Погашення податкового векселя відбувається на момент його фактичної сплати
! Платникам акцизного податку
ДПС роз'яснила, що погашення податкового векселя відбувається на момент фактичної сплати суми зобов'язання в повному обсязі незалежно від дати видачі векселя, а не з настанням останнього дня строку для його погашення.
Зазначену суму платник повинен включити в розрахунок акцизного податку за той податковий період, в якому було здійснено таку сплату акцизного податку в повному обсязі.
Лист ДПСУ від 24.02.2012 р. №5533/7/15-5217 див. у наступних числах «ДК»
Який Порядок визначення доходів «єдиноподатників»
! Платникам ЄП
СПД-ФО, які були платниками фіксованого податку, при визначенні обсягу доходу, що дає право на застосування спрощеної системи оподаткування в 2012 р., враховують дохід, отриманий у 2011 р. від здійснення підприємницької діяльності, який обкладався фіксованим податком. У цьому випадку положення ст. 292 ПКУ щодо порядку визначення доходів та їх складу застосовуватимуться до доходів, отриманих починаючи з 01.01.2012 р.
Доходом платника єдиного податку є для фізособи-підприємця дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі; матеріальній чи нематеріальній формі. При цьому в дохід не включаються отримані такою фізособою пасивні доходи у вигляді відсотків, дивідендів, роялті, страхові виплати та відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізособі і використовується в її госпдіяльності.
При цьому в суму доходу за звітний період включаються сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності, і вартість безкоштовно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).
Лист ДПА в Дніпропетровській області від 20.01.2012 р. №1820/10/31-242
Як формується та подається звітність з плати за користування надрами
! Платникам плати за користування надрами
ДПС надала рекомендації щодо особливостей справляння у 2012 р. плати за користування надрами для видобування корисних копалин та плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин.
1. Платники за I квартал 2012 року (у травні ц. р.) подають до податкової два додатки 1 «Розрахунок податкового зобов'язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин» до Податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин, тобто починаючи з 1 січня по 12 січня ц. р. включно, за ставками плати за користування надрами для видобування корисних копалин, які діяли до набрання чинності Законом №4235, а з 13 січня до 31 березня ц. р. включно — відповідно до Закону.
Відповідно при обчисленні податкових зобов'язань з плати за користування надрами для видобування корисних копалин за II, III та IV квартали ц. р. застосовуються ставки плати, що встановлені зазначеним Законом.
2. Платники за I квартал 2012 року (у травні ц. р.) подають до податкової два додатки «Розрахунок податкового зобов'язання з плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин» до Податкового розрахунку з плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, тобто починаючи з 1 січня до 12 січня ц. р. включно, за ставками плати, які діяли до набрання чинності Законом, а з 13 січня до 31 березня ц. р. включно — відповідно до Закону.
Лист ДПСУ від 22.02.2012 р. №5157/7/15-2117 див. у наступних числах «ДК»
Зміни до видачі експлуатаційного дозволу санітарною службою
! Юрособам та фізособам-підприємцям
Кабмін вніс зміни до Порядку видачі експлуатаційного дозволу для потужностей (об'єктів) з виробництва, переробки або реалізації харчових продуктів та Порядку видачі дозволу на використання об'єктів і приміщень, призначених для провадження діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Відповідно до цих змін, до заяв для отримання експлуатаційного дозволу не потрібно додавати виписку або витяг з ЄДР.
Крім того, до заяви для отримання експлуатаційного дозволу для потужностей з виробництва, переробки або реалізації харчових продуктів необхідно додавати копію документа, який підтверджує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта.
Постанова Кабінету Міністрів України від 15.02.2012 р. №149 чинна з 05.03.2012 р.
Встановлено порядок проведення обов'язкового техконтролю ТЗ
! Власникам ТЗ
Кабмін затвердив:
1) Порядок проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів;
2) технічний опис і зразок протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу.
Порядок проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану ТЗ визначають процедуру проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, зареєстрованих ДАI, за результатами якої встановлюється їх придатність до експлуатації або неможливість експлуатації. При цьому дія Порядку не поширюється на:
— легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби — незалежно від строку експлуатації;
— легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них — із строком експлуатації до двох років.
Постанова Кабінету Міністрів України від 30.01.2012 р. №137 чинна з 05.03.2012 р.
Які підстави ненадання товарам режиму вільної торгівлі
! Суб'єктам ЗЕД
Держмитслужба зазначила, що ненадання митному органу у повному обсязі інформації та відомостей, необхідних для перевірки критеріїв достатньої обробки переробки, є підставою для ненадання таким товарам режиму вільної торгівлі.
Лист Держмитслужби від 18.02.2012 р. №16/1-16.3/337-ЕП
Витрати на охорону становлять не менше 0,5% від фонду оплати праці за попередній рік
! Роботодавцям
Держгірпромнагляд зазначає, що витрати на охорону праці для підприємств незалежно від форм власності або фізосіб, які використовують найману працю, повинні становити не менше 0,5% від фонду оплати праці за попередній рік. I роботодавець не має права витрачати на фінансування охорони праці суму, нижчу за мінімальний розмір.
З набранням чинності Законом від 19.05.2011 р. №3395-VI «Про внесення змін до статті 19 і 43 Закону України «Про охорону праці» органи виконавчої влади з нагляду за охороною праці отримали право залучати роботодавця до сплати штрафу за порушення вимог ч. 3 і ч. 4 ст. 19 Закону.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону (у новій редакції) за порушення вимог, передбачених частинами 3 та 4 ст. 19 Закону, юридична або фізична особа, що використовує найману працю, сплачує штраф з розрахунку 25% від різниці між розрахунковою мінімальною сумою витрат на охорону праці у звітному періоді і фактичною сумою цих витрат за такий період.
Лист Держгірпромнагляду від 17.11.2011 р. №1/02-9.1-9/8.2/8761 див. у наступних числах «ДК»
Новини підготувала Світлана ЦАРУК, «Дебет-Кредит»