(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.

;

Помилки в податкових накладних

Про помилки у податкових накладних вже говорилося багато. Iнколи вони можуть мати вельми фатальні наслідки для платника ПДВ, якщо суми в таких накладних досить великі. Тому робота бухгалтера іноді схожа на роботу сапера — його помилка може загрожувати «здоров'ю» або навіть «життю» підприємства. Але й помилки в накладних з меншими сумами теж додають клопоту. Отже, запрошуємо на чергову екскурсію «мінними полями» складання податкових накладних.

Межі дозволеного

З 1 липня 2017 р. запрацювали норми п. 201.16 ПКУ, якими визначено механізм зупинення реєстрації податкових накладних або розрахунків коригування до них (далі — ПН або РК). У зв'язку з цим запрацювала і норма абз. 3 п. 201.10 ПКУ про те, що ПН/РК, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) платником ПДВ, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, та не потребують будь-якого іншого додаткового підтвердження. Водночас треба брати до уваги норму п. 201.10 ПКУ, що помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття ПН у електронному вигляді.

••••••••••••••••••••
Доступ к полным текстам статей «Дебета-Кредита» возможен только для подписчиков электронной версии (пакет «Эксперт» или «Профи»). Если Вы подписчик, пожалуйста, авторизируйтесь. Или оформите подписку, перейдя по ссылке ниже.
Спасибо за понимание.

«ДК» №41 від 09.10.2017

«ДК» №41 від 09.10.2017


Перевір свого контрагента:

разом з OpenDataBot