(044) 391-51-92
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

Фізособи-підприємці статзвітність не подають

Чи потрібно приватному підприємцю (платнику 3-ї групи ЄП), що займається вантажними перевезеннями, подавати статистичну звітність?

Згідно з визначенням, наведеним у ст. 1 Закону про статистику,1 респондент — особа або сукупність осіб, які підлягають статистичному спостереженню у встановленому законодавством порядку і визначені у ст. 4 цього Закону.

1 Закон України від 17.09.92 р. №2614-XII «Про державну статистику».

Своєю чергою, у п. «б» ст. 4 Закону про статистику наведено перелік осіб, які є респондентами:

— юридичні особи;

— відокремлені підрозділи юридичних осіб, розташовані на території України;

— відокремлені підрозділи юридичних осіб України, розташовані за межами України;

— фізичні особи, незалежно від їхнього громадянства, які перебувають на території України, або сукупність таких осіб;

— фізичні особи, які є громадянами України і перебувають за її межами, або сукупність таких осіб.

Зазначений перелік не містить таких осіб, як фізичні особи — підприємці. Таким чином, приватний підприємець (незалежно від виду діяльності і системи оподаткування) не підпадає під перелік осіб, що підлягають статистичному спостереженню. Тож подавати статистичну звітність такому суб'єкту господарювання не потрібно.

Станіслав ГОРБОВЦОВ, «Дебет-Кредит»

«ДК» №47 від 19.11.2018

«ДК» №47 від 19.11.2018


The remote server returned an error: (404) Not Found.