(044) 391-51-92
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим.

;

РК при зміні умов: аванси та повернення

Покупець отримав рахунок та оплатив світильники в кількості 25 шт. на загальну суму 25000 грн без ПДВ, 20% ПДВ — 5000 грн, разом із ПДВ — 30000 грн, за ціною 1000 грн без ПДВ. Постачальник збільшив вартість товару на 250 грн без ПДВ, тобто нова ціна товару — 1250 грн без ПДВ (перегляд цін погоджено з покупцем). Покупець доплатив 7500 грн. Як правильно виписати ПН на суму передоплати і на суму доплати?
Придбані світильники виявилися неякісними, і нам їх повернули. Як виписати РК? Як оформити ТТН при поверненні товару, якщо перевезення замовляє й оплачує постачальник?

Відповідно до п. 192.1 ПКУ, якщо після постачання товарів здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, зокрема наступний за постачанням перегляд цін, суми ПЗ та ПК постачальника й одержувача підлягають відповідному коригуванню на підставі РК до ПН1, складеної в порядку, встановленому для ПН, і зареєстрованої в ЄРПН. У наведеній ситуації змінилася сума вартості товарів унаслідок перегляду цін. Проте така зміна відбулася до постачання товарів, тимчасом як п. 192.1 ПКУ говорить про необхідність коригування ПЗ постачальника та ПК покупця, пов'язаного зі зміною вартості вже після моменту постачання або при поверненні сум передоплати.

••••••••••••••••••••
Доступ к полным текстам статей «Дебета-Кредита» возможен только для подписчиков электронной версии (пакет «Эксперт» или «Профи»). Если Вы подписчик, пожалуйста, авторизируйтесь. Или оформите подписку, перейдя по ссылке ниже.
Спасибо за понимание.

«ДК» №45/2015

«ДК» №45/2015


The remote server returned an error: (404) Not Found.