Лист Державної податкової служби України від 04.05.2012 р. №7730/6/15-1215
Щодо врахування при зменшенні витрат суми ПДВ у разі врегулювання сумнівної заборгованості
Суттєво. У разі врегулювання сумнівної заборгованості підприємство-покупець повинне зменшити витрати на вартість заборгованості, визнаної судом, без урахування ПДВ.
! Платникам податку на прибуток
Державна податкова служба України розглянула лист <...> щодо врахування при зменшенні витрат суми ПДВ у разі врегулювання сумнівної заборгованості відповідно до підпункту 159.1.2 пункту 159.1 статті 159 Податкового кодексу України і повідомляє.
Порядок урегулювання безнадійної та сумнівної заборгованості регламентовано статтею 159 Податкового кодексу України (далі — Кодекс). Згідно із підпунктом 159.1.2 пункту 159.1 статті 159 Кодексу платник податку — покупець зобов'язаний зменшити витрати на вартість заборгованості, визнану судом чи за виконавчим написом нотаріуса, у податковому періоді, на який припадає день набрання законної сили рішенням суду про визнання (стягнення) такої заборгованості (її частини) або вчинення нотаріусом виконавчого напису.
У той же час статтею 139 Кодексу регламентовано витрати, що не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку. Так, згідно з підпунктом 136.1.2 пункту 136.1 статті 136 Кодексу не включаються до складу витрат суми податку на прибуток, а також податків, установлених пунктом 153.3 статті 153 та статтею 160 цього Кодексу; податку на додану вартість, включеного до ціни товару (роботи, послуги), що придбаваються платником податку для виробничого або невиробничого використання, податків на доходи фізичних осіб, які відраховуються із сум виплат таких доходів згідно з розділом IV Кодексу.
Враховуючи викладене, підприємство-покупець повинне зменшити витрати на вартість заборгованості, визнаної судом, без урахування ПДВ.
Заступник голови А. IГНАТОВ