(044) 391-51-92
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

ЗМІСТ

За мобілізованими працівниками підприємців зберігатимуть посаду

Мораторій на відчуження земель продовжено до 2017 року

Форми №1-ОПП та 20-ОПП: куди подавати?

Оновлено Порядок та форми подання зразків підписів та відбитків печаток

Працівник повертає роботодавцеві вартість навчання: що з ПДФО?

Якщо сума дивідендів не перевищує об'єкта оподаткування, авансовий внесок не сплачують

Дію валютних обмежень продовжено до 4 березня 2016 року

У разі зміни ставок акцизу при ввезенні алкоголю передбачено доплату

ДФС про нарахування ПДВ при продажу товарів із застосуванням бонусної програми

Який порядок сплати ЄСВ суб'єктами господарювання із зони АТО?

Безоплатне харчування працівників: оподаткування ПДВ

Заміна перевіряльника: які документи слід оформити?

Застосування і зміна печатки — за бажанням підприємця

«Імпортний» ПК з ПДВ
Операції з імпорту мають чимало нюансів в обліку. Формування собівартості імпортованих товарів ми розглядали в «ДК» №48/2015. А зараз поговоримо про нюанси обліку імпортного ПК з ПДВ.

Трудовий договір чи цивільно-правовий?
Згідно з чинним законодавством, виконання робіт, надання послуг громадянином може провадитися як на підставі трудового договору, так і на підставі цивільно-правової угоди. Часто підприємства підміняють одні договори іншими. Яка між ними різниця, у чому полягають нюанси укладання та оподаткування, а також ризики роботодавця?

Робота через Інтернет: працівник — нерезидент?
Фізособа працює на умовах фрілансу. Ми нараховуємо їй зарплату на картку. Податкова під час перевірки сказала, що ця людина перетнула кордон минулого року і більше не поверталася в Україну, тому її слід визнати нерезидентом із відповідним оподаткуванням. Чи має рацію податкова, адже ми не мусимо знати, з якого саме місця людина надає нам послуги на умовах фрілансу?

Відрядження: акценти для бухгалтера
Питання формування витрат на відрядження хоча і здається простим, проте викликає чимало запитань у бухгалтерів. Напередодні складання річної звітності поговоримо про основні нюанси формування таких витрат.

Якщо в касі опинилися гроші касира
Підприємство на єдиному податку (третя група без ПДВ) надає послуги за готівку з використанням РРО. 18.11.2015 р. здали виручку до банку після оприбуткування до каси підприємства більше, ніж пробили по РРО й оприбуткували в касу, — треба було 600 грн, а здали 700 грн (касир помилково внесла й власні кошти). На початок дня залишку готівки у касі підприємства не було. Як виправити помилку та які можуть бути наслідки?

ЮО переходить з ЄП на загальну систему
Про зміну системи оподаткування, обліку і звітності платниками ЄП у контексті такого переходу фізособами-підприємцями див. «ДК» №50/2015. А нижче розглянемо особливості такого переходу юридичними особами — платниками ЄП 3-ї групи.

Перехід ФОП з ЄП на загальну систему
Зміна системи оподаткування, обліку та звітності — процес завжди копіткий для бухгалтерської служби. Як зробити все правильно і своєчасно? Це та інші питання в контексті переходу ФОП з ЄП на загальну систему оподаткування або на застосування іншої ставки ЄП розглянемо далі.

Зміна ціни
У 2014 році придбали товар в Україні на умовах відстрочення платежу (ще не розрахувалися за нього) і продали на експорт. У 2015 році вирішили переглянути ціну поставленого товару, враховуючи, що це було передбачено умовами договору з постачальником. Ціна була збільшена. Яким чином відобразити в обліку збільшення ціни та чи треба коригувати собівартість товару?

ПДВ — до витрат?!
Є певні послуги, які хоч і надаються нерезидентами, проте потребують сплати ПДВ від покупця, навіть якщо він не є платником цього податку. Проаналізуймо, чи має право неплатник ПДВ у цьому разі віднести сплачений податок до складу витрат.

ПДВ з повернення авансу, сплаченого в лютому 2015 р.
Підприємство помилково сплатило аванс контрагентові А замість контрагента Б у сумі 16000 грн (у т. ч. ПДВ 2666,67 грн). На суму такого авансу контрагент А склав і зареєстрував у ЄРПН податкову накладну. Підприємство не скористалося ПК за такою податковою накладною і відобразило аванс у рядку 10.2 декларації з ПДВ. Щоб виправити помилку, написали листа контрагентові А, і гроші були перераховані назад підприємству, після чого вони були надіслані контрагентові Б. Як відобразяться такі операції в податковому обліку з ПДВ? Усі три сторони є платниками ПДВ, але підприємство здійснює в місяці, в якому відбулися зазначені операції, тільки продаж послуг, звільнених від ПДВ. Сплата авансу контрагентові А відбулася в лютому 2015 р., а повернення грошей — у вересні 2015 р. Відповідно, у вересні проводилася і сплата авансу контрагентові Б.

Продаж на ярмарку
Видавництво під час виставки-ярмарку продало за готівку певну кількість книг на суму 20 тис. грн. Чи мали ми право отримувати готівку і як оформити таку операцію у касі? Ліміту каси підприємство не має. Потрібно складати ПКО на кожен окремий продаж чи можна скласти один ПКО (як заповнити реквізит «Прийнято від»?) та зазначити: готівкова виручка (під час перерахування коштів на поточний рахунок у банківській виписці зазначено «готівкова виручка»)?

ЄСВ із зарплати сумісниці, що перебуває в декретній відпустці за основним місцем роботи
З якої суми сплачувати ЄСВ, якщо працівниця — зовнішній сумісник, на основному місці роботи перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку, на нашому підприємстві працює на 0,5 ставки (4 години на день), — з мінімальної чи з фактичної?

Штрафні санкції за несвоєчасну сплату податків відносяться до витрат підприємства
Підприємство подає декларацію з податку на прибуток за 9 місяців. Чи відносяться до витрат підприємства штрафні санкції з податку на прибуток та ПДВ, сплачені підприємством у звітному періоді у зв'язку з несвоєчасною сплатою податків?

Витрати на транспортування будматеріалів включаються до первісної вартості об'єкта будівництва господарським способом
Підприємство власними силами будує виробниче приміщення з використанням придбаних будматеріалів. Чи відноситься до первісної вартості об'єкта, що будується, вартість доставки (транспортно-заготівельних витрат) відповідних будівельних матеріалів, використаних у будівництві?

Списання кредиторської заборгованості перед засновником-нерезидентом
ТОВ — платник податку на прибуток, який складає декларацію один раз на рік, платник ПДВ. Має кредиторську заборгованість перед нерезидентом (засновником) за поставлені товари у сумі 92241,11 дол. (еквівалент 1992295,53 грн) станом на 01.11.2015 р. У зв'язку з підвищенням курсу нерезидент списав нам частину боргу у сумі 50 тис. дол. Складено та підписано акт, що кредиторська заборгованість за ТОВ становить 42241,11 дол. Чи має право ТОВ списати кредиторську заборгованість у сумі 50 тис. дол. у грудні 2015 року, не чекаючи 3 роки? Як таку операцію відобразити у бухгалтерському та податковому обліку? Яким чином відобразити курсову різницю? Якщо списати борг неможливо, то чи є інші варіанти зменшити кредиторську заборгованість?

Про розгляд звернення
Лист Державної фіскальної служби України від 12.11.2015 р. №24137/6/99-99-19-03-02-15

Про розгляд запиту
Лист Державної фіскальної служби України від 20.11.2015 р. №24785/6/99-99-10-03-02-15

Щодо здійснення підприємницької діяльності на території Донецької області
Лист Державної фіскальної служби України від 17.09.2015 р. №8774/Р/99-99-17-02-02-14

Щодо оподаткування ПДВ операцій з надання продавцем винагороди (бонусу) покупцю
Лист МГУ ДФС — Центрального офісу з обслуговування великих платників від 01.12.2015 р. №18260/10/26-15-15-01-18

Щодо організації документальних перевірок
Лист Державної фіскальної служби України від 24.11.2015 р. №43393/7/99-99-22-04-02-17

Таблиця індексів інфляції

Облікова ставка НБУ

Таблиця розмірів ЄСВ, які нараховуються залежно від видів доходів

Офіційні курси валют за тиждень

Таблиця індексації заробітної плати

Максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачується ЄСВ*

Мінімуми

Розміри єдиного внеску на соціальне страхування відповідно до класів професійного ризику виробництва (з 01.01.2012 р.)*

Мінімальні розміри статутних капіталів господарських товариств у 2015 році

Ставки податку на доходи фізичних осіб на деякі види доходів

«ДК» №50/2015

«ДК» №50/2015


The remote server returned an error: (404) Not Found.