• Посилання скопійовано

Як проводиться моніторинг податкових накладних та розрахунків коригування?

01.

Як проводиться моніторинг податкових накладних та розрахунків коригування?

З 01 липня 2017 року в Україні запроваджено повноцінний режим системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН). Скорочена назва такої системи моніторингу — СМ КОР.

Моніторинг здійснюється ДФС в автоматичному режимі, що, на думку податківців та Мінфіну, виключає фактор втручання певних посадових осіб на зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування.

СМ КОР працює на підставі аналізу даних звітних показників платника податку, наявної іншої податкової інформації, а також інформації, поданої платником податку, яка відображає специфіку його господарської діяльності окремо за кожним видом економічної діяльності, якщо така інформація врахована комісією ДФСУ, яка вже після автоматичного зупинення приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації. Так, СМ КОР має накопичувальний характер, тому інформація, подана платником податку для розблокування реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, в разі прийняття позитивного рішення і проведення реєстрації в ЄРПН, залишається в системі і має застосовуватися до податкових накладних/розрахунків коригування із аналогічними показниками.

У разі якщо за результатами моніторингу визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає встановленим критеріям, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Зазначена норма передбачена пп. 201.16.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) та п. 6 наказу Мінфіну від 13.06.2017 р. №567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування».

02.

Які податкові накладні/розрахунки коригування не потрапляють під зупинення реєстрації?

На підставі норм Критеріїв, затверджених Наказом №567, у разі якщо за результатами перевірки ДФС буде встановлено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає хоча б одній з ознак, наведених нижче, — така податкова накладна/розрахунок коригування не підлягає моніторингу.

Які податкові накладні/розрахунки коригування не потраплятимуть під зупинення реєстрації:

Ознака №1 — податкова накладна/розрахунок коригування, які не підлягають наданню отримувачу (покупцю), та/або складені за операцією, що є звільненою від оподаткування.

Ознака №2 — усі податкові накладні/розрахунки коригування, які надсилаються до реєстрації певним платником ПДВ, якщо обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у ЄРПН у поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію до ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тисяч грн та керівник — посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох діючих платників податків.

Зверніть увагу: мова йде не про суму ПДВ, зазначену в зареєстрованих та поданих до реєстрації документах, а саме про обсяг постачання — тобто, про загальну суму значення рядків V — IX розділу А податкових накладних та/або рядків ІV — VІІІ розрахунків коригування.

Що стосується керівника платника ПДВ, то тут податківці аналізуватимуть наявні в них облікові дані платників податків. А саме:

  • якщо одна і та сама особа є керівником у двох чи трьох юросіб, і обсяг постачання за місяць не перевищуватиме 500 тис. грн, податкові накладні/розрахунки коригування таких юросіб не підлягатимуть зупиненню реєстрації;
  • якщо ж одна і та сама особа є керівником чотирьох та більше юросіб, під зупинення можуть потрапити податкові накладні/розрахунки коригування тих з цих юросіб, у яких обсяг постачання за місяць перевищуватиме 500 тис. грн.

Ознака №3 — загальна сума сплачених у 2016 році сум ЄСВ та податків і зборів (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/розрахунок коригування на реєстрацію в ЄРПН, становить більше 5 млн грн.

Зверніть увагу: ця ознака буде використовуватися лише до 01 січня 2018 року!

Ознака №4 — за нею податківцям і платникам ПДВ доведеться проаналізувати певні показники.

Спочатку треба розрахувати показники:

S — це загальна сума сплачених за останні 12 місяців сум ЄСВ та податків і зборів (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами;

T — це загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою (20%) та ставкою 7%, за останні 12 місяців, яка зазначена платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у ЄРПН. Наскільки автор розуміє, мова знову йде про обсяги постачання, а не про суму ПДВ за таким постачанням.

За цими показниками працює правило №1: співвідношення S/T (воно має власну назву D) має бути більше 0,05 — якщо ця вимога не виконується, ця ознака не працюватиме.

Далі треба розрахувати показники:

P — це сума ПДВ, зазначена платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у ЄРПН у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування;

— найбільша місячна сума ПДВ, зазначена у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в ЄРПН за останні 12 місяців.

За цими показниками працює інше правило №2: P повинно бути менше, ніж Pм х 1,3. Якщо ця вимога не виконується, ця ознака не працюватиме.

І, насамкінець, узагальнююче правило щодо цих розрахованих показників: для того, щоб реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування не зупинялася, два зазначених вище правила мають виконуватися одночасно. Тобто і D має бути більше ніж 0,05, і Р має бути менше, ніж Pм х 1,3. Якщо хоч одне з цих правил не виконується, ця ознака не працюватиме.

Зверніть увагу: до вже діючих ознак незабаром передбачається додати ще 3 нових. Така пропозиція наведена у проекті від Мінфіну, оприлюдненому 14 серпня 2017 р.

Як пояснюють у Мінфіні, «проект наказу розроблено відповідно до пункту 74.2 статті 74 розділу ІІ, підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 розділу V Податкового кодексу України з метою удосконалення критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Нагадаємо, що про перегляд цих Критеріїв щокварталу з метою удосконалення йшлося також і у самому Наказі №567 (п. 4). Тож ці зміни не перші і, можливо, не останні.

Три ознаки, за виконання будь-якої з них податкові накладні/розрахунки коригування не блокуватимуться:

  • загальна площа задекларованої платником податку за 2016 рік до 20 лютого 2017 року власної земельної ділянки становить понад 0,01 га включно;
  • загальна площа задекларованої платником податку за 2016 рік до 20 лютого 2017 року орендованої земельної ділянки державної або комунальної власності становить понад 1 га включно;
  • загальна площа задекларованої платником податку за 2016 рік до 20 лютого 2017 року орендованої земельної ділянки, яка не є державною або комунальною власністю, становить понад 200 га включно та за період з 01 січня 2017 року не було одночасної зміни засновника і директора платника податку.
03.

Чи буде поширюватися процедура зупинення реєстрації податкових накладних на податкові накладні, дата складання яких припадає на період до 01.07.2017 р.?

Починаючи з 01.07.2017 реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН може бути зупинена відповідно до п. 201.16 ПКУ у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

При цьому період з 01.04.2017 р. до 01.07.2017 р. було визначено як перехідний період, протягом якого процедура зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН здійснювалась без фактичного зупинення.

Але, на жаль, на всі податкові накладні/розрахунки коригування, датовані до 01.07.2017 р., які реєструються після цієї дати, зазначене блокування реєстрації поширюватиметься.

Наприклад, якщо податкова накладна складена у червні 2017 року, а реєстрація її відбувається після 01.07.2017 р., то на таку податкову накладну поширюється процедура зупинення, але лише за умови невідповідності її ознакам, визначеним підпунктами 14 п. 5 Критеріїв.

04.

Які критерії встановлено для зупинки реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування?

Визначені Наказом №567 Критерії застосовуються лише до податкових накладних/розрахунків коригування, які не відповідають наведеним вище ознакам. Критеріїв зупинки реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування усього два:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в ЄРПН, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в ЄРПН, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФСУ, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в ЄРПН, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 ПКУ, стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в ЄРПН.

Якщо із другим критерієм усе просто, то перший для розуміння та аналізу варто розібрати на кілька складових. До того ж він застосовується разом з умовою, зазначеною в передостанньому абзаці затверджених Критеріїв.

Таким чином, цей критерій має три складові:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в ЄРПН;

2) переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФСУ (більше 75% загального такого залишку). На виконання цієї складової ДФСУ наказом від 30.06.2017 р. №461 й затвердила Перелік кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД. Переглянути Перелік можна у таблиці наприкінці;

3) перевищення суми ПДВ у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих поточного місяця (із урахуванням податкової накладної/розрахунку коригування, поданої на реєстрацію) над середньомісячною сумою ЄСВ та податків і зборів (крім ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), сплачених за останні 12 місяців.

Лише при одночасному виконанні всіх цих умов зазначеного критерію податкова накладна/розрахунок коригування підлягають блокуванню.

05.

Чи застосовуються штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування при їх блокуванні?

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН згідно з п. 201.16 ПКУ штрафні санкції, передбачені п. 120-1.1 ПКУ, не застосовуються.

Але діє позбавлення від штрафів згідно з пп. 201.16.4 ПКУ. Тобто штрафні санкції не застосовуються на період зупинення до:

а) прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування в ЄРПН комісією ДФСУ;

б) прийняття рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, яке набрало законної сили.

06.

Як дізнатися про те, що реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН зупинено?

Зупинення реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування підтверджується квитанцією, яка надсилається платнику податку.

До речі, реєстрація в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, за якими комісією прийнято рішення про реєстрацію, теж підтверджується квитанцією про реєстрацію такої ПН та/або РК, яка надсилається платнику податку разом з відповідним рішенням комісії.

Такі квитанції одночасно надсилаються постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) — платникам податку.

07.

Чи потрібно відображати заблоковану податкову накладну/розрахунок коригування в декларації з ПДВ того періоду, коли вони були складені?

Відповідно до ст. 187 ПКУ, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, або на попередню оплату.

Відповідно до п. 44.1 ПКУ, для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Відсутність факту реєстрації платником податку — продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми ПДВ, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Отже, факт зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН не спростовує здійснення платником господарських операцій і відповідно дати виникнення саме першої події (постачання товарів/послуг або отримання коштів), що підтверджується первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна/розрахунок коригування.

Таким чином, в разі блокування податкової накладної:

— продавець зазначає в декларації за той звітний період, коли вона була складена, податкове зобов'язання, за яким така податкова накладна складалася;

— покупець чекає на підтвердження розблокування податкової накладної. Адже незареєстрована податкова накладна права на податковий кредит не дає. Після розблокування покупець зможе включити таку податкову накладну до податкового кредиту до будь-якого звітного періоду протягом 365 днів з дати її складання (зокрема, шляхом подання уточнюючого розрахунку до декларації з ПДВ). Адже така податкова накладна буде зареєстрована «заднім числом» — датою її надсилання постачальником до ЄРПН.

Щодо розрахунків коригування ситуація трохи інша. Подальший розвиток подій залежить від того, збільшує чи зменшує такий розрахунок коригування суму ПДВ.

Якщо розрахунок коригування збільшує суму ПДВ:

— покупець не може скористатися правом на збільшення податкового кредиту (ст. 192 ПКУ) до реєстрації такого розрахунку коригування. Якщо реєстрація все ж таки відбудеться, далі слід діяти як із податковою накладною (див. вище);

— продавець не має підстав коригувати зобов'язання (адже зареєстрованого розрахунку коригування немає). Але потім наслідки будуть негативні. Якщо факт заниження податкового зобов'язання з ПДВ знайдуть податківці, буде штраф за п. 125.1 ПКУ (25% — 50% від суми заниження податку до сплати). Якщо розрахунок коригування розблокують і зареєструють, відобразити його у звітному періоді, в якому відбулося таке розблокування, буде не можна — його треба буде зазначити у декларації того звітного періоду, в якому його було складено (шляхом подання уточнюючого розрахунку). А це означатиме штраф 3% від суми недоплати до бюджету (п. 50.1 ПКУ).

Якщо розрахунок коригування зменшує суму ПДВ:

— продавець не зможе скористатися правом на зменшення податкового зобов'язання (ст. 192 ПКУ) до реєстрації такого розрахунку коригування. Якщо реєстрація все ж таки відбудеться, його треба буде зазначити у декларації того звітного періоду, в якому його було складено (шляхом подання уточнюючого розрахунку);

— покупець не має підстав коригувати податковий кредит (адже зареєстрованого розрахунку коригування немає). Але потім наслідки будуть негативні. Якщо факт завищення податкового кредиту з ПДВ знайдуть податківці, буде штраф за п. 125.1 ПКУ (25 — 50% від суми заниження податку до сплати). Якщо розрахунок коригування розблокують і зареєструють, відобразити його у звітному періоді, в якому відбулося таке розблокування, буде не можна — його треба буде зазначити у декларації того звітного періоду, в якому його було складено (шляхом подання уточнюючого розрахунку). А це означатиме штраф 3% від суми недоплати до бюджету (п. 50.1 ПКУ).

На жаль, як уникнути штрафів у випадку з розрахунком коригування, податківці на сьогодні не роз'яснюють. Хоча раніше вони радили складати для такого коригування (без наявності розрахунку) бухгалтерські довідки і відображати наслідки такого коригування шляхом включення їх до звичайних (некоригуючих) рядків декларації з ПДВ. Але, як і раніше, такі роз'яснення суперечать і ПКУ, і правилам складання декларації з ПДВ.

08.

Як блокування податкових накладних/розрахунків коригування вплине на бухгалтерський облік покупця та продавця?

ДФС у Дніпропетровській області в ІПК від 16.08.2017 р. №1616/ІПК/04-36-12-01-16 зазначала, що коригування податкової та бухгалтерської звітності платником податку не проводиться, оскільки факт зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН не спростовує здійснення платником господарських операцій і дати виникнення першої події, що підтверджується первинними документами, ведення яких передбачено законодавством.

Але, на нашу думку, все не так просто. Адже, наприклад, крім постачальника, який змушений визнати податкове зобов'язання і зазначити його в декларації з ПДВ (див. попередню відповідь), є ще й покупець, у якого немає права на податковий кредит з ПДВ. І що ж робити? На нашу думку, в такому випадку слід діяти за Інструкцією №141, за аналогією до її п. 8:

«При неотриманні від продавця (постачальника) податкової накладної на отримані/попередньо оплачені сировину, матеріали, товари, основні засоби та нематеріальні активи, на виконані роботи і послуги, зареєстрованої в ЄРПН в терміни, встановлені податковим законодавством, сума податку на додану вартість відображається за дебетом субрахунку 644 «Податковий кредит», аналітичний рахунок «Податковий кредит непідтверджений», у кореспонденції з кредитом рахунків обліку зобов'язань. У разі отримання податкової накладної з порушенням терміну реєстрації зазначена в ній сума податкового кредиту відображається за дебетом субрахунку 641 «Розрахунки за податками», аналітичний рахунок «Розрахунки за податком на додану вартість», у кореспонденції з кредитом субрахунку 644 «Податковий кредит», аналітичний рахунок «Податковий кредит непідтверджений».

Наступного дня після останнього дня граничного терміну для реєстрації податкової накладної в ЄРПН сума податку на додану вартість, що міститься в такій податковій накладній, відображається за дебетом субрахунку 949 «Інші витрати операційної діяльності» у кореспонденції з кредитом субрахунку 644 «Податковий кредит», аналітичний рахунок «Податковий кредит непідтверджений».

Тобто неотримання податкової накладної розглядати як зупинку її реєстрації, порушення строків реєстрації замінювати на відновлення реєстрації на підставі рішення комісії ДФСУ/суду, а закінчення граничного терміну реєстрації розглядати як закінчення граничного строку, протягом якого таку реєстрацію можна відновити (див. наступні відповіді).

09.

Що робити, якщо реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН зупинено?

У разі зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідно до п. 201.16 ПКУ, платник податку має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування, пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» пп. 201.16.1 ПКУ.

Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601 (далі — Повідомлення).

Повідомлення (J(F)1312601) по кожній окремо податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в Реєстрі, та до такого Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 МБ).

Обмеження диктується обмеженнями системного програмного забезпечення, яке не залежить від ДФСУ.

Як свідчить досвід, 2 МБ достатньо для 1 вкладеного документа.

Повідомлення з додатками може бути сформоване та надіслане через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (режим «Ведення звітності»), вхід до якого здійснюється за адресою.

Також для формування Повідомлення в електронному вигляді платник податків самостійно, на власний розсуд, може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Перша квитанція, яку отримає платник після відправлення Повідомлення та додатків, підтверджує передачу платником документа в електронному вигляді, та у другій квитанції визначається статус документа (Прийнято/Не прийнято).

10.

Як довести реальність операції? Щоб не подавати всі можливі і неможливі документи-«докази», як правильно сформувати пакет документів, достатній для ДФС, щоб розблокувати ПН?

Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджено наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. №567. Крім того, для відповідних Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК, в ЄРПН визначено конкретний перелік документів.

Для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв:

— договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;

— договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;

— первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

— розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;

— документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв:

— договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;

— договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;

— первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

— розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;

— документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Нагадуємо, що для підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, платник має право подати визначені документи до ДФС протягом 365 календарних днів (пп. 201.16.2 ПКУ) з дати виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування.

11.

Зупинено реєстрацію розрахунку коригування на зменшення податкових зобов'язань: хто подає пояснення?

ДФС у підкатегорії 101.17 ЗІР нагадує, що у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН платник податку має право подати на розгляд комісії ДФСУ, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК або відмову в такій реєстрації, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у пп. «в» пп. 201.16.1 ПКУ, з повідомленням щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим податковим накладним/розрахункам коригування за встановленою формою J(F)1312601 (далі — Повідомлення).

Табличну частину Повідомлення необхідно заповнювати відповідно до табличної частини податкової накладної/розрахунку коригування (з відповідними знаками).

У разі зупинення розрахунку коригування на зменшення податкових зобов'язань Повідомлення подається платником податків — продавцем, що зазначений у розрахунку коригування та податковій накладній, яка коригується.

12.

Що слід зробити для запобігання у подальшому зупинення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування?

Задля упередження в подальшому зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування платник може подати ДФС інформацію у вигляді Таблиці даних платника податків за встановленою формою J(F)1312301.

Таблиця надсилається в електронному вигляді засобами електронного зв'язку з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб. Таблиця може бути сформована та надіслана через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника», а також через офіційний веб-портал ДФС України. Також для формування Таблиці в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Податківці наполягають — в обов'язковому порядку платнику податку одночасно (в день відправлення Таблиці) слід подати до ДПІ за місцем обліку бухгалтерську довідку з інформацією про наявність:

— приміщень (власних, орендованих);

— виробничих потужностей (власних, орендованих);

— земельних ділянок (власних, орендованих);

— найманого персоналу (власного, за сумісництвом);

— доходу від проведення діяльності за попередній період;

— залишків готової продукції (найменування);

— залишків сировини (найменування) та копії відповідних документів.

Вказані копії документів та бухгалтерську довідку бажано подати до ДПІ за місцем обліку ще і в електронній формі у форматі PDF(на знімному флеш-носії).

13.

Чи потрібно подавати кожного разу при отриманні квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної Таблицю?

Податківці у ЗІР (категорія консультації 101.17) дійшли дивного висновку. Вони зазначили, що, відповідно до п. 3 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Мінфіну 13.06.2017 р. №567, платник податку у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН має право подати згідно з Додатком до Критеріїв на розгляд комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, інформацію щодо:

— видів економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010);

— кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником податку;

— кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником податку.

Як ми зазначали вище, такий додаток податківці в інших своїх роз'ясненнях називають Таблицею.

Податківці підкреслюють: Таблиця подається окремо по кожній податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в ЄРПН.

Тобто у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної платнику податків необхідно кожного разу заповнювати Таблицю для відновлення такої реєстрації.

Але практика показує, що це не так. По-перше, система моніторингу має накопичувальний характер — одного разу подана Таблиця із типовими операціями, зазначеними в заблокованій податковій накладній/розрахунку коригування, в разі прийняття позитивного рішення, залишає інформацію в системі. Отже, наступного разу податкова накладна/розрахунок коригування із аналогічною інформацією блокуватися вже не повинні.

Але не повинні і не блокуються — це різні речі. Тож можливо, що до налагодження роботи СМ КОР подавати таку Таблицю за типовими операціями доведеться кілька разів.

14.

Як заповнювати Таблицю даних платника податків за встановленою формою J(F)1312301?

В разі отримання квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН платник податків має право подати на розгляд Комісії ДФС інформацію за встановленою формою щодо:

  • видів економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010);
  • кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником податку;
  • кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником податку.

Форма подання такої інформації затверджена додатком до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. І знайти її можна у наказі Мінфіну від 13.06.2017 р. №567.

Податківці у роз'ясненнях називають цю форму Таблицею.

Таблиця надсилається виключно в електронному вигляді засобами електронного зв'язку з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб.

Зверніть увагу: при поданні Таблиці за певним видом економічної діяльності необхідно обов'язково зазначити коди товарів згідно з УКТ ЗЕД або послуг згідно з Державним класифікатором продукції послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі таким платником постачаються (виготовляються), а також товарів/послуг, які придбаються (отримуються) для їх виготовлення.

Наприклад, якщо вам заблокували податкову накладну і ви:

  • продавець придбаного товару/послуги, то в графі Таблиці «Код згідно з УКТ ЗЕД / ДК 016 — 2010 (придбання (отримання) товарів/послуг)» ви зазначаєте код придбаного товару/послуги, а в графі Таблиці «Код згідно з УКТ ЗЕД / ДК 016 — 2010 (постачання (виготовлення) товарів/послуг)» — код поставленого (або на який ви отримали передоплату) товару/послуги;
  • виробник продукції (надавач послуг), то в графі Таблиці «Код згідно з УКТ ЗЕД / ДК 016 — 2010 (придбання (отримання) товарів/послуг)» ви зазначаєте код придбаного товару/послуги, який використовується при такому виготовленні (наданні), а в графі Таблиці «Код згідно з УКТ ЗЕД / ДК 016 — 2010 (постачання (виготовлення) товарів/послуг)» — код виготовленого товару (наданої послуги) (або на які ви отримали передоплату).

Але при цьому код у графі Таблиці «Код згідно з КВЕД ДК 009:2010» залишається незмінним — це код того виду діяльності, за яким подається Таблиця, того виду діяльності, який платник ПДВ здійснює на постійній основі. Заповнення цієї графи Таблиці здійснюється незалежно від того, у якому звітному періоді придбавалися товари/послуги та чи було зазначено при їх придбанні коди товарів згідно з УКТ ЗЕД/послуг згідно з ДКПП (в Таблиці той, хто її подає, такий код зазначає в такому випадку самостійно).

З питання правильності визначення коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД (зокрема, для товарів, які придбавались у період, коли код УКТ ЗЕД не був обов'язковим реквізитом, або якщо товари придбавалися у неплатників ПДВ) податківці пропонують звертатись до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або науково-дослідних інститутів судових експертиз.

Також податківці розробили інструкцію щодо заповнення цієї Таблиці — на жаль, не у вигляді офіційного документа, а з кількох малюнків. Переглянути Інструкцію.

Оскільки нормативного акта, який би затверджував порядок складання Таблиці, не існує, податківці наводять зразки невірного і вірного її складання. Вочевидь, йдеться про найбільш поширені помилки.

З наведених зразків зрозуміло, що помилкою є:

  • наявність у Таблиці зазначеного коду придбаного товару/послуги при відсутності зазначення товару/послуги, який внаслідок цього придбання продається або виготовляється. Або буде продаватися (виготовлятися) у майбутньому — якщо податкова накладна/розрахунок коригування складені на передоплату. Наприклад, виробник не може подати Таблицю заздалегідь. Вона подаватиметься не раніше, ніж буде заблокована ПН (або РК) на його продукцію. Втім, оскільки система моніторингу ПН/РК має накопичувальний характер, то, як обіцяють податківці, наступного разу блокування ПН на таку продукцію при наявності «вхідних» ПН на таку сировину у постачальника не буде. А якщо раптом і буде, знову подавати Таблицю з тією ж самою інформацією платнику податку буде не потрібно — в цьому випадку він подає пояснення (у формі повідомлення) та копії документів, які підтверджують операції, зазначені у заблокованій ПН/РК. Докладніше про це читайте тут >>>;
  • наявність у будь-якому рядку Таблиці одночасно зазначених кодів як придбаних, так і використаних (проданих) товарів/послуг.

Якщо йти за прикладом, наведеним вище, то виробник має спочатку окремим рядком показати придбану сировину, а далі окремими рядками показати, що з неї виготовлялося. Про це розповідали податківці в інших своїх роз'ясненнях, наприклад, тут >>>.

Також податківці вказують, що отримання авансу за товари, постачання яких ще не відбулося, не позбавляє платника податку права навести у Таблиці інформацію щодо товарів, відносно яких вона отримана. Детально про це тут.

15.

Скільки часу буде перевірятися подана Таблиця даних?

Підтвердженням про отримання Таблиці податківцями є перша квитанція (квитанція про доставку).

Після обробки та розгляду Комісією ДФСУ Таблиці платнику протягом п'яти робочих днів направляється друга квитанція, в якій зазначається інформація про результат розгляду (врахування/неврахування інформації).

Зверніть увагу: 16 серпня 2017 р. Мінфін оприлюднив проект Закону України «Про внесення змін до статті 201 Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

На сьогодні згідно з пп. 201.16.4 ПКУ податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в ЄРПН було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН;

б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Тепер цей пункт пропонується доповнити підпунктом «в» такого змісту:

«в) не прийнято рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або не надіслано таке рішення платнику податку у термін, визначений абзацом сьомим підпункту 201.16.3 цього пункту».

Отже, якщо цей законопроект стане законом, то у випадку, якщо протягом п'яти днів комісія ДФСУ не встигне розглянути Таблицю (чи Повідомлення), надані платником податку, і не надасть по ним офіційної відповіді платнику податку, то податкова накладна/розрахунок коригування, щодо яких ці документи подавалися, вважатимуться розблокованими і мають бути зареєстровані в ЄРПН.

16.

Як потрібно зазначати коди послуг у Таблиці?

При заповненні Таблиці треба звертати увагу на те, що код послуги заповнюється відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг (ДК 016-2010) та має містити від 5 до 14 символів.

Крім цього податківці радили при складанні податкової накладної/розрахунку коригування відображати коди послуг, зазначені у Таблиці, яка врахована Комісією. Тобто якщо ви вже надавали Таблицю (або Повідомлення) щодо певної податкової накладної чи розрахунку коригування із типовою для вас операцією, варто пам'ятати про таку типовість. І оскільки система моніторингу аналізує в першу чергу коди товарів/послуг, зазначати їх також слід типово — тобто однаково для однакових товарів/послуг. Адже, наприклад, код «33.12» і код «33.12.24-00.00» для системи моніторингу не ідентичні і розуміються як різні коди.

Звертаємо увагу, що згідно з пп. 2 п. 16 Порядку №1307 код послуги згідно з ДКПП можна наводити в податковій накладній або в розрахунку коригування до неї не повністю, але не менше ніж чотири перші цифри відповідного коду.

Алгоритм зазначення коду послуги у податковій накладній дивіться тут.

17.

Як працює Комісія ДФС щодо блокування реєстрації ПН та РК?

ДФСУ наказом від 26.06.2017 р. №450 затвердила Регламент роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Регламент є розпорядчим документом, який визначає організацію роботи комісії ДФСУ, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, та порядок її взаємодії з головними управліннями ДФС в областях, м. Києві та Офісом великих платників податків ДФС.

На розгляд Комісії ДФС виноситимуться такі матеріали:

  • перелік питань для розгляду на засіданні Комісії ДФС;
  • письмові пояснення та/або копії документів платника податку стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації;
  • Таблицю даних платника податку, яка надана платником податку до ДФС;
  • висновок контролюючих органів з пропозицією щодо реєстрації ПН/РК або відмову в такій реєстрації;
  • висновок контролюючих органів з пропозицією щодо врахування/неврахування інформації, зазначеної у Таблиці даних платника податку;
  • пропозиції щодо удосконалення роботи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — СМ КОР);
  • інформацію про діяльність Робочих груп та пропозиції щодо надання їй оцінки.

Не пізніше 5 робочих днів з дня отримання письмових пояснень та/або копій документів, визначених у пп. «в» пп. 201.16.1 ПКУ та/або Таблиці даних платника податків, Комісія ДФС розглядає отримані матеріали та виносить остаточне рішення про:

  • реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації;
  • врахування/неврахування інформації, зазначеної у Таблиці даних платника податку.

Робочі групи надаватимуть Комісії ДФС пропозиції щодо удосконалення СМ КОР та Критеріїв (термін — до 5 числа кожного місяця).

Комісія ДФС здійснюватиме вибірковий аналіз висновків контролюючих органів з пропозицією щодо врахування/неврахування інформації, зазначеної у Таблиці даних платника податку та/або реєстрації ПН/РК в ЄРПН або відмови в такій реєстрації, сформованих Робочими групами. Термін — до 3 числа кожного місяця.

Завантажити Регламент для перегляду:

Також Наказом №450 затверджено примірні форми:

  • Рішення комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації про врахування/неврахування інформації, зазначеної у Таблиці даних платника податку;
  • Висновку контролюючого органу з пропозицією щодо реєстрації ПН/РК в ЄРПН або про відмову в такій реєстрації;
  • Висновку контролюючого органу з пропозицією щодо врахування/неврахування інформації, зазначеної у Таблиці даних платника податків.
18.

Як впливає зупинення реєстрації на розмір реєстраційного ліміту в СЕА ПДВ?

Ліміт реєстрації податкових накладних, визначений згідно п. 201-1.3 ПКУ, при блокуванні податкової накладної/розрахунку коригування не змінюється — адже такого документа в ЄРПН немає, він не зареєстрований.

ГУ ДФС в Дніпропетровській області в ІПК від 16.08.2017 р. №1616/ІПК/04-36-12-01-16 роз'яснювало, що перебіг строків реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН переривається на період їх зупинення та штрафні санкції, передбачені п. 120-1.1 ПКУ, не застосовуються до дня настання однієї із таких подій:

прийнято рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН;

набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної ПН/РК в ЄРПН.

При цьому, якщо при одній із вищевказаних подій у платника в системі електронного адміністрування сума, визначена відповідно до п. 200-1.3 ПКУ, є меншою ніж сума податку в податковій накладній/розрахунку коригування, що була зупинена, то платник зобов'язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в СЕА ПДВ. А податківцям доведеться чекати на збільшення реєстраційної ліміту до потрібної суми, і тільки після цього виконувати рішення комісії ДФС/суду.

Тобто враховуючи, що перебіг строку реєстрації переривається на період зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН та відновлюється з дня припинення процедури зупинення їх реєстрації, платник повинен забезпечити потрібну суму ліміту в СЕА на момент прийняття будь-якого рішення (комісії ДФСУ, за результатами апеляційного або судового розгляду) про їх реєстрацію для упередження порушення строків такої реєстрації.

19.

Як оскаржити рішення ДФСУ про відмову у реєстрації податкової накладної?

Скарги подаються платником ПДВ до ДФС протягом 10 календарних днів після отримання ним рішення комісії ДФС про відмову у реєстрації ПН/РК. Якщо останній день строку припадає на вихідний або святковий день, останнім днем такого строку вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем. Строк подання скарги може бути продовженим за правилами і на підставах, визначених п. 102.6 ПКУ.

Скарга у день її надходження реєструється ДФС відповідно до вимог законодавства з організації діловодства у державних органах. ДФС не може відмовити платнику податку у реєстрації скарги.

Датою подання платником податку скарги є:

  • у разі подання скарги безпосередньо до ДФС — дата фактичного надходження скарги до ДФС (дата проставлення відмітки про надходження скарги службою діловодства ДФС);
  • у разі надсилання скарги поштовим відправленням — дата отримання відділенням поштового зв'язку від платника податку поштового відправлення із скаргою, яка зазначена відділенням поштового зв'язку в повідомленні про вручення поштового відправлення або на конверті.

У разі відсутності повідомлення про вручення або відбитка календарного штемпеля відділення поштового зв'язку на поштовому відправленні (конверті, бандеролі), що унеможливлює встановлення дати отримання відділенням поштового зв'язку скарги, днем подання скарги вважається день проставлення відмітки про надходження скарги службою діловодства ДФС.

Скарга складається виключно у письмовій формі та подається платником податку особисто або через свого уповноваженого представника безпосередньо до ДФС або надсилається поштовим відправленням.

Скарга повинна містити:

  • найменування або прізвище, ім'я, по батькові платника податку, який подає скаргу, його податкову адресу;
  • податковий номер або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб — підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта);
  • реквізити оскаржуваного рішення комісії ДФС;
  • інформацію про причини незгоди платника податку з рішенням комісії ДФС;
  • відомості про оскарження рішення комісії ДФС до суду;
  • вимоги платника податку, який подає скаргу;
  • адресу, на яку необхідно надіслати рішення, прийняте за результатами розгляду скарги.

Платник податку може додавати до скарги пояснення та копії документів, завірені у встановленому порядку, які підтверджують інформацію, зазначену у ПН/РК, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації.

Скарга підписується особисто платником податку, який її подає, або його уповноваженим представником. Якщо скарга підписується уповноваженим представником платника податку, до неї додаються оригінал або належним чином завірена копія документа, який засвідчує повноваження такого представника відповідно до законодавства.

За результатами розгляду скарги комісія з питань розгляду скарг приймає одне з таких рішень:

  • задовольняє скаргу та скасовує рішення комісії ДФС;
  • залишає скаргу без задоволення та рішення комісії ДФС без змін.

Скарга залишається без розгляду, якщо до прийняття рішення комісії з питань розгляду скарг від платника податку, який її подав, до комісії з питань розгляду скарг надійшла заява про відмову від скарги.

Про залишення скарги без розгляду комісія з питань розгляду скарг повідомляє платнику податків у письмовій формі із зазначенням причин у строк, визначений п. 56.23 ПКУ.

Рішення комісії з питань розгляду скарг надсилається на адресу, зазначену платником податку у скарзі, а у разі її відсутності — на податкову адресу платника податку у строк, визначений п. 56.23 ПКУ.

Якщо вмотивоване рішення щодо скарги не надсилається платнику податку протягом зазначеного строку, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податку з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку.

Задоволення скарги є підставою для реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, зазначених у скарзі, з урахуванням вимог п. 200-1.3 ПКУ.

Рішення комісії з питань розгляду скарг не підлягає подальшому адміністративному оскарженню та може бути оскаржене в судовому порядку.

20.

Коли реєструється податкова накладна у разі подання скарги на рішення про відмову у її реєстрації?

ДФСУ у підкатегорії 101.17 ЗІР зазначила, що податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в ЄРПН було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

— прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН;

— набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).

Якщо мотивоване рішення щодо скарги не надсилається платнику податку протягом 10 календарних днів з дня отримання скарги ДФС, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податку з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку.

Задоволення скарги є підставою для реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, зазначених у скарзі, з урахуванням вимог п. 200-1.3 ПКУ.

Перелік кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД (Наказ ДФСУ від 30.06.2017 р. №461)

Перелік кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, які застосовуються для здійснення автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування Критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

Код УКТ ЗЕД Назва товару
0103 Свині, живі
0202 М'ясо великої рогатої худоби, морожене
0203 Свинина, свіжа, охолоджена або морожена
0207 М'ясо та їстівні субпродукти свійської птиці, зазначеної в товарній позиції 0105, свіжі, охолоджені або морожені
0302 Риба свіжа або охолоджена, крім рибного філе та іншого м'яса риб товарної позиції 0304
0303 Риба морожена, крім рибного філе та іншого м'яса риб товарної позиції 0304
0304 Філе рибне та інше м'ясо риб (включаючи фарш), свіже, охолоджене або морожене
0305 Риба сушена, солона або в розсолі; риба гарячого або холодного копчення; рибні борошно, порошок та гранули, придатні для харчування
0306 Ракоподібні, в панцирі або без панцира, живі, свіжі, охолоджені, морожені, сушені, солоні або в розсолі; копчені ракоподібні, в панцирі або без панцира, гарячого або холодного копчення; ракоподібні в панцирі, варені у воді або на парі, охолоджені або неохолоджені
0401 Молоко та вершки, незгущені та без додання цукру чи інших підсолоджувальних речовин
0405 Масло вершкове та інші жири, вироблені з молока; молочні пасти
0407 Яйця птахів у шкаралупі, свіжі, консервовані або варені
0702 Помідори, свіжі або охолоджені
0707 Огірки, корнішони, свіжі або охолоджені
0708 Бобові овочі, лущені або нелущені, свіжі або охолоджені
0709 Інші овочі, свіжі або охолоджені
0803 Банани, включаючи плантайни, свіжі або сушені
0805 Цитрусові, свіжі або сушені
0806 Виноград, свіжий або сушений
0810 Інші плоди, свіжі
0901 Кава, смажена або несмажена, з кофеїном або без кофеїну; кавова шкаралупа та оболонки зерен кави; замінники кави з вмістом кави в будь-якій пропорції
1001 Пшениця і суміш пшениці та жита (меслин)
1003 Ячмінь
1005 Кукурудза
1201 Соєві боби, подрібнені або неподрібнені
1206 Насіння соняшника, подрібнене або неподрібнене
1507 Олія соєва та її фракції, рафіновані або нерафіновані, але без зміни їх хімічного складу
1512 Олії: соняшникова, сафлорова або бавовняна та їх фракції, рафіновані або нерафіновані, але без зміни їх хімічного складу
1517 Маргарин; харчові суміші або продукти з тваринних і рослинних жирів, масел та олій або їх фракцій, крім харчових жирів, масел чи олій та їх фракцій товарної позиції 1516
1604 Готова або консервована риба; ікра осетрових (чорна ікра) та ікра інших риб
1701 Цукор з цукрової тростини або з цукрових буряків і хімічно чиста цукроза, у твердому стані
1702 Інші цукри, включаючи хімічно чисті лактозу, мальтозу, глюкозу та фруктозу, у твердому стані; сиропи з цукрів без додання ароматичних добавок або барвників; мед штучний, змішаний або не змішаний з натуральним медом; карамелізовані цукор і патока
1806 Шоколад та інші готові харчові продукти з вмістом какао
1902 Вироби з макаронного тіста варені або неварені, начинені (м'ясом чи іншими продуктами) або неначинені, або приготовлені іншим способом, наприклад, спагеті, макарони, локшина, ріжки, галушки, равіолі, канелоні; кускус, готовий або не готовий до вживання
1905 Хлібобулочні, борошняні кондитерські вироби, з вмістом або без вмісту какао; вафельні пластини, порожні капсули, придатні для використання у фармацевтиці, вафельні облатки для запечатування, рисовий напір та аналогічні продукти
2101 Екстракти, есенції та концентрати кави, чаю чи мате або парагвайського чаю і готові продукти на їх основі або на основі кави, чаю чи мате, або парагвайського чаю; смажений цикорій та інші смажені замінники кави і екстракти, есенції та їх концентрати
2105 Морозиво та інші види харчового льоду, що містять або не містять какао
2201 Води, включаючи природні або штучні мінеральні, газовані, без додання цукру чи інших підсолоджувальних або ароматизувальних речовин; лід та сніг
2202 Води, включаючи мінеральні та газовані, з доданням цукру чи інших підсолоджувальних або ароматизувальних речовин, інші безалкогольні напої, крім фруктових або овочевих соків товарної позиції 2009
2203 Пиво із солоду (солодове)
2204 Вина виноградні, включаючи вина кріплені; сусло виноградне, крім того, що включено до товарної позиції 2009
2206 Інші зброджені напої (наприклад, сидр, перрі (грушевий напій), напій медовий); суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями в іншому місці не зазначені
2208 Спирт етиловий неденатурований з концентрацією спирту менш як 80 об. %; спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки, лікери та інші напої, що містять спирт
2302 Висівки, кормове борошно та інші відходи та залишки від просіювання, помелу або інших способів обробки зерна зернових чи бобових культур, гранульовані чи негранульовані
2304 Макуха та інші тверді відходи і залишки, одержані під час вилучення соєвої олії, мелені або немелені, негранульовані або гранульовані
2305 Макуха та інші тверді відходи і залишки, одержані під час вилучення арахісової олії, мелені або немелені, негранульовані або гранульовані
2306 Макуха та інші тверді відходи і залишки, одержані під час добування рослинних жирів і олій, за винятком відходів товарної позиції 2304 або 2305, мелені або немелені, негранульовані або гранульовані
2309 Продукти, що використовуються для годівлі тварин
2402 Сигари, сигари з відрізаними кінцями, сигарили та сигарети, цигарки, з тютюном або його замінниками
2505 Піски природні всіх видів, забарвлені або незабарвлені, крім металоносних пісків групи 26
2517 Галька, гравій, щебінь або подрібнене каміння, що, як правило, використовується як наповнювач для бетону чи баласт для мостіння шосейних доріг і залізничних колій, або як інші види баласту, галька та гравій, термічно оброблені або необроблені; макадам (дорожнє покриття) із шлаку, окалини або аналогічних промислових відходів, із вмістом або без вмісту матеріалів, зазначених на початку цієї товарної позиції; гудронований макадам, гранули, дрібняк і порошок з каменю товарної позиції 2515 або 2516, термічно оброблені або необроблені
2523 Портландцемент, глиноземистий цемент, цемент шлаковий, сульфатостійкий цемент і подібні гідравлічні цементи, забарвлені або незабарвлені, готові чи у вигляді клінкерів
2602 Руди та концентрати марганцеві, включаючи залізисті марганцеві руди та концентрати із вмістом марганцю 20 мас. % або більше в перерахунку на сухий продукт
2701 Вугілля кам'яне, антрацит; брикети, котуни та аналогічні види твердого палива, одержані з кам'яного вугілля
2704 Кокс і напівкокс із кам'яного вугілля, лігніту, бурого вугілля або торфу, агломеровані або неагломеровані; вугілля ретортне
2707 Масла та інші продукти високотемпературної перегонки кам'яновугільних смол; аналогічні продукти, в яких ароматичні складові переважають за масою неароматичні
2709 Нафта або нафтопродукти сирі, одержані з бітумінозних порід (мінералів)
2710 Нафта або нафтопродукти, одержані з бітумінозних порід (мінералів), крім сирих; продукти, в іншому місці не зазначені, з вмістом 70 мас. % або більше нафти чи нафтопродуктів, одержаних з бітумінозних порід (мінералів), причому ці нафтопродукти є основними
2711 Гази нафтові та інші вуглеводні в газоподібному стані
2713 Кокс нафтовий, бітум нафтовий та інші залишки від переробки нафти або нафтопродуктів, одержаних із бітумінозних порід
2905 Спирти ациклічні та їх галогеновані, сульфовані, нітровані або нітрозовані похідні
3004 Лікарські засоби (ліки) (за винятком товарів, включених до товарних позицій 3002, 3005 або 3006), що складаються із змішаних або незмішаних продуктів для терапевтичного або профілактичного застосування, у дозованому вигляді (включаючи лікарські засоби у вигляді трансдермальних систем) або розфасовані для роздрібної торгівлі
3102 Добрива мінеральні або хімічні, азотні
3103 Добрива мінеральні або хімічні, фосфорні
3104 Добрива мінеральні або хімічні, калійні
3105 Добрива мінеральні або хімічні із вмістом двох чи трьох поживних елементів азоту, фосфору та калію; інші добрива; товари цієї групи у таблетках чи аналогічних формах або в упаковках масою брутто не більш як 10 кг
3208 Фарби та лаки (включаючи емалі та політури) на основі синтетичних полімерів або хімічно модифікованих природних полімерів, дисперговані або розчинені у неводному середовищі; розчини, зазначені у примітці 4 до цієї групи
3209 Фарби та лаки (включаючи емалі та політури) на основі синтетичних полімерів або хімічно модифікованих природних полімерів, дисперговані або розчинені у водному середовищі
3214 Замазки для скла, садові замазки, цементи смоляні, замазки (для ущільнення) та інші мастики; шпаклівки для малярних робіт; невогнетривкі суміші для підготовки поверхні фасадів, внутрішніх стін будівель, підлоги, стелі тощо
3215 Фарба друкарська, чорнило та туш для писання, малювання або креслення та інші чорнило і туш, концентровані або неконцентровані, у твердому стані або ні
3306 Засоби для гігієни порожнини рота або зубів, включаючи порошки та пасти для зубних протезів; нитки, що використовуються для очищення проміжків між зубами (зубоочисні нитки), упаковані для роздрібної торгівлі
3402 Поверхнево-активні органічні речовини (крім мила); поверхнево-активні препарати, засоби для прання, миття (включаючи допоміжні мийні засоби) та засоби для чищення із вмістом або без вмісту мила (крім засобів, включених до товарної позиції 3401)
3506 Готові клеї та інші готові клеїльні препарати (адгезиви), не включені до інших товарних позицій; продукти, що придатні для використання як клеї або клеїльні препарати (адгезиви), розфасовані для роздрібної торгівлі як клеї або клеїльні препарати (адгезиви), масою нетто не більш як 1 кг
3808 Інсектициди, родентициди, фунгіциди, гербіциди, засоби, що запобігають проростанню паростків, та регулятори росту рослин, дезінфекційні засоби та аналогічні засоби, подані у формах чи упаковках для роздрібної торгівлі або як препарати, або у вигляді готових виробів (наприклад, стрічки, оброблені сіркою, ґноти, свічки і папір липкий від мух)
3816 Вогнетривкі цементи, розчини будівельні, бетони та аналогічні суміші, крім продукції товарної позиції 3801
3824 Готові сполучні суміші, які використовують у виробництві ливарних форм або ливарних стрижнів; хімічна продукція та препарати хімічної або суміжних з нею галузей промисловості (включаючи препарати, що складаються із сумішей природних продуктів), в інших товарних позиціях не зазначені
3901 Полімери етилену в первинних формах
3907 Поліацеталі, інші прості поліефіри (поліетери) та епоксидні смоли у первинних формах; полікарбонати, алкідні смоли, складні поліалільні ефіри та інші складні поліефіри (поліестери), у первинних формах
3915 Відходи, обрізки та скрап із пластмас
3916 Моноволокна з максимальним поперечним перетином більш як 1 мм (мононитки), прутки, стрижні та профілі фігурні з обробленою або необробленою поверхнею, але без будь-якого іншого оброблення, з полімерних матеріалів
3917 Труби, трубки і шланги та їх фітинги (наприклад, з'єднання, коліна, муфти) із пластмаси
3919 Плити, листи, смужки, стрічки, плівки та інші плоскі форми з пластмаси самоклейні, у рулонах або не у рулонах
3920 Інші плити, листи, плівки, стрічки та пластини з пластмаси, непористі, неармовані, нешаруваті, без підкладки та не поєднані подібним способом з іншими матеріалами
3921 Інші плити, листи, плівки та смуги або стрічки з пластмаси
3923 Вироби з пластмаси для транспортування та пакування товарів; пробки, кришки, ковпаки та інші вироби з пластмаси для герметизації, закупорювання
3926 Інші вироби з пластмас та вироби з інших матеріалів товарних позицій 3901 — 3914
4009 Труби, шланги і рукава з вулканізованої гуми, крім твердої гуми, з фітингами або без фітингів (наприклад, патрубками, колінами, з'єднаннями)
4011 Шини та покришки пневматичні гумові нові
4012 Шини та покришки пневматичні гумові, відновлені або ті, що використовувалися; масивні шини (литі шини) або еластик-шини (подушкові шини), шинні протектори, ободові стрічки, гумові
4016 Інші вироби з вулканізованої гуми, крім твердої
4202 Саквояжі, чемодани, дорожні дамські сумки-чемоданчики, кейси для ділових паперів, портфелі, шкільні ранці, футляри та чохли для окулярів, біноклів, фото-, кіно- та відеокамер, для музичних інструментів, зброї, кобури та аналогічні чохли; сумки дорожні
4401 Деревина паливна у вигляді колод, полін, хмизу, гілок, сучків тощо; деревна тріска або стружка; тирса, тріска, стружка, уламки та відходи деревини та скрап, агломеровані або неагломеровані, у вигляді колод, полін, брикетів, гранул тощо
4403 Лісоматеріали необроблені, з видаленою або невидаленою корою або заболонню, або начорно брусовані або небрусовані
4407 Лісоматеріали розпиляні або розколоті уздовж, розділені на шари або лущені, стругані або нестругані, шліфовані або нешліфовані, які мають або не мають торцеві з'єднання, завтовшки більш як 6 мм
4410 Плити деревостружкові, плити з орієнтованою стружкою (OSB) або аналогічні плити (наприклад, вафельні плити) з деревини або з інших здерев'янілих матеріалів, просочені або не просочені смолами або іншими органічними зв'язувальними речовинами
4415 Ящики, коробки, пакувальні корзини, барабани та аналогічна тара з деревини; дерев'яні барабани (котушки) для кабелів; піддони, піддони з бортами та інші дерев'яні завантажувальні щити; обичайки дерев'яні
4706 Маса волокниста, одержана з регенерованого паперу або картону (з відходів та макулатури), або з інших волокнистих целюлозних матеріалів
4805 Інші папір та картон, некрейдовані, у рулонах або в аркушах, не піддані додатковому обробленню або оброблені, як обумовлено приміткою 3 до цієї групи
4808 Папір та картон, гофровані (обклеєні або не обклеєні гладкими зовнішніми аркушами), креповані, тиснені або перфоровані, у рулонах або в аркушах, крім зазначених у товарній позиції 4803
4811 Папір, картон, целюлозна вата та полотна з целюлозних волокон, з покриттям, просочені, із забарвленою або декорованою поверхнею або надруковані, у рулонах або в прямокутних (включаючи квадратні) аркушах будь-якого розміру, крім товарів, що зазначені у товарній позиції 4803, 4809 або 4810
4911 Інша друкована продукція, включаючи друковані репродукції та фотографії
5111 Тканини з кардочесаної вовни чи кардочесаного тонкого волосу тварин
5112 Тканини з гребенечесаної вовни чи гребенечесаного тонкого волосу тварин
5113 Тканини з грубого волосу тварин чи кінського волосу
5208 Тканини бавовняні, з вмістом бавовни 85 мас. % або більше, з поверхневою щільністю не більш як 200 г/м2
5209 Тканини бавовняні, з вмістом бавовни 85 мас. % або більше, з поверхневою щільністю понад 200 г/м2
5210 Тканини бавовняні, з вмістом бавовни менш як 85 мас. %, змішані головним чином або винятково з синтетичними чи штучними волокнами, з поверхневою щільністю не більш як 200 г/м2
5211 Тканини бавовняні, з вмістом бавовни менш як 85 мас. %, змішані головним чином або винятково із синтетичними чи штучними волокнами, з поверхневою щільністю понад 200 г/м2
5212 Інші тканини бавовняні
5407 Тканини з синтетичних комплексних ниток, включаючи тканини, виготовлені з матеріалів товарної позиції 5404
5514 Тканини із синтетичних штапельних волокон з вмістом менш як 85 мас. % таких волокон, змішаних головним чином або винятково з бавовною, з поверхневою щільністю понад 170 г/м2
6302 Білизна постільна, столова, туалетна або кухонна
6309 Одяг та інші вироби, що використовувалися
6402 Інше взуття на підошві та з верхом з гуми або пластмаси
6404 Взуття на підошві з гуми, пластмаси, натуральної або композиційної шкіри та з верхом з текстильних матеріалів
6406 Частини взуття (включаючи верх взуття з прикріпленою або неприкріпленою внутрішньою устілкою); вкладні устілки, устілки під п'ятку і подібні знімні деталі; гетри, гамаші та подібні вироби і їх частини
6805 Порошок або зерно абразивні, натуральні або штучні на текстильній, паперовій, картонній або іншій основі, розрізаній або зшитій чи обробленій іншим способом для одержання певної форми, або яка необроблена
6810 Вироби з цементу, бетону або штучного каменю, армовані чи неармовані
6814 Слюда оброблена та вироби з неї, включаючи агломеровану або регенеровану слюду на паперовій, картонній чи іншій основі або без неї
6910 Раковини, умивальники, консолі раковин, ванни, біде, унітази, зливні бачки, пісуари та аналогічні санітарно-технічні вироби, з кераміки
7013 Посуд столовий, кухонний, туалетні речі, канцелярське приладдя, вироби для оздоблення житла або аналогічних цілей, крім виробів товарної позиції 7010 або 7018
7019 Скловолокно (включаючи скловату) та вироби з нього (наприклад, нитки, тканини)
7202 Феросплави
7208 Прокат плоский з вуглецевої сталі завширшки 600 мм або більше, гарячекатаний, неплакований, без гальванічного чи іншого покриття
7210 Прокат плоский з вуглецевої сталі завширшки 600 мм або більше, плакований, з гальванічним або іншим покриттям
7214 Інші прутки та бруски з вуглецевої сталі, без подальшого оброблення, крім кування, гарячого прокатування, гарячого волочіння або гарячого пресування, включаючи ті, що були піддані крученню після прокатування
7216 Кутики, фасонні та спеціальні профілі з вуглецевої сталі
7217 Дріт з вуглецевої сталі
7223 Дріт з корозійностійкої (нержавіючої) сталі
7228 Інші прутки та бруски з інших легованих сталей; кутики, фасонні та спеціальні профілі з іншої легованої сталі; порожнисті прутки та бруски для буріння з легованих або нелегованих сталей
7301 Палі шпунтові з чорних металів, просвердлені або непросвердлені, перфоровані або неперфоровані, монолітні або зроблені із збірних елементів; кутики фасонні та спеціальні профілі зварні з чорних металів
7302 Вироби з чорних металів для залізничних або трамвайних колій: рейки, контррейки та зубчасті рейки, перекладні рейки, хрестовини глухого перетинання, перекладні штанги та інші елементи з'єднання та розведення рейок, шпали, накладки стикові і підкладки опорні, клини, опорні плити, крюкові рейкові болти, рейкові подушки та розтяжки, основи рейок, розпірні бруски, пластини та інші деталі, спеціально призначені для з'єднання або закріплення рейок
7303 Труби, трубки і профілі порожнисті, з ливарного чавуну
7304 Труби, трубки і профілі порожнисті, безшовні з чорних металів (крім чавунного литва)
7305 Інші труби і трубки (наприклад, зварні, клепані або з'єднані аналогічним способом) круглого поперечного перерізу, зовнішній діаметр яких понад 406,4 мм з чорних металів
7306 Інші труби, трубки і профілі порожнисті (наприклад, з відкритим швом чи зварні, клепані або з'єднані аналогічним способом) з чорних металів
7307 Фітинги для труб і трубок (наприклад, муфти, коліна, втулки) з чорних металів
7308 Металоконструкції (за винятком збірних будівельних конструкцій товарної позиції 9406) та їх частини (наприклад, мости та їх секції, ворота шлюзів, башти, решітчасті щогли, покрівлі, каркаси до покрівлі, двері, вікна та їх рами, пороги для дверей, заслони, балюстради, стовпи та колони), з чорних металів; листи, стрижні, кутики, фасонні профілі, труби та аналогічні вироби, з чорних металів, призначені для використання у металоконструкціях
7312 Дріт кручений, троси, плетені шнури та аналогічні вироби з чорних металів, без електричної ізоляції
7314 Тканина металева (включаючи безперервні стрічки), ґрати, сітки та огорожі з дроту з чорних металів; просічно-витяжний лист з чорних металів
7318 Гвинти, болти, гайки, глухарі, гачки вкручувані, заклепки, шпонки, шплінти, шайби (включаючи пружинисті шайби) та аналогічні вироби, з чорних металів
7322 Радіатори для центрального опалення з неелектричним нагрівом та їх частини з чорних металів; нагрівачі повітря та розподілювачі нагрітого повітря (включаючи пристрої, що можуть подавати свіже або кондиційоване повітря), з неелектричним нагрівом, які мають вентилятор або повітродувку з двигуном, та їх частини, з чорних металів
7325 Інші вироби литі з чорних металів
7326 Інші вироби з чорних металів
7403 Мідь рафінована та мідні сплави необроблені
7408 Дріт мідний
7409 Плити, листи та стрічки з міді, завтовшки понад 0,15 мм
7413 Провід кручений, троси, плетені шнури та аналогічні вироби мідні, електрично не ізольовані
7601 Алюміній необроблений
7604 Прутки, бруски та профілі алюмінієві
7610 Металоконструкції алюмінієві (крім збірних металоконструкцій товарної позиції 9406) та їх частини (наприклад, мости та їх секції, башти, решітчасті щогли, покрівлі, каркаси до покрівлі, двері, вікна та їх рами, пороги для дверей, балюстради, стовпи та колони); алюмінієві листи, бруски, профілі, труби тощо, призначені для використання в металоконструкціях
7616 Інші вироби алюмінієві
7801 Свинець необроблений
8001 Олово необроблене
8111 Марганець та вироби з марганцю, включаючи відходи та брухт
8207 Інструменти змінні для ручних знарядь, з механічним приводом чи без нього або для верстатів (наприклад, для пресування, штампування, нарізування різьби, свердління, розточування, прошивання, фрезерування, токарної обробки або загвинчування), включаючи фільєри для волочіння або пресування металу, інструменти для буріння скельних порід або ґрунтів
8302 Арматура кріплення, фурнітура та аналогічні вироби з недорогоцінних металів, що використовуються для меблів, дверей, сходів, вікон, віконниць, у кузовах транспортних засобів, для лимарських виробів, валіз, ящиків, скриньок та аналогічних виробів; кронштейни, вішалки для одягу, капелюхів, підставки та аналогічні вироби з недорогоцінних металів; ролики з арматурою з недорогоцінних металів; замикальні пристрої для автоматичних дверей з недорогоцінних металів
8309 Пробки, ковпачки та кришки (включаючи корончасті пробки і ковпачки, що загвинчуються, та пробки з пристроєм для розливання), кришки для пляшок, заглушки нарізні, оболонки пробок та інші пакувальні пристрої з недорогоцінних металів
8311 Дріт, прутки, трубки, пластини, електроди та аналогічні вироби з недорогоцінних металів або карбідів металів, з покриттям або наповненням флюсовим матеріалом, для паяння, в тому числі тугоплавким припоєм, зварювання або осадження металів чи карбідів металів
8403 Котли для центрального опалення, крім котлів товарної позиції 8402
8404 Допоміжне обладнання для використання з котлами товарної позиції 8402 або 8403 (наприклад, економайзери, пароперегрівники, сажовибірники, рекуператори газів); конденсатори для пароводяних або інших паросилових установок
8408 Двигуни внутрішнього згоряння поршневі з компресійним запалюванням (дизелі або напівдизелі)
8409 Частини, призначені виключно або переважно для двигунів товарної позиції 8407 або 8408
8411 Двигуни турбореактивні, турбогвинтові та інші газові турбіни
8412 Інші двигуни та силові установки
8413 Насоси для рідин з витратоміром або без нього; механізми для підіймання рідини
8414 Насоси повітряні або вакуумні, повітряні або інші газові компресори та вентилятори; вентиляційні або рециркуляційні витяжні ковпаки або шафи з вентилятором, з фільтром або без нього
8415 Установки для кондиціонування повітря, до складу яких входять вентилятори з двигуном та прилади для змінювання температури і вологості повітря, включаючи кондиціонери, в яких вологість не регулюється окремо
8419 Машини, обладнання промислове або лабораторне з електричним чи неелектричним нагріванням (за винятком печей, камер та іншого обладнання товарної позиції 8514) для обробки матеріалів шляхом зміни температури, наприклад, нагріванням, варінням, підсмажуванням
8421 Центрифуги, включаючи відцентрові сушарки; обладнання та пристрої для фільтрування або очищення рідин чи газів
8429 Самохідні бульдозери з неповоротним та поворотним відвалом, грейдери, планувальники, скрепери, механічні лопати, екскаватори, одноківшеві навантажувачі, машини трамбувальні та дорожні котки
8430 Інші машини та механізми для переміщування, планування, профілювання, розроблення, вирівнювання, трамбування, ущільнення, виймання або буріння ґрунту, корисних копалин або руд; обладнання для забивання та витягування паль; обладнання снігоприбиральне плужне та роторне
8431 Частини, призначені виключно або переважно для обладнання товарних позицій 8425 — 8430
8432 Машини сільськогосподарські, садові або лісогосподарські для підготовки або оброблення ґрунту; котки для газонів або спортивних майданчиків
8443 Обладнання друкарське, в якому використовуються для друку пластини, циліндри та інші друкарські елементи товарної позиції 8442; інші принтери, копіювальні апарати, факсимільні апарати, об'єднані або ні; частини та аксесуари до них
8471 Машини автоматичного оброблення інформації та їх блоки; магнітні або оптичні зчитувальні пристрої, машини для перенесення даних на носії інформації у кодованому вигляді та машини для оброблення аналогічної інформації, в іншому місці не зазначені
8473 Частини та приладдя (крім футлярів, чохлів та аналогічних виробів), призначені винятково або переважно для машин товарних позицій 8469 — 8472
8474 Обладнання для сортування, просіювання, сепарації, промивання, подрібнення, розмелювання, змішування або перемішування ґрунту, каміння, руд чи інших мінеральних копалин у твердому (включаючи порошкоподібний та пастоподібний) стані; обладнання для агломерації, формування або відливання твердого мінерального палива, керамічних паст, незатверділого цементу, гіпсових матеріалів або інших мінеральних речовин у вигляді порошку або пасти; машини формувальні для виробництва піщаних ливарних форм
8479 Машини та механічні пристрої спеціального призначення, в іншому місці не зазначені
8481 Крани, клапани, вентилі та аналогічна арматура для трубопроводів, котлів, резервуарів, цистерн, баків або аналогічних ємкостей, включаючи редукційні клапани та терморегулювальні вентилі
8482 Підшипники кулькові або роликові
8483 Вали трансмісійні (включаючи, кулачкові та колінчасті) і кривошипи; корпуси підшипників, підшипники ковзання для валів; зубчасті передачі та зубчасті колеса зібрані з валами; кулькові або роликові гвинтові передачі; коробки передач та інші варіатори швидкості, включаючи гідротрансформатори; маховики та шківи, включаючи поліспасти; муфти та пристрої для з'єднання валів (включаючи універсальні шарніри)
8501 Двигуни та генератори, електричні (крім електрогенераторних установок)
8502 Електрогенераторні установки та обертові електричні перетворювачі
8504 Трансформатори електричні, статичні перетворювачі електричні (наприклад, випрямлячі), котушки індуктивності та дроселі
8507 Акумулятори електричні, включаючи сепаратори для них, прямокутної (в тому числі квадратної) або будь-якої іншої форми
8511 Електроприлади для запалювання або пуску двигунів внутрішнього згоряння із запаленням від іскри або компресійним методом (наприклад, магнето-запалювання, магнітоелектричні генератори постійного струму, котушки запалювання, свічки запалювання або розжарювання, стартери); генератори (наприклад, постійного та змінного струму) та переривники типу, що використовується разом з такими двигунами
8516 Електричні водонагрівачі акумулювальні або безінерційні та електричні нагрівачі занурені; прилади електричні для обігрівання приміщень, ґрунту; електронагрівальні апарати перукарські (наприклад, сушарки для волосся, бігуді, щипці для гарячої завивки) або сушарки для рук; праски електричні; інші побутові електронагрівальні прилади; елементи опору нагрівальні, крім включених до товарної позиції 8545
8517 Телефонні апарати, включаючи апарати телефонні для сотових мереж зв'язку та інших бездротових мереж зв'язку; інша апаратура для передачі або приймання голосу, зображень та іншої інформації, включаючи апаратуру для комунікації в мережі дротового або бездротового зв'язку (наприклад, в локальній або глобальній мережі зв'язку), крім передавальної або приймальної апаратури товарних позицій 8443, 8525, 8527 або 8528
8518 Мікрофони та підставки для них; гучномовці, вмонтовані або не вмонтовані в корпус; навушники та телефони головні, об'єднані чи не об'єднані з мікрофоном, та комплекти, які складаються з мікрофона та одного гучномовця чи більше; підсилювачі звукових частот
8525 Апаратура передавальна для радіомовлення або телебачення, до складу якої входять або не входять приймальна, звукозаписувальна чи звуковідтворювальна апаратура; телевізійні камери; цифрові камери та записувальні відеокамери
8528 Монітори та проектори, до складу яких не входить приймальна телевізійна апаратура; приймальна апаратура для телебачення, поєднана або не поєднана з радіомовним приймачем або з пристроєм, що записує або відтворює звук чи зображення
8531 Електрообладнання звукове або візуальне сигналізаційне (наприклад, дзвоники, сирени, індикаторні панелі, пристрої сигналізації про крадіжки та пожежі), крім обладнання товарної позиції 8512 або 8530
8535 Електрична апаратура для комутації або захисту електричних кіл чи для приєднання до електричних кіл або в електричних колах (наприклад, вимикачі, перемикачі, роз'єднувачі, запобіжники плавкі, блискавковідводи, обмежувачі напруги, пристрої для гасіння стрибків напруги, штепсельні вилки і розетки та інші з'єднувачі, коробки з'єднання), для напруги понад 1000 В
8536 Електрична апаратура для комутації або захисту електричних кіл чи для приєднання до електричних кіл або в електричних колах (наприклад, вимикачі, роз'єднувачі, перемикачі, реле, запобіжники плавкі, пристрої для гасіння стрибків напруги, штепсельні вилки і розетки, патрони для ламп та інші з'єднувачі, коробки з'єднання), для напруги не більш як 1000 В; з'єднувачі для оптичних волокон, волоконно-оптичних джгутів або кабелів
8537 Пульти, панелі, консолі, столи, розподільні щити та інші основи, обладнані двома або більше пристроями товарної позиції 8535 або 8536, для контролю або розподілу електричного струму, включаючи пристрої чи апаратуру групи 90, та цифрові апарати керування, крім комутаційних пристроїв товарної позиції 8517
8538 Частини, призначені виключно або переважно для апаратури товарних позицій 8535, 8536 або 8537
8539 Електричні лампи розжарення або газорозрядні, включаючи лампи герметичні спрямованого світла, ультрафіолетові або інфрачервоні лампи; дугові лампи
8541 Діоди, транзистори та аналогічні напівпровідникові прилади; фоточутливі напівпровідникові прилади, включаючи фотогальванічні елементи, зібрані або не зібрані у модуль, вмонтовані або не вмонтовані у панель; світловипромінювальні діоди; п'єзоелектричні кристали, зібрані
8542 Електронні інтегровані схеми
8543 Машини та апаратура електричні, що мають індивідуальні функції, в іншому місці цієї групи не описані або не зазначені
8544 Проводи ізольовані (включаючи емальовані чи анодовані), кабелі (включаючи коаксіальні) та інші ізольовані електричні провідники із з'єднувальними деталями або без них; кабелі волоконно-оптичні, складені з волокон з індивідуальними оболонками, незалежно від того, зібрані вони чи ні з електричними провідниками або з'єднувальними пристроями
8607 Частини до залізничних локомотивів або моторних вагонів трамвая або рухомого складу
8703 Автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей (крім моторних транспортних засобів товарної позиції 8702), включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони та гоночні автомобілі
8704 Моторні транспортні засоби для перевезення вантажів
8706 Шасі з установленими двигунами для автомобілів товарних позицій 8701 — 8705
8707 Кузови (включаючи кабіни) для моторних транспортних засобів товарних позицій 8701 — 8705
8708 Частики та пристрої моторних транспортних засобів товарних позицій 8701 — 8705
8709 Транспортні засоби вантажні, самохідні без підіймальних або навантажувальних пристроїв, які використовуються на заводах, складах, у портах або в аеропортах для перевезення вантажів на короткі відстані; тягачі, що використовуються на залізничних платформах
8710 Танки та інші бойові самохідні броньовані транспортні засоби, з озброєнням чи без озброєння та частини таких транспортних засобів
8716 Причепи та напівпричепи: інші несамохідні транспортні засоби; їх частини
8803 Частини літальних апаратів товарної позиції 8801 або 8802
9026 Прилади та апаратура для вимірювання або контролю за витратою, рівнем, тиском чи іншими змінними характеристиками рідини або газів (наприклад, витратоміри, покажчики рівня, манометри, тепломіри), крім приладів та апаратури товарних позицій 9014, 9015, 9028
9027 Прилади та апаратура для фізичного або хімічного аналізу (наприклад, поляриметри, рефрактометри, спектрометри, газо- або димоаналізатори); прилади та апаратура для вимірювання або контролю за в'язкістю, пористістю, розширенням, поверхневим натягом або подібні; прилади та апаратура для вимірювання або контролю за кількістю тепла, звуку або світла (включаючи експонометри); мікротоми
9028 Лічильники подачі або виробництва газові, рідин чи електроенергії, в тому числі калібрувальні
9032 Прилади та апаратура для автоматичного регулювання або керування
9403 Інші меблі та їх частини
9405 Лампи (світильники) та освітлювальне обладнання, включаючи прожектори та їх частини, в іншому місці не зазначені; світлові вивіски, світлові покажчики, табло з назвою або адресою і подібні вироби, що мають умонтоване джерело світла та їх частини, в іншому місці не зазначені
9503 Триколісні велосипеди, самокати, педальні автомобілі та аналогічні іграшки на колесах; лялькові коляски; ляльки; інші іграшки; моделі зменшеного розміру («у масштабі») та аналогічні моделі для розваг, діючі чи недіючі; головоломки різні
9619 Гігієнічні прокладки (підкладки) і тампони, дитячі пелюшки і підгузки та аналогічні вироби, з будь-якого матеріалу
До змісту номеру