Бланки, форми, договори
Сьогодні ми поговоримо про найбільш практичні розділи порталу www.dtkt.com.ua, які містять основний інструментарій, потрібний бухгалтеру, — про бази «Бланки звітності», «Типові форми» та «Договори».
Оптимістичний додаток «ОК'ей»
Мінфін наказом від 22.12.2011 р. №1684 вніс зміни до трьох податкових декларацій з податку на прибуток (звичайної, спільної діяльності та страховика). Наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування. Можна зазначити, що фактично зміни, внесені до трьох декларацій, є однотипними. Розглянемо ці зміни.
Актуальні питання ПДВ очима податківців
Пунктом 52.6 ПКУ регламентовано періодичне узагальнення індивідуальних податкових консультацій з актуальних питань та затвердження їх наказами ДПС у вигляді узагальнюючих податкових консультацій (далі — УПК). Наразі маємо дві УПК, які будуть цікаві всім платникам ПДВ.
Знову зміни до декларації з ПДВ
Не встигли платники ПДВ подати звітність за січень 2012 р. за новою декларацією, затвердженою Мінфіном, як знову зміни. Мінфін наказом від 10.02.2012 р. №143 вносить зміни до форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ.
Перш ніж перейти до аналізу змін, зауважимо, що стосуються вони в основному звітності переробних підприємств, а точніше — уточнень у звітності щодо операцій експорту такими підприємствами. Однак такі уточнення зачіпають і звітність для звичайних платників ПДВ.
Контрагент-«спрощенець»: витрати є
Узагальнююча консультація стосовно формування витрат за операціями з підприємцями — платниками єдиного податку — одне з небагатьох роз'яснень, якими ДПС не намагається зайво ускладнити життя контрагентам «спрощенців». Отож, за порядком.
Мінфін затвердив зміни до Інструкції з ПДВ
Оскільки Iнструкція з ПДВ була затверджена Мінфіном, то і зміни до неї може вносити тільки це відомство. Що воно і зробило, затвердивши Наказом №1753 зміни до Iнструкції з ПДВ. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Попередньо можна зазначити, що востаннє Iнструкція з ПДВ змінювалася ще в середині 2009 року. Тому зміни назріли вже давно, а фактично вони пов'язані з набранням чинності з 01.01.2011 р. нормами ПКУ щодо обліку ПДВ. Усі зміни можна розділити на три типи: 1) не зміни, а приведення у відповідність до законодавства, 2) просто зміни, 3) незрозумілі зміни. Розгляньмо їх за порядком.
Доходи працівників, вільні від ПДФО
Податковий кодекс, як і чинний раніше Закон про доходи, дозволяє виплачувати (надавати) працівникам деякі доходи без обкладення їх ПДФО. Це доходи, які передбачені чинним законодавством і є обов'язковими, — скажімо, допомога у зв'язку із вагітністю та пологами, новорічні подарунки та путівки за рахунок коштів ФСС з ТВП тощо. Збереглися в ПКУ і такі види доходів, надання яких не є обов'язком працедавця, але які за певних умов можуть не оподатковуватися. Саме вони й будуть предметом нашого розгляду.