Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 26.05.2017 р. №382/6/99-99-15-03-02-15/IПК
Про бюджетне відшкодування ПДВ (витяг)
Суттєво. За заявою платника ПДВ бюджетне відшкодування ПДВ може бути здійснено в рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.
! Платникам ПДВ
<...> Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків визначено статтею 200 Податкового кодексу України (далі — Кодекс).
Сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду (пункт 200.1 статті 200 Кодексу).
Відповідно до пункту 200.4 статті 200 Кодексу платник податку має право задекларувати за заявою до бюджетного відшкодування суму від'ємного значення, розрахованого згідно з пунктом 200.1 цієї статті, зменшену на суму податкового боргу з ПДВ у частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації та в межах суми податку, що фактично сплачена отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України.
У разі наявності у платника податку податкового боргу бюджетному відшкодуванню підлягає заявлена сума податку, зменшена на суму такого податкового боргу (пункт 200.12 статті 200 Кодексу).
Відповідно до підпункту «б» пункту 200.4 статті 200 Кодексу передбачено можливість здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість за заявою платника у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.
Зарахування сум бюджетного відшкодування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з платежів, надходження яких розподіляється у пропорціях як до державного, так і до місцевих бюджетів, положеннями Кодексу не передбачено.
Позицію Міністерства фінансів України з цього питання викладено у листі від 21.04.2017 р. №35130-12-10/11072.