• Посилання скопійовано

Щодо функціонування Єдиного реєстру податкових накладних та пов'язаного з ним програмного забезпечення (витяг)

Лист Державної фіскальної служби України від 16.02.2015 р. №351/2/99-99-11-02-10

Щодо функціонування Єдиного реєстру податкових накладних та пов'язаного з ним програмного забезпечення (витяг)

Суттєво. Податкова накладна в електронному вигляді, отримана покупцем з ЄРПН, вважається такою, що отримана від постачальника.

! Платникам ПДВ

<...>

Відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» з 1 лютого 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають усі податкові накладні та розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до неї (далі — податкова накладна та/або розрахунок коригування) незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній та/або розрахунку коригування.

З метою поліпшення процесу подання податкових документів, упровадження електронних сервісів та розвитку електронного документообігу, а також уніфікації форматів документів в електронному вигляді ДФС розробляє та оприлюднює на офіційному веб-порталі формати (стандарти) електронних документів, які відповідають вимогам, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України від 29.11.2013 р. №729, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.02.2014 р. за №243/25020 (далі — Наказ).

Для формування податкових накладних в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд обирає будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл у форматі, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС та відповідає вимогам Наказу, або може користуватися програмними забезпеченнями «Системи формування та подання до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв'язку податкової звітності, податкових накладних та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді» та «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності», які можна безоплатно отримати на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність».

Таким чином, ДФС забезпечує приймання всіх звітних документів, створених у єдиному форматі, затвердженому Наказом, та підписаних за допомогою надійних засобів електронного цифрового підпису. При цьому перевірку достовірності електронного цифрового підпису ДФС здійснює на етапі прийняття податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації у Реєстрі.

Також ДФС розроблено новий електронний сервіс для платників податків, який надає змогу платнику податків за запитом до ДФС безоплатно отримувати відомості про податкові накладні та/або розрахунки коригування з Реєстру відповідно до пункту 13 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246, зі змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2015 року №20.

Крім того, покупці — платники податку мають можливість отримувати з Реєстру електронні копії податкових накладних/розрахунків коригування, які зареєстровані в Реєстрі їхніми контрагентами-постачальниками.

З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих у Реєстрі, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Реєстру, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді (пункт 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі — Кодекс). Податкова накладна, складена в електронному вигляді, яка отримана з Реєстру покупцем, вважається такою, що отримана від постачальника.

Щодо терміну реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі повідомляємо таке.

Враховуючи внесені зміни до статей 120-1 та 198 Кодексу, ДФС було доопрацьовано програмне забезпечення щодо формування Реєстру в частині зняття обмеження на реєстрацію податкових накладних та/або розрахунків коригування після закінчення 15-денного терміну.

З огляду на зазначене платники податків мають можливість реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування з 01.01.2015 р. у Реєстрі після закінчення встановленого ст. 201 Кодексу строку такої реєстрації.

Голова І. БІЛОУС

До змісту номеру