• Посилання скопійовано

Щодо оподаткування доходу, отриманого фізичною особою від продажу у 2015 році юридичній особі вантажного автомобіля, і необхідності сплати у такому випадку транспортного податку

Лист Державної фіскальної служби України від 02.03.2016 р. №2267/С/99-99-17-03-03-14

Щодо оподаткування доходу, отриманого фізичною особою від продажу у 2015 році юридичній особі вантажного автомобіля, і необхідності сплати у такому випадку транспортного податку

Суттєво. У разі продажу у 2015 році фізособою вантажного автомобіля юрособі остання зобов'язана була нарахувати, утримати та сплатити (перерахувати) до бюджету ПДФО за ставкою 5% та військовий збір за ставкою 1,5%.

! Юрособам

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), розглянула звернення <...> щодо оподаткування доходу, отриманого фізичною особою від продажу у 2015 році юридичній особі вантажного автомобіля і необхідності сплати у такому випадку транспортного податку та повідомляє таке.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб визначено розділом IV Кодексу.

Відповідно до ст. 163 Кодексу об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включається, зокрема, частина доходів від операцій із майном, розмір якої визначається згідно з положеннями ст. 173 Кодексу.

Статтею 173 Кодексу визначено порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об'єктів рухомого майна.

Пунктом 173.1 ст. 173 Кодексу встановлено, що дохід платника податку від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.2 ст. 167 Кодексу.

При цьому дохід від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче від оціночної вартості цього об'єкта, визначеної згідно із законом.

Згідно з п. 167.2 ст. 167 Кодексу ставка податку становить 5 відс. бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV Кодексу.

У разі якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта рухомого майна є, зокрема, юридична особа, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов'язана виконати всі визначені цим розділом функції податкового агента (п. 173.3 ст. 173 Кодексу).

Крім того, відповідно до пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу доходи, визначені в ст. 163 Кодексу, є об'єктом оподаткування військовим збором.

Ставка військового збору становить 1,5 відс. об'єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу (пп. 1.3 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Відповідно до пп. 1.5 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначені у ст. 171 Кодексу.

Так, п. 171.2 ст. 171 Кодексу встановлено, що особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з інших доходів, ніж заробітна плата, є податковий агент — для оподатковуваних доходів із джерела їх походження в Україні.

Отже, у разі продажу у 2015 році фізичною особою вантажного автомобіля юридичній особі така юридична особа зобов'язана була при нарахуванні (виплаті) доходу за зазначеною операцією виконати функції податкового агента, зокрема нарахувати, утримати та сплатити (перерахувати) до бюджету податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відс. та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Порядок справляння транспортного податку встановлено ст. 267 Кодексу, відповідно до п. 267.2 якого об'єктом оподаткування є легкові автомобілі.

Отже, вантажні автомобілі не є об'єктом оподаткування транспортним податком.

Голова Р. НАСІРОВ

До змісту номеру