• Посилання скопійовано

Кому при зберіганні алкоголю потрібно реєструвати відповідні місця в Єдиному реєстрі?

Зберігання алкогольних напоїв здійснюється суб’єктом господарювання у місцях зберігання алкогольних напоїв, які внесені до Єдиного реєстру місць зберігання, на підставі однієї з таких ліцензій (ст. 17 Закону №3817):

— на право виробництва алкогольних напоїв,

— або на право оптової торгівлі алкогольними напоями,

— або на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями,

незалежно від того, кому належить таке місце зберігання чи за заявою якого суб’єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру місць зберігання, крім випадків, визначених цим Законом.

Зберігання алкогольних напоїв суб’єктами господарювання, які використовують алкогольні напої для виробництва харчових продуктів (крім алкогольних напоїв), здійснюється в місцях зберігання, внесених до Єдиного реєстру місць зберігання.

Зберігання алкогольних напоїв на складах тимчасового зберігання, митних складах, в інших приміщеннях, призначених для зберігання товарів під митним контролем відповідно до Митного кодексу України, здійснюється без внесення таких місць зберігання до Єдиного реєстру місць зберігання.

Суб’єкт господарювання, який має ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, має право зберігати алкогольні напої за місцем роздрібної торгівлі, без внесення таких місць зберігання до Єдиного реєстру місць зберігання.

Забороняється зберігання та/або реалізація алкогольних напоїв, отримання яких не підтверджено:

1) для імпортера — митною декларацією (у тому числі тимчасовою, додатковою чи іншим видом митної декларації) або документом, необхідним для розміщення товарів на тимчасове зберігання під митним контролем;

2) для суб'єкта господарювання оптової та/або роздрібної торгівлі (крім виробників алкогольних напоїв — щодо вироблених ними алкогольних напоїв) — первинним документом, а при переміщенні у межах одного суб'єкта господарювання — документом на внутрішнє переміщення;

3) для суб'єкта господарювання, який здійснює зберігання на підставі відповідного договору (правочину), — документом, що підтверджує прийняття товару на зберігання.

До змісту номеру