(044) 391-51-92
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

ЗМІСТ

ЩО НОВОГО

Зміни у процесуальних кодексах

Зміни до Порядку реалізації арештованого майна

«Єдине вікно» — через інформаційну систему ДФС

Подовження строків подання декларацій — за новим порядком

АМКУ встановив вимоги до вертикальних узгоджених дій суб'єктів господарювання

Оновлено Порядок ведення реєстру виданих векселів

Оновлено порядок розшуку крадених авто на кордоні

Зміни в нафтогазових аукціонах

Відходам — Національну стратегію

Готівка для переказу зараховується на окремий рахунок

Змінено ГДК небажаних речовин у кормах та кормовій сировині для тварин

Встановлено ГДК хімречовин у повітрі робочої зони

СУТЬ СПРАВИ

Iнвентаризація розрахунків із контрагентами
Одним із важливих елементів проведення річної інвентаризації є інспектування стану розрахунків із дебіторами, кредиторами, а також аналіз стану резерву сумнівних боргів на кінець року. Якісно проведена інвентаризація є запорукою достовірно підготовленої фінзвітності підприємства.

Бухоблік витрат у сільському господарстві
Поговоримо про облік витрат на виробництво сільгосппродукції. Чи є різниця у веденні обліку сільгоспвиробника — платника ПДВ і єдиного податку 4-ї групи та платника податку на прибуток?

Перерахунок ∑ Перевищ для аграріїв
Аграрії у жовтні — листопаді 2017 року вже відчули на собі перерахунок показника ∑ Перевищ. Перерахунок здійснювався окремо до декларації 0110 й окремо до декларації 0121 в розрізі окремих звітних місяців. Певна річ, збільшення ∑ Перевищ не могло не потягнути за собою істотного зменшення ∑ Накл. Передбачається, що протягом періоду 27.11.2017 — 08.12.2017 р. включно сільгосппідприємства зможуть виправити ситуацію.

Система оподаткування для сільгосппідприємства
ПКУ пропонує сільгосппідприємствам на вибір такі системи оподаткування:
1) спрощена система (платник ЄП 4-ї групи);
2) спрощена система (платник ЄП 3-ї групи, у т. ч. платник або неплатник ПДВ);
3) загальна система (платник податку на прибуток).
Найпопулярнішою вважається ЄП 4-ї групи. Проте внаслідок підвищення як у минулому, так і в поточному році ставок, бази оподаткування ця система вже не є такою однозначно вигідною, якою була раніше. Реалії такі, що кожне сільгосппідприємство може спокійно провести економічні розрахунки і з'ясувати, за якої системи воно сплачуватиме менше податків.
Розгляньмо базові особливості кожної із наведених систем оподаткування тезисно, а потім на умовному числовому прикладі проведемо розрахунок податків, що покаже, яка система буде вигіднішою для нашого умовного сільгосппідприємства.

Платник податків без IПН
Громадяни України мають можливість відмовитися від прийняття IПН за релігійними переконаннями. Кадровий та зарплатний облік таких громадян роботодавці ведуть за серією та номером паспорта — згідно з відміткою у паспорті. Поговоримо про порядок отримання такої відмітки та як вести такий облік та складати звітність.

Навіщо власнику дані працівників?
Власник ТОВ, який не перебуває з ним у трудових відносинах, вимагає від керівника надати йому особисті дані працівників (паспортні дані, прописку тощо). З якою метою, не пояснює. На підприємстві є Положення про захист персональних даних і наказ із переліком працівників, що мають доступ до них (керівник, відділ кадрів і головний бухгалтер). Чи є правомірною вимога власника? Чи має право інспектор відділу кадрів надавати йому таку інформацію?

Транспортний податок для юросіб
Наближається новий рік, а це означає, що поміж іншими бухгалтерськими справами слід згадати і про власний автопарк, особливо якщо в 2017 році юрособа вже сплачувала транспортний податок. Нині треба переглянути всі параметри нарахування цього податку та підготуватися до складання декларації на 2018 рік.

Ввезення товару за тимчасовою МД
Коли розмитнення товару відбувається за тимчасовою декларацією, бухгалтера на практиці можуть зацікавити щонайменше два запитання: в якому періоді виникає ПК з ПДВ, а також за якою вартістю зарахувати на баланс імпортний товар, щоб почати його продаж?

Одинока мати і її пільги
Термін «одинока мати» на законодавчому рівні не визначено, проте відповідно до п. 9 Постанови Пленуму ВСУ №9 одинокою матір'ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої немає запису про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину сама.

ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ

Здавати виторг до банку може тільки касир
Обов'язки касира на підприємстві покладені на бухгалтера. Виторг у банк відвозить директор підприємства. У квитанції зазначено, що платником є підприємство через директора. Чи може директор здавати виторг до банку?

Відрядження на один день: відображення в обліку
Працівника скерували на один день у відрядження до іншого міста для відвідання семінару. Як відобразити це в обліку?

Визначаємо строки виплати заробітної плати на підприємстві
Підприємство нараховує зарплату працівникам 6 та 21 числа. В одному місяці зарплату виплатили 30 числа замість 21 (через переведення зарплатного проекту до іншого банку). Якими датами надалі нараховувати зарплату працівникам, аби не порушити терміну виплати зарплати згідно із законодавством: 6 та 21 чи 15 та 30?

Чи можливо зменшити ціну на суму неустойки?
За договором із нерезидентом на поставку верстата покупець вносить передоплату — 20% вартості, а продавець зобов'язується поставити верстат за 200 календарних днів з дня передоплати. Строк минув, проте верстат не поставили. Покупець має право на неустойку за кожний день затримки поставки. Чи може покупець ініціювати підписання додаткової угоди на зменшення вартості верстата на суму неустойки, оформивши претензію, або на основі претензії зробити взаємозалік заборгованості (в умовах договору прописана можливість взаємозаліку у разі виявлення недоліків обладнання, яке може бути відремонтоване коштом покупця)?

Засновник забирає свій внесок зі статутного фонду ТОВ основними засобами: нюанси обліку та оподаткування
Засновник (фізособа) планує вийти зі складу ТОВ, а свій внесок до статутного фонду хоче забрати основними засобами. Як бути з ПДВ, податком на прибуток та ПДФО? Якими бухгалтерськими проведеннями це оформити?

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РОБОТИ

Про затвердження Порядку надання звітності фінансовими компаніями, фінансовими установами — юридичними особами публічного права, довірчими товариствами, а також юридичними особами — суб'єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізингу
Розпорядження Нацкомфінпослуг від 26.09.2017 р. №3840

Щодо питань застосування податкового законодавства при списанні палива і мастильних матеріалів
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 22.11.2017 р. №2686/6/99-99-15-02-02-15/IПК
Коментар

Щодо оподаткування процентів, що сплачуються на користь нерезидента
Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 27.11.2017 р. №2738/6/99-99-01-02-02-15/IПК
Коментар

Про помилки при визначенні ознаки у номері податкової накладної
Лист Державної фіскальної служби України від 28.11.2017 р. №32659/7/99-99-15-03-02-17
Коментар

Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна
Постанова Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 р. №886

OФІЦІЙНІ КУРСИ, ІНДЕКCИ ІНФЛЯЦІЇ, ОБЛІКОВА СТАВКА...

Мінімуми

Таблиця розмірів ЄСВ, які нараховуються залежно від видів доходів

Ставки податку на доходи фізичних осіб на деякі види доходів

Максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок*

Облікова ставка НБУ

Таблиця індексів інфляції

Офіційні курси валют за тиждень 20.11.2017 — 25.11.2017 р.

Таблиця індексації заробітної плати

Курси валют 24.11.2017 р.

1 група класифікатора НБУ

Мінімальні розміри статутних капіталів господарських товариств у 2017 році

«ДК» №49 від 04.12.2017

«ДК» №49 від 04.12.2017


The remote server returned an error: (404) Not Found.