Проведено весняний цикл семінарів 1С:Форум в Україні
! Усім
У березні-квітні 2011 року було проведено цикл семінарів для бухгалтерів і керівників під маркою 1С:Форум.
Семінари відбулися в 4 містах України: 22 березня в Києві, 31 березня у Львові, 6 квітня у Харкові та 13 квітня в Одесі, і зібрали близько 1000 слухачів.
На форумах було розкрито питання адміністрування податків і зборів у 2011 році, надано кваліфіковані та докладні роз'яснення нововведень у податковому обліку.
Ключовою темою семінарів було: оподаткування прибутку підприємств у зв'язку з набранням чинності розділом III ПКУ з 1 квітня. Її розкрила експерт з питань оподаткування прибутку, яка брала безпосередню участь у розробці положень нової редакції ПКУ. Також учасників було проінформовано про порядок і строки відображення цих змін у типових рішеннях «1С:Підприємство 8», зокрема «1С:Бухгалтерії для України».
Після закінчення семінарів слухачі змогли взяти участь у лотереї і подивитися виставу.
За матеріалами фірми «1С Україна»
При нестачі акцизних марок їх покупці несуть повну майнову відповідальність
! Виробникам та імпортерам алкоголю і тютюну
ДПА України зазначила, що в разі виявлення нестачі марок акцизного податку в їх покупця виробники та імпортери такої продукції несуть повну майнову відповідальність у розмірі розрахункової суми податку, яка повинна бути сплачена до бюджету в разі реалізації підакцизних товарів, для маркування яких придбавалися марки акцизного податку (п. 228.8 ПКУ).
Зазначені суми нараховуються за формою, встановленою центральним органом Державної податкової служби.
Згідно з Положенням про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів підприємства — виробники та імпортери алкоголю і тютюну визначені як покупці марок.
Отже, вимоги п. 228.8 ПКУ застосовуються як до виробників, так і до імпортерів алкоголю і тютюну.
Лист ДПАУ від 02.03.2011 р. №4284/6/32-0715 (див. у наступних числах «ДК»)
Затверджено порядок використання електронного цифрового підпису
! Суб'єктам ЗЕД
Держмитслужба затвердила Тимчасовий порядок організації, що встановлює вимоги до організації, розповсюдження і використання електронного цифрового підпису (ЕЦП) на базі послуг Центру сертифікації ключів (ЦСК).
Порядком регулюються питання:
1) генерації особистого та відкритого ключів, формування сертифікатів відкритих ключів, розповсюдження сертифікатів відкритих ключів;
2) обслуговування сертифікатів відкритих ключів.
Наприклад, для реєстрації підписувача в ЦСК до Департаменту митних інформаційних технологій Держмитслужби подається заява за встановленою формою, а також конверт із зазначенням необхідних реквізитів (у т. ч. зазначається заводський номер персоніфікованого носія ключової інформації). Заява розглядається протягом трьох днів, після чого здійснюється реєстрація. Потім відбувається генерація особистого ключа, а також передача особистого ключа, сертифіката відкритого ключа і сертифікатів ЦСК підписувачу (довіреній особі) згідно з процедурою, встановленою Тимчасовим порядком.
Крім того, Тимчасовим порядком докладно врегульовано процедури скасування, блокування, відновлення і публікації сертифікатів відкритих ключів.
Також Порядок містить форми документів, які оформляються на різних етапах організації, поширення та використання електронного цифрового підпису в митній службі України.
Наказ Державної митної служби України від 08.04.2011 р. №298 чинний з 08.04.2011 р.
Порядок капіталізації фінансових витрат
! Підприємствам
Мінфін зазначає, що з 01.01.2011 р. усі підприємства (крім суб'єктів малого підприємництва) в обов'язковому порядку капіталізують фінансові витрати, пов'язані зі створенням кваліфікаційного активу, до моменту введення його в експлуатацію (завершення створення).
Відповідно до змін, внесених до П(С)БО 31 з 1 січня 2011 року, фінансові витрати визнаються у такому порядку:
1) суб'єктами малого підприємництва — юрособами, представництвами іноземних СГД та юрособами, що не займаються підприємницькою діяльністю (крім бюджетних установ), — витратами того звітного періоду, за який вони були нараховані (визнані зобов'язаннями);
2) іншими юрособами — витратами того звітного періоду, за який вони були нараховані (визнані зобов'язаннями), крім фінансових витрат, які капіталізуються.
Згідно з нормами П(С)БО 31, чинними до 01.01.2011 р., капіталізація фінансових витрат, пов'язаних з кваліфікаційним активом, була не обов'язковою і здійснювалась у разі, якщо була передбачена обліковою політикою підприємства.
Але зміна вимог П(С)БО 31 до визнання фінансових витрат вимагає перегляду облікової політики підприємства у цій частині, якщо вона суперечить цим вимогам.
Якщо підприємство не може достовірно визначити суму коригування нерозподіленого прибутку на початок звітного року у зв'язку зі зміною вимог до визнання фінвитрат (облікової політики), то відповідно до п. 13 П(С)БО 6 ці вимоги поширюються лише на події і операції, які відбуваються після дати зміни облікової політики, відповідно нерозподілений прибуток на початок 2011 р. не коригується.
У Методрекомендаціях з бухобліку фінансових витрат (наказ Мінфіну від 01.11.2010 р. №1300) викладено рекомендовані підходи до порядку капіталізації фінансових витрат на створення кваліфікаційного активу, норми капіталізації та терміни, протягом яких вона здійснюється.
Листи Мінфіну від 13.04.2011 р. №31-08410-07-16/9654 та від 14.04.2011 р. №31-08410-07-10/9789
Вартість заставного майна не відображається в декларації з ПДВ
! Платникам ПДВ
Відповідно до пп. 3.2.2 Закону про ПДВ передача майна в заставу (схов, відповідальне зберігання) та повернення його із застави (схову, відповідального зберігання) не вважалися об'єктом оподаткування.
За висновками Державної податкової адміністрації України, вартість переданого у заставу (схов) громадянами майна та поверненого їм заставленого майна не повинна була включатися до рядка 3 «Операції, що не є об'єктом оподаткування» або іншого рядка податкової декларації з ПДВ.
Таким чином, такі операції взагалі не відображаються в декларації з ПДВ, зокрема в рядку 3, як такі, що не є об'єктом оподаткування відповідно до ст. 196 ПКУ. А отже, і не беруть участь у розподілі податкового кредиту за оподатковуваними та неоподатковуваними операціями відповідно до ст. 199 ПКУ.
Лист ДПАУ від 17.03.2011 р. №7402/7/16-1517-15
Для обкладення ПДВ за ставкою 0% єдиним міжнародним перевізним документом є CMR
! Міжнародним перевізникам
Відповідно до підпункту 195.1.3 ПКУ за нульовою ставкою оподатковуються операції з постачання послуг з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.
З метою цього підпункту перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.
На думку Державної податкової адміністрації України, єдиним міжнародним перевізним документом при перевезенні вантажів автомобільним транспортом може бути міжнародна автомобільна накладна (CMR).
Лист ДПАУ від 22.03.2011 р. №2903/10/31-606
Новини підготувала Світлана ЦАРУК, «Дебет-Кредит»