Коментар
До постанови Правління Національного банку України від 29.04.2014 р. №245
Уряд не полишає спроб стабілізувати гривню. Коментованою постановою уряд продовжив дію низки заходів щодо діяльності банків, перелік яких наведено в додатку до постанови, та фінансових установ, що були запроваджені Постановою від 28.03.2014 р. №172 «Про врегулювання діяльності фінансових установ та проведення валютних операцій».
Зверніть увагу: ця постанова діятиме тільки протягом травня 2014 року (з 1 до 31 травня).
Нововведення полягають у тимчасовому встановленні нульової ставки резервування коштів за договорами про залучення банками коштів в іноземній валюті від нерезидентів на строк, що дорівнює або менший за 183 календарні дні.
Як ми пам'ятаємо, раніше уповноважені банки для купівлі іноземної валюти за дорученням юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв) попередньо мали зараховувати кошти в гривнях на окремий аналітичний рахунок балансового рахунка 2900 «Кредиторська заборгованість за операціями з купівлі-продажу іноземної валюти, банківських та дорогоцінних металів для клієнтів банку». Із цього рахунка кошти могли бути перераховані для купівлі іноземної валюти не раніше третього операційного дня після дня зарахування гривень на цей рахунок, а починаючи з 1 квітня 2014 року — не раніше другого операційного дня після дня зарахування гривень на цей рахунок. Завдяки змінам тепер ці обмеження знято.
Як і раніше, купівля-продаж готівкової іноземної валюти однією особою в один операційний (робочий) день обмежена сумою еквівалента 15000 гривень у межах однієї банківської установи. Нацбанк вивів з-під дії цього обмеження операції із забезпечення витрат на відрядження працівників за кордон резидентами — юридичними особами і фізичними особами — підприємцями та іноземними представництвами: на такі операції це обмеження не поширюється (пп. 5 п. 1 коментованої постанови).
Юлія КЛОВСЬКА, головний редактор «Дебету-Кредиту»