• Посилання скопійовано

Коментар

До індивідуальної податкової консультації Державної фіскальної служби України від 05.02.2019 р. №407/6/99-99-14-05-01-15/IПК

У коментованій IПК розглядається ситуація оформлення розрахункового документа при продажу товару кінцевому споживачеві з відстроченням платежу — у кредит.

На практиці справді виникає запитання щодо відображення у касовому чеку факту продажу товару у кредит та заповнення книги обліку розрахункових операцій (далі — КОРО) у цьому разі.

Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі визначає Закон про РРО. Цей закон поширюється на всіх суб'єктів господарювання, їхні господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (приймання платіжних карток).

У сфері торгівлі, зокрема у роздрібній мережі, факт продажу товарів підтверджується розрахунковим документом. Форма та зміст розрахункових документів встановлені Положенням №13. Форма №ФКЧ-1 касового чека наведена в додатку 1 до цього Положення, серед обов'язкових реквізитів є позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит тощо) та сума коштів за цією формою оплати.

Отже, у разі проведення розрахункових операцій із відстроченням платежу або в кредит необхідно при відпуску товару (послуги) видати покупцеві розрахунковий документ із зазначенням у ньому форми оплати «У КРЕДИТ».

Тоді фіскальний звітний чек «Z-звіт» за день реалізації міститиме інформацію про те, що товар реалізовано у кредит, та окремо відображену суму такої реалізації.

У розділі II КОРО у колонці 5 «Загальна Сума розрахунків» відображається інформація про суму реалізації, з урахуванням вартості реалізованого товару у кредит, а у колонці 4 «Службова видача Сума готівки» буде зазначена сума інкасації лише готівки, вилученої з місця проведення розрахунків.

У майбутньому, під час погашення кредиту, для того щоб не завищити суму операцій через РРО, кошти, які надходять у рахунок продажу товару у кредит, слід:

— оприбутковувати у касі підприємства з оформленням прибуткових касових ордерів;

— або вносити до скриньки РРО та пам'яті відповідного РРО шляхом виконання на цьому РРО операції «службове внесення» із наступним зазначенням на службовому документі номера фіскального чека, за яким товар реалізовано в кредит (додатково див. IПК ДФСУ від 21.01.2019 р. №231/6/99-99-14-05-01-15/IПК).

Олена ВОДОП'ЯНОВА, «Дебет-Кредит»

До змісту номеру