(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.

;

Транспортний податок для юросіб

Наближається новий рік, а це означає, що поміж іншими бухгалтерськими справами слід згадати і про власний автопарк, особливо якщо в 2017 році юрособа вже сплачувала транспортний податок. Нині треба переглянути всі параметри нарахування цього податку та підготуватися до складання декларації на 2018 рік.

Платники транспортного податку

Платниками транспортного податку є юрособи — власники легкових автомобілів, зареєстрованих в Україні згідно з чинним законодавством, — п. 267.1 ПКУ. Отже, транспортний податок не сплачується, зокрема, за власні вантажні автомобілі, бо вони не є об'єктом оподаткування як такі, а також за будь-які орендовані автомобілі чи надані у користування, тому що вони не є власними автомобілями. Відповідно, податок за орендовані легкові авто сплачує їхній власник — орендодавець. Надалі у статті будемо говорити лише про власні легкові автомобілі, незалежно від того, як вони використовуються власником — чи у власній діяльності як основні засоби, чи надаються в оренду або у безоплатне користування іншим особам. Щодо використання автомобіля в діяльності юрособи варто наголосити, що на час його консервації нарахування транспортного податку не призупиняється: це не передбачено ст. 267 ПКУ.

••••••••••••••••••••
Доступ к полным текстам статей «Дебета-Кредита» возможен только для подписчиков электронной версии (пакет «Эксперт» или «Профи»). Если Вы подписчик, пожалуйста, авторизируйтесь. Или оформите подписку, перейдя по ссылке ниже.
Спасибо за понимание.

«ДК» №49 від 04.12.2017

«ДК» №49 від 04.12.2017


Перевір свого контрагента:

разом з OpenDataBot