпшення у порядку, встановленому ПКУ (мал. 6). Залежно від налаштування облікової політики, сума поліпшення включатиметься до вартості ОЗ у порядку, встановленому п. 146.1.12 ПКУ, або в порядку, встановленому пп. 14-15 П(С)БО 7.

Додано налаштування облікової політики організацій Не розподіляти у БО загальновиробничі витрати у собівартість продукції. Залежно від налаштування облікової політики, загальновиробничі витрати або розподілятимуться у собівартість продукції, або списуватимуться на фінансовий результат.

У всіх документах та деяких довідниках введено додаткові реквізити, в яких можна зберігати додаткові відомості та виводити їх у стандартні бухгалтерські звіти. У документах, для яких формуються друковані форми накладної та акта виконаних робіт, додано можливість виведення у друковану форму місця складання документа, посади і П. I. Б. особи, відповідальної за здійснення й оформлення госпоперації.

Продукти, в які включена конфігурація «Бухгалтерія для України» (ред. 1.2)

Код
Найменування
Рекомендована роздрібна ціна, грн без ПДВ
4601546045355 «1С:Бухгалтерия 8 для України». Базова версія*
810
2900000796867 Комплект «1С:Бухгалтерія 8 для України» ОЕМ (25 шт.)
2400
4601546045348 «1С:Бухгалтерія 8 для України»
2400
4601546045362 «1С:Бухгалтерія 8 для України». Комплект на 5 користувачів
4620
4601546047502 «1С:Підприємство 8». Комплект прикладних рішень на 5 користувачів для України
7200
* З 08.06.2011 р. комплектується замість дистрибутиву і документації прикладного рішення «Бухгалтерія для України».

Стандартні бухгалтерські звіти

У стандартних бухгалтерських звітах можна проаналізувати дані бухгалтерського та (або) податкового обліку під час оцінки активів, доходів і витрат, а також відмінності між ними. Звіти містять нові можливості групування, відбору, сортування інформації. Дані звітів також подано у вигляді діаграм.

Нагадуємо, що конфігурація інтегрована з сервісом здачі електронної звітності «1С-Звіт» (ЗЕЗ). Цей сервіс надає можливість безпосередньо з конфігурації сформувати регламентовану звітність, за допомогою вбудованих камеральних перевірок перевірити її заповнення, зашифрувати і підписати електронним цифровим підписом, надіслати до контролюючих органів та отримати квитанцію про доставку звіту за призначенням. У конфігурації можна отримувати розшифрування показників звітів ЗЕЗ.

Програмний продукт «1С:Бухгалтерія 8 для України. Базова версія» включає:

  • платформу «1С:Підприємство 8.2»;
  • прикладне рішення (конфігурацію) «Бухгалтерія для України» (ред. 1.2);
  • ліцензійну угоду на 1 роб. місце;
  • поточний випуск IТС Україна;
  • купон на оформлення безкоштовної піврічної передплати на IТС;
  • поштовий конверт з реєстраційною карткою для надіслання на фірму «1С»;
  • документацію (керівництво в 3-х книгах).

Як перейти до нових податкових реалій?

З цією метою у конфігурації для інвентаризації активів на 01.04.11 р. реалізовано спеціальний документ «Коригування залишків у зв'язку з набранням чинності норм ПКУ (01.04.2011 р.)» (мал. 7). Iнвентаризації підлягають необоротні активи, запаси, а також залишки незавершеного виробництва, транспортно-заготівельних витрат і витрат майбутніх періодів.

У документах придбання може бути зазначено суму валових витрат, нарахованих за авансами до 01.04.2011 р. Податкова собівартість придбань за такими авансами не нараховується або нараховується не в повному обсязі.

У документах оптового продажу може бути зазначена сума валових доходів, нарахованих за авансами до 01.04.2011 р. Доходи щодо таких продажів у податковому обліку не нараховуються або нараховуються не в повному обсязі. Документ, що не нараховує доходи у податковому обліку, може також не нараховувати витрати за собівартістю реалізації.

Останні новини!

Уже доступні релізи з податком на прибуток

Для продуктів на платформі «1С:Підприємство 8»:

  • «Бухгалтерія 8 для України»;
  • «Управління торговим підприємством для України»;
  • «Управління виробничим підприємством для України»;

На платформі «1С:Підприємство 7.7»:

  • «Бухгалтерський облік 7.7 для України».
До змісту номеру