• Посилання скопійовано

Щодо визначення податкових агентів при купівлі-продажу транспортних засобів (витяг)

Лист Міністерства доходів і зборів України від 26.04.2013 р. №2307/5/99-99-17-02-01-16

Щодо визначення податкових агентів при купівлі-продажу транспортних засобів (витяг)

Суттєво. У разі здійснення операцій щодо оформлення договорів купівлі-продажу транспортних засобів органами Державтоінспекції МВС України зазначений орган виконує всі функції податкового агента.

! Учасникам договорів купівлі-продажу ТЗ

<...>

Податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб — юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента — юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм у порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу (пп. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Відповідно до п. 173.3 ст. 173, у разі якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта рухомого майна є юридична особа чи фізична особа — підприємець, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов'язана виконати всі визначені цим розділом функції податкового агента. При цьому податковий агент утримує податок за ставками, визначеними відповідно до пунктів 173.1 або 173.2 цієї статті з урахуванням інформації про черговість продажу рухомого майна, зазначеної платником податку у договорі купівлі-продажу чи в окремій заяві.

У разі якщо об'єкт рухомого майна продається (обмінюється) за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента чи фізичної особи — підприємця, такий посередник виконує функції податкового агента стосовно подання до органу державної податкової служби інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку, а платник податку під час укладення договору зобов'язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого майна.

Отже, у разі здійснення операцій щодо оформлення договорів купівлі-продажу транспортних засобів органами Державтоінспекції МВС України зазначений орган виконує всі функції податкового агента.

Для виключення з обов'язків органів Державтоінспекції МВС України питань контролю за повнотою сплати податку на доходи фізичних осіб при відчуженні транспортних засобів необхідно внести відповідні зміни до статті 173 Податкового кодексу України. При цьому вважаємо за доцільне залишити за органами Державтоінспекції МВС України обов'язок повідомляти органи доходів і зборів про оформлені договори купівлі-продажу транспортних засобів.

У разі надходження відповідного законопроекту Міністерство доходів і зборів України візьме участь у його опрацюванні.

Заступник міністра А. ІГНАТОВ

До змісту номеру