Затверджений постановою КМУ від 27.12.2010 р. №1226
Опублікований в «УК» 05.01.2011 р.
Чинний з 05.01.2011 р.
Порядок оподаткування доходів з джерелом їх походження в Україні, що виплачуються фізичній особі — нерезиденту іншим нерезидентом
Суттєво. Визначено механізм оподаткування доходів з джерелом їх походження в Україні, що виплачуються фізичній особі — нерезиденту іншим нерезидентом.
! Нерезидентам України
1. Цей Порядок визначає механізм оподаткування доходів з джерелом їх походження в Україні, що виплачуються фізичній особі — нерезиденту іншим нерезидентом (далі — доходи).
2. Доходи, виплачені в безготівковій формі, зараховуються на окремий поточний рахунок, відкритий фізичною особою — нерезидентом (далі — платник податку) у банку-резиденті відповідно до нормативно-правових актів Національного банку. Такий банк вважається податковим агентом і зобов'язаний нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до відповідного бюджету від імені та за рахунок платника податку податок на доходи під час здійснення будь-яких видаткових операцій з його рахунка, зокрема видачі готівки, або перерахування доходів на інший поточний рахунок, у тому числі в разі набуття ним статусу резидента, а також у разі закриття зазначеного рахунка.
Строк зберігання податковими агентами документів, що підтверджують сплату податку на доходи, встановлюється Національним банком.
3. У разі виплати доходів готівкою або в негрошовій формі платник податку самостійно нараховує та сплачує (перераховує) податок на доходи до відповідного бюджету на рахунки, відкриті у територіальних органах Державної казначейської служби за місцем його перебування в Україні, протягом 20 днів після дня отримання доходів, але не пізніше закінчення строку його перебування в Україні.
4. Орган державної податкової служби за місцем перебування платника податку в Україні (в разі відсутності його в Україні — за основним місцем обліку податкового агента) видає довідку про сплачений податок на доходи в порядку, встановленому Державною податковою службою.
У разі сплати податку на доходи безпосередньо платником податку підставою для отримання довідки є платіжний документ, що підтверджує факт сплати в Україні податку.